Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Obniżka VAT na żywność. Kołodziejczak: ceny nie spadną, w sieciach najważniejszy jest zysk

- Wszyscy widzimy, co się dzieje z cenami żywności w Polsce – powiedział w programie "Newsroom" WP Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. – Produkcja żywności spada dramatycznie. Wychodzi premier na konferencję, mówi o obniżce VAT i jeszcze w apelu do sieci kuriozalnie się myli, prosząc, by „obniżyły ceny produktów o 5 zł”. To symbol powrotu do poprzedniego systemu, kiedy władza próbowała regulować ceny. Ta decyzja nie spowoduje żadnej obniżki cen. Wiemy, jak działają korporacje, wielkie sieci handlowe. Tam zyski są najważniejsze. My ciągle sprawdzamy ceny w sklepach, widzimy mnóstwo nieprawidłowości. Nie reaguje UOKiK, inne państwowe instytucje, dlatego nie wierzymy w kolejne zmiany. W markecie ziemniaki kosztują 4 zł za kg, a my wiemy, że rolnik dostaje za nie 0,70 zł. Widać, kto zgarnia kasę na handlu polskimi produktami.

137
Podziel się:
KOMENTARZE
(137)
Lotos25
5 miesięcy temu
musimy wszyscy wyjść na ulice bo tu dyktatura i bezprawie na każdym kroku wychodzi . a oni się śmieją i bawią za nasze pieniądze naszą harówkę . Chcą jak najszybciej zniszczyć nasz kraj.Jak ktoś się sprzeciwia to siłą załatwiają sprawy jak Wąsika Ii Kamińskiego ,A to dopiero początek reżimu tego rudzielca i hołowni -laleczki chucky. Nie dajmy się !
dfdfdf
2 lata temu
ZAUWAŻĘ fakt który obserwowaliśmy przez lata i nadal będziemy obserwować. Gdy ropa drożeje, NA STACJACH także Orlenu, na drugi dzień są podwyżki cen. Ale gdy spada, mija czasem i dwa tygodnie by obniżyli. I słyszeliśmy tłumaczenia - SPADEK JEST OPÓŹNIONY BO MUSZĄ NAJPIERW ZUŻYĆ DROŻSZY SUROWIEC Z ZAPASU. Dziw że jak ropa drożeje, to widocznie wtedy zapasu nie ma. TAK DZIAŁAJĄ DUŻE FIRMY - w tym POLSKIE, by DODATKOWO ZWIĘKSZAĆ ZYSKI. I jeszcze jedno .... przeciętny zwolennik PiS tzn. FRAJER albo ŻUL/MENEL albo ludzie biedni po prostu, raczej się takimi rzeczami nie interesuje. Tylko dziwi się że potem ceny towarów rosną. PO to ta sama klika co PiS - podobnie jak dżuma od cholery, różni się ty,m że nieco inaczej zabija ALE ZABIJA. Obie te partie SPRZEDAŁY POLAKÓW BRUKSELI
JASNOWIDZ
2 lata temu
Kołodziejczak = wierchuszka z PO ! DRUGI LEPPER I SKOŃCZY JAK LEPPER ?
Arturek🏳️‍🌈
2 lata temu
Ale on jest przystojny! Mniam!!! Aż mi się pośladki same rozjeżdżają na jego widok!
Wspólnota mie...
2 lata temu
Zapraszam do Danii. Kto podnosi ceny ?????? Bruksela DE I B, HL,. Tam szukać winnych. Własny gaz w Danii o 70 %. !!!!!!!! TIMER I NIEMCY Z ROSJĄ. MAKRELA ROZPADAJĄCA WINNA.
...
Następna strona