Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obniżka VAT na żywność. Kołodziejczak: ceny nie spadną, w sieciach najważniejszy jest zysk

- Wszyscy widzimy, co się dzieje z cenami żywności w Polsce – powiedział w programie "Newsroom" WP Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. – Produkcja żywności spada dramatycznie. Wychodzi premier na konferencję, mówi o obniżce VAT i jeszcze w apelu do sieci kuriozalnie się myli, prosząc, by „obniżyły ceny produktów o 5 zł”. To symbol powrotu do poprzedniego systemu, kiedy władza próbowała regulować ceny. Ta decyzja nie spowoduje żadnej obniżki cen. Wiemy, jak działają korporacje, wielkie sieci handlowe. Tam zyski są najważniejsze. My ciągle sprawdzamy ceny w sklepach, widzimy mnóstwo nieprawidłowości. Nie reaguje UOKiK, inne państwowe instytucje, dlatego nie wierzymy w kolejne zmiany. W markecie ziemniaki kosztują 4 zł za kg, a my wiemy, że rolnik dostaje za nie 0,70 zł. Widać, kto zgarnia kasę na handlu polskimi produktami.

0
0
136
Podziel się
Komentarze (136)
zobacz więcej komentarzy (136)
KOMENTARZE
(136)
dfdfdf
rok temu
ZAUWAŻĘ fakt który obserwowaliśmy przez lata i nadal będziemy obserwować. Gdy ropa drożeje, NA STACJACH także Orlenu, na drugi dzień są podwyżki cen. Ale gdy spada, mija czasem i dwa tygodnie by obniżyli. I słyszeliśmy tłumaczenia - SPADEK JEST OPÓŹNIONY BO MUSZĄ NAJPIERW ZUŻYĆ DROŻSZY SUROWIEC Z ZAPASU. Dziw że jak ropa drożeje, to widocznie wtedy zapasu nie ma. TAK DZIAŁAJĄ DUŻE FIRMY - w tym POLSKIE, by DODATKOWO ZWIĘKSZAĆ ZYSKI. I jeszcze jedno .... przeciętny zwolennik PiS tzn. FRAJER albo ŻUL/MENEL albo ludzie biedni po prostu, raczej się takimi rzeczami nie interesuje. Tylko dziwi się że potem ceny towarów rosną. PO to ta sama klika co PiS - podobnie jak dżuma od cholery, różni się ty,m że nieco inaczej zabija ALE ZABIJA. Obie te partie SPRZEDAŁY POLAKÓW BRUKSELI
JASNOWIDZ
rok temu
Kołodziejczak = wierchuszka z PO ! DRUGI LEPPER I SKOŃCZY JAK LEPPER ?
Arturek🏳️‍🌈
rok temu
Ale on jest przystojny! Mniam!!! Aż mi się pośladki same rozjeżdżają na jego widok!
Wspólnota mie...
rok temu
Zapraszam do Danii. Kto podnosi ceny ?????? Bruksela DE I B, HL,. Tam szukać winnych. Własny gaz w Danii o 70 %. !!!!!!!! TIMER I NIEMCY Z ROSJĄ. MAKRELA ROZPADAJĄCA WINNA.
Takaja
rok temu
Korporacjom chodzi o zysk? Ok. A rolnikom o co chodzi? O działaność non profit? Kołodziejczyk założył partię. Marzy mu się koryto władza i pieniądze. Już teraz próbuje rządzić rządzącymi i uważa skoro wie jak prowadzić kilku hektarowe gospodarstwo to jedynie on wie jak prowadzić państwowa gospodarkę rolną. Przerost ego i ambicji.
...
Następna strona