Notowania

Dostawy gazu. Część rachunków Polaków finansuje rosyjską armię

Szef PGNiG Piotr Woźniak na antenie TVP przekonywał, że 20-30 proc. tego, co płaci za gaz każdy Polak, idzie na finansowanie rosyjskich sił zbrojnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Szef PGNiG Piotr Woźniak. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)

Przykręcenie kurka z ropą naftową Białorusi po raz kolejny udowadnia, jak skuteczną bronią mogą być rurociągi w rękach Kremla.

Rosja wstrzymała od 1 stycznia dostawy ropy na Białoruś rurociągiem Przyjaźń - poinformował w piątek państwowy białoruski koncern Biełnaftachim. Do sytuacji odniósł się na antenie TVP szef PGNiG Piotr Woźniak, który przypomniał, że również Polska ma za sobą podobne doświadczenia.

Rosja wstrzymała dostawy ropy na Białoruś. Tranzyt na Zachód niezagrożony

Jak stwierdził, od wejścia Polski do Unii Europejskiej Gazprom siedmiokrotnie, bez uzasadnienia, przerywał dostawy gazu do Polski - pisze Polska Agencja Prasowa.

Podkreślił również, że i dziś pośrednio Polska finansuje rosyjską armię. Ocenił, że co najmniej 20 do 30 proc. z tego, co każdy Polak płaci za gaz w rachunkach, "idzie wprost na finansowanie 'kompleksu armijnego' jak mówią Rosjanie - rosyjskich sił zbrojnych" - podaje PAP.

Przypomnijmy, że Rurociągiem Przyjaźń dostarczany jest także surowiec do Polski. Zdaniem ekspertów rafinerie w Płocku (PKN Orlen) i Gdańsku (Lotos) nie powinny ucierpieć na sytuacji na Białorusi.

Rosja wstrzymała dostawy ropy na Białoruś, ale Polska jest niezagrożona.
Dostawy ropy z Rosji bez zakłóceń. Janusz Steinhoff: Polska jest bezpieczna

Jak mówił na łamach money.pl Janusz Steihoff Polska jest bezpieczna. - Wstrzymanie dostaw do naszego kraju oznaczałoby głównie straty dla Rosji" - wskazuje były minister gospodarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2020

Gazolach......Kupujcie gaz z US to będziecie popierać armie US. Ta co na lufach czołgów i za pomocą bomb krzewi demokracje na świecie. Jest wybór. Wstrzymanie … Czytaj całość

03-01-2020

RymcioA dochody ze sprzedaży węgia z Donbasu idą na biedne rosyjskie dzieci.

04-01-2020

PandoraA jak kupujemy drogi gaz od jankesów to ile z tych zysków przeznacza się na uzbrojenie i wszczynanie awantur na całym świecie. Argumentacja tegoż … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (134)