Notowania

Dr Wojciech Kamieniecki powołany na p.o. dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Wicepremier Jarosław Gowin powołał w poniedziałek dr Wojciecha Kamienieckiego na p.o. dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dotychczasowym szefem agencji był prof. Maciej Chorowski, który złożył rezygnację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Dr Wojciech Kamieniecki powołany na stanowisko p.o. dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

- W związku z zakończeniem misji Prof. Macieja Chorowskiego powołałem na p.o. dyrektora NCBR dr. Wojciecha Kamienieckiego. Serdecznie dziękuję Prof. Chorowskiemu za wysiłek i liczne osiągnięcia NCBR pod jego kierownictwem! Dyr. Kamienieckiemu życzę dalszych sukcesów - napisał w poniedziałek na Twitterze wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Dr Kamieniecki jest absolwentem Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku Ekonomia i Zarządzanie.

Nowo powołany p.o. dyrektora był już wcześniej związany z agencją. Zasiadał m.in. w radzie NCBR wśród członków reprezentujących środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe, był także dyrektorem NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) w latach 2016-2018.

Kamieniecki obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju będzie pełnił do czasu rozstrzygnięcia konkursu - podaje PAP.

Zobacz: Przyszłością szkoleń w przemyśle jest wirtualna rzeczywistość

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest agencją rządową, która wspiera komercjalizację i inne formy transferu wyników badań naukowych do gospodarki. Zarządza m.in. programami badań stosowanych oraz realizacją projektów z obszaru obronności i bezpieczeństwa państwa. Dba również o zapewnienie dobrych warunków dla rozwoju kadry naukowej, realizując międzynarodowe programy mobilności naukowców.

Głównym zadaniem NCBR jest zarządzanie i realizacja strategicznych programów badań naukowych, które bezpośrednio przekładają się na rozwój innowacyjności

Źródło: PAP

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz