Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Drożejący gaz Polacy odczują z opóźnieniem. "Wszyscy będziemy biedniejsi"

Ceny gazu drenują budżety firmy i portfele Polaków. Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl, podkreśla, że trudno cokolwiek przewidzieć, jeśli chodzi o ten sektor. – Nadchodząca recesja sugerowałaby, że ceny mogą spadać. Było widać to na stacjach paliw, gdzie jest nieco tańsza benzyna i po gazie, przynajmniej dopóki Gazprom nie podsycał awantur, grożąc wyłączeniem dostaw gazu przez Nord Stream 1 do Niemiec – zauważał ekspert w programie "Newsroom" WP. Zauważył, że w stabilnych czasach gaz na rynku kosztował 20-30 euro za MWh, a teraz – ponad 260 euro i zmierza ku 300 euro. – Mamy horrendalne ceny, które skończą się destrukcją popytu – ocenił i dodał, że przez obecną sytuację "wszyscy będziemy biedniejsi". – Rosnące rachunki za prąd i paliwa będą zwiększać ubóstwo energetyczne. O ile w Polsce ono było już niestety wysokie i ci najbiedniejsi zawsze musieli oszczędzać nośniki energii, bo ich nie było na nie stać, o tyle teraz czeka to większą grupę...
rozwiń
81
Podziel się:
KOMENTARZE
(81)
Lacky1234
rok temu
Śmieszne tłumaczenie pana prof. , że ceny gazu oszalały bo Gazprom zagroził wstrzymaniem dostaw do Niemiec, co sugeruje że gaz został wstrzymany na nie wiadomo jak długo. Tymczasem Gazprom z powodu konserwacji ns1 wstrzymuje dostawy na dwa dni. Takie wstrzymanie nie powinno mieć najmniejszego wpływu na ceny gazu. Niemcy poprzez ns1 dostają gaz wg umowy długoterminowej po cenie 350 USD/1000 m sześciennych, podczas gdy ceny spotowe wynoszą 2500 USD /1000 m sześć. Po co ta propaganda gazową, kogo ma przestraszyć? Obywateli UE? Oni są wystarczająco wystraszeni.
Anna
rok temu
Gazprom, rekordowe zyski w sierpniu? brawo Poliniacy dotujcie UA dalej. i nie pytajcie na czyjej ropie jeżdżą czołgi upa
Radek
rok temu
Kiedy podrozeja?Skoro juz o tym pizza od tygodnia ,znaczy ze niebawem. W koncu jest to zwiazane z nadwyzkami w wydobyciu I warunkami depopulacji.
Mama
rok temu
Ludzie powinni wyjsc na ulice wszystkich krajow bande rzadzaca trzeba zniszczyc
Tomscie
2 lata temu
Ja się nieprzejmuje wszystko mam na hrust. Wszyscy się ze mnie smieli ale pompę ciepla mam panele fotowoltaiczne i dwa piece jeden peletowy a drugi na wszystko. I co będziecie narzekać trzeba było myśleć za wczasy a nie udawać że zarobieni jesteście to teraz macie.
...
Następna strona