Trwa ładowanie...
bDIVyuCZ

Notowania

Rachunki – Wszystkie wiadomości

14
27.02.2021 12:57

DŁUGI
 / 
Polacy masowo wpadają w spiralę zadłużenia. To nowa moda: życie na kredyt

Z badania Krajowego Rejestru Długów wynika, że aż co czwarty Polak zaciągając kolejny kredyt, raczej nie myśli o tym, jak go spłaci. Z czego wynika relatywnie niska świadomość finansowa Polaków? Mamy modę na życie na kredyt

14
26.02.2021 12:31

AWARIE
 / 
Vectra obniży rachunki. Przez gigaawarię klienci zapłacą mniej

Vectra przeprasza klientów za trwającą kilka godzin przerwę w dostępie do internetu. Czwartkowa awaria miała być wypadkiem przy pracy, a dostawca już teraz zapewnia, że pokrzywdzeni będą mogli liczyć na niższe rachunki.

41
22.02.2021 13:24

CENY ENERGII
 / 
Sroga zima, to i wysokie rachunki. "Ogrzewanie droższe nawet o 30 proc."

Rachunek za ogrzewanie wyższy nawet o 10-30 proc.? Na efekty srogiej zimy nie trzeba było długo czekać. Sezon grzewczy trwa w najlepsze, a Polacy już mogą szykować się na spore wydatki.

18
21.02.2021 11:06

POCZTA POLSKA
 / 
Poczta nie limituje przelewów. Możesz zlecić tyle, ile chcesz

Pracownica poczty nie chciała przyjąć od klientki więcej niż jednego rachunku do opłacenia. - To niewłaściwe, żadnych tego typu limitów nie wprowadziliśmy - twierdzą przedstawiciele Poczty Polskiej.

5
01.02.2021 10:33

KORONAWIRUS
 / 
Praca zdalna. Firmy nie dorzucają się do wyższych rachunków pracowników

Pracując z domu, Polacy ponoszą koszty, które w innych okolicznościach obciążałyby pracodawcę. Wyższe rachunki za prąd, wodę, ale też konieczność zaopatrzenia się w kawę czy herbatę. Związki zawodowe są przekonane, że firmy powinny partycypować w tych kosztach. Przedsiębiorcy są sceptyczni. Rozmowy trwają od miesięcy.

bDIVyuDb
53
20.01.2021 12:51

GAZ
 / 
Za prąd zapłacimy nawet 10 proc. więcej. Nieznacznie spadną za to ceny gazu

Rachunki gospodarstw domowych, które korzystają z taryf na energię elektryczną wzrosną o 9-10 proc. Urząd Regulacji Energetyki podsumował efekty zmian taryf dystrybucyjnych i na sprzedaż energii. Nieco spadną za to rachunki domowych odbiorców gazu.

13.01.2021 10:28

ENERGIA
 / 
Oszczędzanie na pracy zdalnej. Ekspert wyjaśnia, jak obniżyć rachunki

Pandemia wymusiła pracę z domu, a to powoduje wzrost rachunków. Jest jakiś sposób na oszczędzanie? - Kluczowa jest efektywność energetyczna. Trzeba się zastanowić, w jaki sposób energię lepiej spożytkować, a statystyczny Polak wykorzystuje energię pierwotną w wysokości 85 kWh, natomiast finalnie wykorzystują ją tylko w połowie. Dlatego, że ta energia jest przetwarzana i dostarczana do odbiorcy, ale po drodze nie jest w pełni wykorzystywana. Zoptymalizować trzeba system - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Jędrzejczak , prezes Danfoss Poland. - To nie są technologie kosmiczne, to nie jest lot na księżyc. To proste urządzenia, które szybko się zwracają, jak choćby termostaty grzejnikowe - dodał.

4
22.12.2020 12:42

MEDIA
 / 
Mikro-elektrownia atomowa. Przedsiębiorcy chcą je stawiać przy firmach

Przedsiębiorcy chcą przy swoich firmach stawiać małe elektrownie atomowe. - Na razie to rzeczywiście jest w sferze deklaracji. Przypomnijmy, że jeśli chodzi o energetykę jądrową, to ona wymaga bardzo szerokich ram prawnych. Począwszy od projektu, a kończąc na odpadach po paliwie jądrowym. Jesteśmy na bardzo wstępnym etapie, jeśli chodzi o kwestie regulacji prawnych i przygotowanie odpowiedniej infrastruktury - powiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. - Jednak jest to na pewno bardzo ciekawe rozwiązanie. Każde mniejsze źródło energii daje większą elastyczność pracy systemu. Z drugiej strony są to źródła, które w sferze komercyjnej nie weszły jeszcze na poziom eksploatacji, żeby można było powiedzieć, że są dostępne. Mówię o sferze komercyjnej, a nie wojskowej. Kierunek ciekawy, jeśli ktoś przejawia zainteresowanie, to ma do tego prawo - dodał Gawin w rozmowie z money.pl.

60
15.12.2020 10:32

ENERGETYKA
 / 
Rekompensat za prąd nie będzie. Minister musiał gryźć się w język

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadanych przez wicepremiera Jacka Sasina rekompensat za wzrost cen prądu nie będzie. Został on wycofany z prac legislacyjnych przez resort klimatu. Zastępca Jacka Sasina, który firmował projekt swoim nazwiskiem był gościem programu "Money. To się liczy". - Ten projekt nie jest już w gestii resortu aktywów państwowych - powiedział wiceminister Artur Soboń. Próbował przekonywać, że on projektu nie prowadził ani nigdy w tej kwestii się nie wypowiadał. Dopiero po wytknięciu mu mijania się z prawdą, musiał ugryźć się w język. - Rzeczywiście się wypowiadałem, przepraszam - stwierdził Soboń. O projekcie, a w zasadzie jego wycofaniu, nie chciał się wypowiadać. Wszystko jednak wskazuje na to, że obiecywanych przez PiS rekompensat za prąd w przyszłym roku po prostu nie będzie.

bDIVyuDh
289
05.12.2020 23:19

CENY
 / 
Podwyżki cen prądu. Rachunki dają Polakom "po kieszeni". Jesteśmy w czołówce UE

Szykuje się duża podwyżka cen prądu. A wydatki na prąd już teraz pochłaniają w Polsce stosunkowo dużą część budżetów gospodarstw domowych. Pod tym względem wyprzedza nas tylko jeden kraj w UE. Również na jedzenie Polacy przeznaczają relatywnie dużo.

2
01.12.2020 16:07

RACHUNKI
 / 
Opłata mocowa. Kogo najbardziej zaboli podwyżka cen prądu?

Opłata mocowa na językach. Już od początku 2021 r. będzie ona nową pozycją w rachunku za energię elektryczną. Jak wygląda w praktyce i kto najbardziej ucierpi na "podwyżce" cen prądu?

31
25.09.2020 8:55

RACHUNKI
 / 
Domowe rachunki. Wzrósł dług, choć zmalała liczba niepłacących

W czasie pandemii zaległości w rachunkach za czynsz, internet, telewizę i telefon wzrosły o 100 mln zł. Jednocześnie samych niepłacących jest mniej.

22
20.07.2020 11:24

UOKIK
 / 
Telekomunikacja Stacjonarna ukarana przez UOKiK. Bezprawnie pobierała opłaty

- Otrzymaliśmy wiele skarg na Telekomunikację Stacjonarną, która za cel swoich praktyk obierała przede wszystkim seniorów - mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

bDIVyuDi
3
15.07.2020 9:15

RACHUNKI
 / 
Długi Polaków. Zaległości wobec telekomów wzrosły do 899 mln zł

W dobie kryzysu epidemiologicznego mamy większe problemy z opłacaniem podstawowych usług, takich jak rachunki za telefon. Kłopoty są także ze spłatą rat za sprzęt elektroniczny kupiony u operatora.

39
04.07.2020 20:41

RACHUNKI
 / 
Trudny czas koronawirusa. Czy można obniżyć opłaty we wspólnocie lub spółdzielni?

W obecnej sytuacji wielu właścicieli mieszkań zmaga się z problemami finansowymi. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl wyjaśniają, czy w ramach odpowiedzi wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia może obniżyć miesięczne opłaty.

156
01.06.2020 11:14

PGNIG
 / 
Ceny gazu. Rachunki będą wyższe

– Ceny gazu dla Kowalskiego na tak niskim poziomie, jak dziś w dłuższej perspektywie się nie utrzymają – mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Gość programy "Money. To się liczy" zaznaczył, że podwyżki są nieuniknione, ale nie będą aż tak drastyczne. PGNiG wygrał niedawno ważny spór z rosyjskim dostawcą Gazpromem, dzięki czemu płaci mniej za nowe dostawy, a ponadto ma szansę odzyskać ponad 6 mld zł za poprzednie lata. Równocześnie od tygodni ceny ropy utrzymują się poniżej 30 dolarów za baryłkę, a ceny gazu są z nimi ściśle powiązane. – Przez wiele lat ceny gazu z Rosji były cenami zawyżonymi, nierynkowymi – podsumował prezes PGNiG.

19
24.05.2020 13:09

SZTUCZNA INTELIGENCJA
 / 
Placówki bankowe do lamusa? Co drugi Polak wolałby, aby pożyczki udzielił mu robot

Albo przekonaliśmy się do sztucznej inteligencji, albo po prostu staliśmy się wygodni. Z badania firmy Smartney wynika, że co czwarty Polak chciałby, aby robot opłacał za niego rachunki, a co drugi przejrzał jego wydatki i udzielił mu na tej podstawie kredytu.

193
11.05.2020 17:17

USŁUGI KOMUNALNE
 / 
Lejesz wodę? Spodziewaj się wyższego rachunku za śmieci. Takie zmiany szykuje Warszawa

Stołeczny ratusz idzie śladem nadmorskich gmin i planuje uzależnić wysokość opłaty za wywóz odpadów od zużycia wody. W ten sposób Warszawa chce przyczynić się do walki z suszą. Dla osób, które zużywają dużo wody, np. do nawadniania trawników, oznaczałoby to wyższe rachunki.