Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Weronika Szkwarek
|
aktualizacja

Druga runda nagród w PGG. Górnicy dostaną po kilka tysięcy złotych

48
Podziel się:

Związki zawodowe zawarły porozumienie z pracodawcą, na mocy którego zatrudnieni otrzymają jednorazowe dodatki do końca września. Ich wysokość wynosi od czterech do ponad sześciu tysięcy złotych brutto.

Druga runda nagród w PGG. Górnicy dostaną po kilka tysięcy złotych
W PGG przyznano drugą, po lipcowej, jednorazową nagrodę dla pracowników (Agencja Wyborcza.pl, Grzegorz Celejewski)

Jak poinformował Związek Zawodowy "Przeróbka" w PGG zostanie uruchomiona druga transza rekompensacyjna. Nagrody będą przyznane zatrudnionym na dzień 26 września bieżącego roku i wyniosą: 6,4 tys. zł brutto dla pracowników zatrudnionych po ziemią, 5,2 tys. zł brutto dla pracowników przeróbki mechanicznej węgla plus wykonujących prace remontowo-konserwacyjne na rzecz przeróbki lub oddziałów dołu oraz 4,0 tys. zł brutto dla pozostałych pracowników.

Strony porozumienia zadecydowały przeznaczyć dodatkową kwotę, która stanowi ok. 5,7 proc. funduszu wynagrodzeń na wypłaty jednorazowe. Decyzję umotywowano prowadzeniem prac produkcyjnych we wszystkie dni wolne od pracy w celu zaspokojenia rynku komunalno-bytowego.

Przypomnijmy, że w połowie lipca PGG zawarło porozumienie z organizacjami pracowniczymi, na mocy którego przyznano jednorazowe świadczenia w takiej samej wysokości, czyli od czterech do ponad sześciu tysięcy złotych brutto. Wówczas dodatki miały charakter rekompensat inflacyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
keram
rok temu
macie racje, reszta ludzi pracy się nie liczy. Porozumienie zapewni lepsze notowania PIS. Czy nie należy tych darmozjadów z rządu zwolnić jak chce naród
Zygmunt
rok temu
Znowu się zaczyna fobia na górników. Jak za Gierka. Reszta Polski się nie liczy.
obiektywny
rok temu
To są po prostu kpiny. Węgla nie ma, jest coraz droższy a nagrody dla górników są. Ciekawe za co? Po co w ogóle o takich rzeczach pisać. Żeby wkurzyć resztę społeczeństwa?
Wert
rok temu
Jak się kombinowało i nieiwestowalo tylko węgiel u ruskich kupowało i sprzedawało takto wygląda a premie będą wypłacane 3 razy a nie raz to wyrównanie inflacyjne więc ktoś się musina to zlozyc
Tyui
rok temu
Nagrody za.ciągłość pracy w dni wolne i święta a wydobycie mniejsze niż w roku poprzednim Ciekawe ?
...
Następna strona