Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Drutex. Prezes zapewnia, że rodzinny konflikt nie wpływa na działalność firmy

9
Podziel się

"Sytuacja Spółki Drutex jest stabilna, a ostatnie wydarzenia stanowią wyłącznie konflikt wewnątrzrodzinny i nie mają żadnego wpływu na bieżącą działalność operacyjną" - napisał w oświadczeniu Leszek Gierszewski. Prezes Druteksu walczy o władzę w spółce z żoną i córką.

Rodzinny spór o władzę w spółce wybuchł w połowie lutego.
Rodzinny spór o władzę w spółce wybuchł w połowie lutego. (WP.PL)
bEqjTuJN

Szef firmy produkującej okna stwierdził, że sprzeciw jego żony dotyczący samodzielnego zarządu majątkiem wspólnym, a w szczególności rozporządzania akcjami spółki, oparty jest na Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, dlatego "nie ma ma zastosowania" w stosunku do działalności prowadzonej przez Drutex.

"Sprzeciw nie wpływa również na podejmowanie przeze mnie czynności związanych m.in. z wykonywaniem praw korporacyjnych z tytułu posiadanych udziałów czy akcji, którymi zgodnie z prawem zarządzam samodzielnie" - dodał Gierszewski.

Zobacz także: Wideo: minister finansów prognozuje, kiedy odczujemy spowolnienie gospodarcze
bEqjTuJP

Przypomnijmy, że konflikt w rodzinnej firmie wyszedł na światło dzienne, gdy Leszek Gierszewski poinformował publicznie o próbie wrogiego przejęcia, w którym miała brać udział m.in. jego córka i żona. Grażyna Gierszewska chce walczyć o swoje udziały w firmie. Jej zdaniem działania męża są niezgodne z prawem.

Prezes Drutexu Leszek Gierszewski zawiesił w obowiązkach swoją zastępczynię i zarazem córkę Karolinę Dobranowską oraz zwolnił też trzech najbliższych współpracowników, również członków rodziny.

Stawka w rodzinnym sporze o prawa do Drutexu jest wysoka. Wspólny majątek Gierszewskich może być wart około miliarda złotych. Firma Drutex jest jednym z największych producentów okien w Europie.

bEqjTuJV

"Pragnę podkreślić, że sytuacja Spółki Drutex jest stabilna, a ostatnie wydarzenia stanowią wyłącznie konflikt wewnątrzrodzinny i nie mają żadnego wpływu na bieżącą działalność operacyjną Drutex" - napisał Gierszewski. "W szczególności, wszelkie zamówienia realizowane są przez Drutex w sposób terminowy oraz profesjonalny, jak miało to miejsce dotychczas" - dodał.

"W świetle ostatnich zdarzeń konieczne były zmiany kadrowe na kluczowych stanowiskach menadżerskich Drutex, jednakże nie powodują one zmian w zakresie działalności operacyjnej Drutex oraz współpracy z partnerami handlowymi. Drutex jest spółką silną finansowo z ambitnymi planami rozwojowymi" - napisał biznesmen.

"Jako twórca, główny właściciel i Prezes Zarządu Drutex pozostaję osobą wyznaczającą strategię i kierunek działania firmy w następnych latach jej działalności" - podkreślił Gierszewski.

bEqjTuJW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjTuKq
gospodarka
KOMENTARZE
(9)
The Observer
2 lata temu
POWAŻNI LUDZIE, BIZNESMENI - załatwiają problemy w swoim własnym gronie ( a jak się nie mogą dogadać- to poprzez SĄD)- na pewno nie powinno się takich spraw załatwiać poprzez MEDIA- bo wtedy traci się wiarygodność osobistą, firmy i naraża się na śmieszność oraz daje się satysfakcje konkurencji......
Fakt ....
2 lata temu
A przecież przed laty w książce „Historia widziana zza okna” sam przyznał, że kapitał na biznes zapewniło mu małżeństwo z panią Grażyną i złoto jej ojca.
Obiektywna
2 lata temu
– Wkładem pani Gierszewskiej w powstanie ich wspólnego przedsiębiorstwa była kolekcja złotych monet przekazana przez jej ojca. Były to złote dolary o różnych nominałach, przedstawiające ogromną wartość. Środki ze sprzedaży tej kolekcji umożliwiły zakup maszyn i rozpoczęcie jakiejkolwiek działalności – mówi Faktowi Piotr Bordakiewicz, pełnomocnik prawny Grażyny Gierszewskiej. Nawiązuje to do wyznania, którym w książce „Historia pisana zza oka”, prezes Gierszewski podzielił się z czytelnikami: „Działalność rozpocząłem jako wojskowy, a kapitał początkowy, który pozwalał spokojnie myśleć o trudnych początkach działalności w socjalistycznych realiach zapewnił mi... ożenek. Po prostu bogato się wżeniłem”.
bEqjTuKr
Adam Grow
2 lata temu
Domniemywam, że Pani Grażyna Gierszewska pozostaje we wspólnocie majątkowej z Panem Leszkiem Gierszewskim - rozwód więc nie jest na rękę Panu Leszkowi Gierszewskiemu- bo wtedy doszłoby do podziału majątku pomiędzy nimi. Sąd w takiej sytuacji mógłby tylko orzec rozwód z winy Pana Leszka- który otwarcie przyznaje się do pożycia z kochanką od dłuższego czasu. Obecnie Wspólnota Majątkowa na którą powołuje się Pani Grażyna- żona- faktycznie w przypadku zarządzania Drutexem Okna i Drutexem S.A. nie ma zastosowania. Rozwód nie jest w interesie głównego udziałowca, ponieważ wtedy faktycznie doszłoby do podziału majątku wspólnego- jakim są firmy: Drutex- i Pan Leszek- straciłby owe 50+1%... żeby Rodzina go nie mogła przegłosować. Sąd na pewno wziąłby publikacje książkowe i medialne p. Gierszewskiego, który w pamiętnikach otwardzie przyznawał, że pieniądze na rozpoczęcie działalności firmy otrzymał od żony- a teraz temu zaprzecza- Jak widać MEDAL ma 2 strony: awers i rewers- a prawda- zawsze leży gdzieś po środku. W moim odczuciu kwestie obyczajowo- moralne- nie mają tu zastosowania, a właściciel firmy- ma prawo układać sobie scenariusz żucia według własnych marzeń . Dziwi w tym wszystkim, że żona - Pani Grażyna- oficjalnie ma tylko 0,1% udziałów- i że na to się zgodziła - wkładając wcześniej kapitał początkowy. Na zakończenie: na pewno NIKOMU: Prezesowi, Rodzinie, Pracownikom - i całej gospodarce lokalnej na Pomorzu- nie byłoby na rękę, aby ta zasłużona firma zaczęła spadać po równi pochyłej - bo przed tą pochylnią czeka już konkurencja: Eko-Okna, Petecki, Oknoplast Kraków, Dobroplast, czy wiele innych znamienitych firm- bo Polska jest ZAGŁĘBIEM OKIEN Z PVC W EUROPIE- a Drutex ma w tym swoją zasłużoną historię.
Rex
2 lata temu
Znalazł sobie młodą laskę i nagle chce wywalić z firmy wszystkich, którzy razem z nim ją budowali i rozwijali. Chyba na starość zaczął myśleć penisem.