Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Dwa miliardy euro szkód na kolei i drogach. Efekt powodzi w Niemczech

21
Podziel się:

Trwa szacowanie strat w Niemczech po powodziach i burzach, które nawiedziły ten Nadrenię Północną-Westfalię i Nadrenię-Palatynat w ostatnich dniach. W samej kolei i drogach straty szacuje się na 2 miliardy euro.

Dwa miliardy euro szkód na kolei i drogach. Efekt powodzi w Niemczech
Powódź w Niemczech. Straty na kolei i drogach szacowane są na 2 mlilardy euro. (PAP, PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS)

Sieć kolejowa należąca do Deutsche Bahn poniosła ogromne straty. Szacuje się je na około 1,3 miliarda euro - podaje "Bild" i agencja DPA. Kolejne kilkaset milionów euro to szkody na drogach i autostradach, jak przynajmniej wynika z wewnętrznych szacunków ministerstwa transportu, na które powołują się media.

Szkody wywołane przez zjawiska atmosferyczne wywołały też zakłócenia w ruchu kolejowym w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie. Potrwają one prawdopodobnie jeszcze przez dłuższy czas. Telewizja ARD podała, że dotyczy to torów o długości ponad 600 kilometrów.

Wstępny raport Deutsche Bahn ujawnił "poważne uszkodzenia ponad 80 stacji i przystanków, torów o długości ponad 600 kilometrów, zwrotnic, techniki sygnalizacyjnej, nastawni, mostów i pojazdów używanych w ruchu regionalnym, S-Bahn i towarowym". Wciąż jednak nie ma pełnego obrazu sytuacji, więc szkody mogą jeszcze wzrosnąć.

Zobacz także: Money.To się liczy_rozmowa z Panem Markiem Obrębalskim

Zamknięta jest autostrada A1 w kierunku Koblencji pomiędzy węzłem autostradowym Koeln-West a węzłem autostradowym Erfttal. To samo się dotyczy A1 w kierunku Dortmundu pomiędzy węzłem autostradowym Erfttal a węzłem Huerth

Autostrada A61 pomiędzy węzłami Kerpen i Meckenheim jest zamknięta na prawie wszystkich odcinkach w obu kierunkach. Zamknięcia mogą być konieczne przez najbliższe miesiące.

Szkody obejmują również sieć telefonii komórkowej, która na miejscach dotkniętych katastrofą jest nadal słaba - podaje ARD. Vodafone poinformował, że jedna szósta stacji nadawczych nadal jest odcięta od sieci.

Powódź uszkodziła lub zniszczyła wiele instalacji. Operator komórkowy wraził jednak nadzieję, że podstawowe usługi uda się przywrócić na całym obszarze dotkniętym katastrofą jeszcze w ciągu tego tygodnia.

"Welt" natomiast zwraca uwagę na problem turystyki, która całkowicie wygaśnie w regionach objętych katastrofą. Ponadto przedsiębiorstwom, których nie dotknęła bezpośrednio powódź, brakuje prądu. A to z powodu uszkodzonej infrastruktury.

Miejscowościom w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie "grozi katastrofa gospodarcza, której skutki finansowe wykraczają daleko poza rzeczywiste szkody materialne spowodowane przez powódź. Skutki gospodarcze będą odbijać się echem przez lata" - podkreśla "Welt".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Aha
3 lata temu
Ale czy podczas sprzątania tego utrzymują odstępy?
PISOpolak
3 lata temu
Hehehe cieniasy u nas tyle to dostaje Prezes Kurski na rozwój naszej Narodowej Telewizji !
Roziu
3 lata temu
Dlaczego admin kasujesz wpisy zgodne z regulaminem?
Roziu
3 lata temu
Tak sie wyciaga pieniadze. Bylo 122 mln euro i jest ponad 2 mld. Bedzie ok. 10 mld. Kasa pójdzie z Unii. Brawo faszysci.
POlak POtrafi
3 lata temu
Niemcy sobie zabiorą z kasy UE przecież to kraj praworządny sędziów wybiera RZĄD i Kanclerz nie można być bardziej praworządnym należy się im !!!!! Odwalcie się od Niemiec !!!!!!
...
Następna strona