Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Niemcy liczą straty. W części regionów może zabraknąć wody pitnej

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
8
Podziel się:

Klęska powodziowa u naszego zachodniego sąsiada przybiera na sile. W niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia podejrzewa się nawet przedostanie do zbiorników wodnych m.in. ropy naftowej i oleju napędowego. To może z kolei pozbawić dostępu do wody tysiące mieszkańców regionu.

Niemcy liczą straty. W części regionów może zabraknąć wody pitnej
Państwowa Agencja Ochrony Środowiska (LANUV) w niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia podejrzewa, że powodzie spowodowały przedostanie się do zbiorników wodnych m.in. ropy naftowej i oleju napędowego (PAP)

Jak poinformowała Państwowa Agencja Ochrony Środowiska (LANUV), mieszkańcy zaczęli zgłaszać służbom, że w okolicy śmierdzi, a na wodzie da się zauważyć charakterystyczne smugi. Pierwsze plamy oleju zostały znalezione na Renie w pobliżu Bad Honnef.

Te miały się z kolei wydostać ze zbiorników z olejem opałowym w miejscowych piwnicach, które zostały najpewniej podmyte. Następnie rozerwaniu uległy rury, a paliwo wyciekło z samochodów, które zostały zatopione - informuje rzeczniczka LANUV.

Z tego powodu w najbliższych dniach należy spodziewać się ropy i oleju napędowego w wodach. Priorytetem LANUV jest w tym momencie zaopatrzenie mieszkańców w wodę pitną.

Zobacz także: Południe Holandii pod wodą. Dramatyczna walka mieszkańców ze skutkami powodzi

Tragiczne skutki dla środowiska wystąpiły także w Erftstadt-Blessem, gdzie sytuacja była szczególnie napięta po osunięciu się ziemi. Jak podaje portal RND, woda, w której brodziło się na ulicach Blessem, śmierdziała benzyną i miała oleisty nalot.

W sobotę doszło natomiast masowego zanieczyszczenia zapory w Wuppertalu, gdzie zalane zostały tereny zakładowe i przemysłowe. W związku z tym nie jest możliwe korzystanie z zapory przez łodzie, wędkarzy, pływaków i nurków - podaje portal.

O potencjalnym braku dostępu do wody pitnej alarmuje burmistrz gminy Altenahr. Jak podkreśla, infrastruktura w regionie jest tak poważnie uszkodzona, że w niektórych miejscach może jest zabraknąć przez tygodnie lub nawet miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Mario
3 lata temu
Bardzo im współczuję....
Ratownik
3 lata temu
Po takiej powodzi wystąpi niemniej ważny problem,,,co z wodą pitną ,kanalizacją,prądem,...jest lato a to wszystko wylalo na powierznię...podejrzewał że już tam śmierdzi.
Radgrad
3 lata temu
Niemcy w 1939 nie mieli dla nas wspolczucia
Zdunek
3 lata temu
Ludzie najgorszemu wrogowi się takich rzeczy nie życzy przypomnijcie sobie Polskę w 97 pełne wsparcie dla poszkodowanych trzymajcie się dacie rade
michał
3 lata temu
przykre na to wszystko patrzeć na prawdę współczuję