Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Dymisja Adama Niedzielskiego. Jest decyzja premiera

75
Podziel się:

Przyjąłem rezygnację ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, funkcję tę zaproponowałem posłance Katarzynie Sójce - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Dymisja Adama Niedzielskiego. Jest decyzja premiera
Po trzech latach na stanowisku szefa MZ Adam Niedzielski odchodzi, ma go zastąpić Katarzyna Sójka (East News, Filip Naumienko/REPORTER)

Po trzech latach na stanowisku szefa MZ Adam Niedzielski odchodzi, ma go zastąpić Katarzyna Sójka.

Katarzyna Sójka nowym ministrem zdrowia

Jest dobrze do tej roli przygotowana. To lekarka, internistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w wykonaniu zawodu - powiedział premier.

Wyraził przekonanie, że "jej doświadczenie, jej empatia, jej podejście do tych tematów pozwoli kontynuować wszystko to, co jest najważniejsze, wszystko to, co jest najlepsze".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Minister złamał prawo? "Niedzielski nie ma honoru"

- Pani doktor Katarzyna Sójka zna specyfikę funkcjonowania Ministerstwa Zdrowia, ponieważ pracowała w komisji zdrowia Sejmu. Jeszcze dzisiaj wystąpię do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o dokonanie stosownych zmian w Radzie Ministrów i mam nadzieję, że wkrótce będą one mogły być sfinalizowane - dodał.

Katarzyna Sójka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Prywatnie - mama trojga dzieci, mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego.

Jako lekarka pracuje w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie oraz w przychodniach w Mikstacie i Ostrzeszowie.

Dymisja Adama Niedzielskiego to konsekwencja jego ostatnich działań.

Wpis Adama Niedzielskiego. Są konsekwencje

"Lek. Piotr Pisula, szpital miejski w Poznaniu wczoraj w Fakty TVN "żadnemu pacjentowi nie dało się wystawić takiej recepty". Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś" - ten wpis Adama Niedzielskiego na Twitterze wywołał burzę.

Naczelna Rada Lekarska zarzuciła szefowi resortu zdrowia złamanie tajemnicy lekarskiej poprzez ujawnienie, jakie leki i komu wystawia lekarz. NIL złożył także zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi szefa MZ.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego przekazał, że środowisko lekarskie utraciło zaufanie do ministra Niedzielskiego, w związku z czym dalsza współpraca z Ministrem Zdrowia jest niemożliwa.

Adam Niedzielski w opublikowanym na Twitterze oświadczeniu przekazał, że upublicznienie informacji o wystawieniu recepty przez lekarza zatrudnionego w szpitalu miejskim w Poznaniu, miało na celu - z jednej strony - obronę dobrego imienia Ministerstwa Zdrowia, ale przede wszystkim obronę interesów pacjenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(75)
lin
8 miesięcy temu
a może zapytać o opinię nas pacjentów, co o tym myślą, nie łaska? przecież to karygodne żeby lekarze wypisywali sobie recepty. Dzięki Niedzielskiemu dowiedzieliśmy się , że takie procedury mają miejsce. Niektórzy lekarze wypisują po kilkaset recept dziennie. Nic dziwnego , że niektórych lekarstw brakuje i dzieje się to kosztem zwykłych pacjentów, a kto płaci na ten fundusz NFOZ? Czy ktoś bada, czy dla dowolnego pacjenta nie są wypisywane różne recepty , o których pacjent nie wie?. Ta opozycja nadaje się oszustw, pomaga w okradaniu nas pacjentów i kręcenia lodów
Polak
8 miesięcy temu
Jak dla mnie najgorszy Minister Zdrowia w historii Polski. W czasie pandemii zabrał ludziom dostęp do specjalistów, przychodni i szpitali. Większość ludzi nie doczekało operacji i zabiegów. Ludzie umierali na różne choroby, a byli leczeni na Covida. W dodatku o mało co nie doprowadził do przymusowych szczepień. Jak dla mnie teraz to powinna się nim zająć prokuratura albo trybunał. Już samo to, że ten człowiek jest z zawodu ekonomistą i nie ma nic wspólnego z medycyną, a został Ministrem Zdrowia było dla mnie farsą i kpiną.
ajent
8 miesięcy temu
Będziesz siedział niedzielski. Ty rzeczniku andrusiewiczu też. Wasze dni na wolności są policzone!
krcs
8 miesięcy temu
Nie uciekniesz...
gość
8 miesięcy temu
Tego typu decyzje, życia w różnych sferach nam nie poprawią - Systemu, NFZ nie ule uleczą a tym bardziej nas. Ważniejsze jest to ,jakim jest się człowiekiem a nie kim się jest. Kto ma władzę, kto o nią walczy - własne szczęście nie cieszy tak , jak krzywda bliżniego. Człowiek - puch marny, dziwna istota.
...
Następna strona