Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Dymisja Michała Krupińskiego w Banku Pekao. Politycy PiS zaskoczeni

84
Podziel się:

Przez Bank Pekao przeszło w piątek tornado. Ze stanowisk zrezygnowali prezes Michał Krupiński, wiceprezes Michał Lehmann i członek zarządu Piotr Wetmański, a także prezes Pekao Leasing Marta Wolańska. Zaskoczenia nie kryją eksperci, a nawet część polityków PiS. Przetasowań może być jednak więcej.

Oficjalnie Michał Krupiński będzie chciał kontynuować karierę za granicą.
Oficjalnie Michał Krupiński będzie chciał kontynuować karierę za granicą. (East News, Jan Bielecki/East News)
bEJvwuBN

– Albo mamy do czynienia z wybuchem wojny frakcyjnej, albo jest to nowe przetasowanie – stwierdza źródło "Pulsu Biznesu", które dziennik określił jako "jednego z lepiej poinformowanych członków partii".

"PB" wskazuje, że dymisja Krupińskiego i innych członków zarządu jest efektem właśnie nowego rozdania w spółkach państwowych. Zdaniem dziennika, parasol ochronny rozciągnięty nad zarządem Banku Pekao złożył Zbigniew Ziobro. Powodem miały być słabe wyniki banku, spadające kursy, a także konfliktowy charakter prezesa. Nie bez znaczenia było utrzymanie wpływów prezesa Solidarnej Polski w polityce i spółkach – jak informuje "PB" anonimowe źródło.

W zamian Ziobro chciałby mieć swojego człowieka na fotelu prezesa KGHM. Zgody na to nie wyraził jednak szef Prawa i Sprawiedliwości – podaje źródło gazety.

bEJvwuBP

Dziennik podaje, że dymisja Krupińskiego to dopiero początek przetasowań w PZU, Pekao oraz Aliorze. W PZU Pawła Surówkę ma zastąpić Aleksandra Agatowska – zasiadająca w zarządzie ubezpieczyciela od 2016 roku. Z kolei szefa rady nadzorczej Macieja Łopińskiego ma zastąpić Małgorzata Sadurska z zarządu. Przed laty była ona aktywną działaczką PiS.

Zobacz także: Zobacz też: To koniec giełdy. "Trzeba walczyć o inwestorów indywidualnych"

A co dalej z Krupińskim? Oficjalnie Krupiński chce kontynuować karierę za granicą – tak przynajmniej przekonuje bank w oficjalnym komunikacie. Jednak źródła "PB" wskazują, że jeszcze dzień wcześniej rada nadzorcza nic nie wiedziała o odejściu szefa banku Pekao.

bEJvwuBV

Zdaniem gazety, Europejski Bank Inwestycyjny, który był wskazywany jako przyszłość Krupińskiego, jest dla niego zamknięty. Posadę w nim bowiem obiecano już Teresie Czerwińskiej, byłej minister finansów.

Pełniącym obowiązki prezesa banku został Marek Lusztyn, jedyny członek zarządu, który pracował dla poprzedniego właściciela Pekao – Unicreditu.

bEJvwuBW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJvwuCq
KOMENTARZE
(84)
JUR
2 lata temu
Ewakuacja zlodzieji juz postepuje. Kto nastepny?.
aNN
2 lata temu
bardzo polskie nazwiska!
t.,.,,,
2 lata temu
dostał propozycje nie do odrzucenia
bEJvwuCr
zcx
2 lata temu
Odeszli, to tylko patrzeć jak upubliczni się jakiś przekręt w PEKAO.
Gdzie jest pr...
2 lata temu
Prawda między nogami.. A blisko 200 mln zł przyznane przez PEKAO SA dla Srebrnej (Z NARUSZENIEM PRAWA, bez wiedzy Rady Nadzorczej), POTEM szybka rezygnacja prezesa banku na rzecz podjęcia pracy poza Polską... Czy tu nie ma smrodu???? Gdzie jest prawda? Można zapytać.... Między nogami????? .
...
Następna strona