Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w zarządzie Pekao. Odchodzi wiceprezes i członek zarządu

Nie tylko Michał Krupiński odszedł w piątek z zarządu banku Pekao S.A. Wraz z nim rezygnację złożyli wiceprezes Michał Lehmann i członek zarządu Piotr Wetmański. Podobnie jak ich szef, nie podali powodów odejścia. Do zarządu wszedł natomiast Michał Gadomski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Czystki w banku Pekao ciąg dalszy. Oprócz prezesa odchodzą również dwaj jego zastępcy (Fot: Tomasz Kawka/East News)

"W dniu 29 listopada 2019 r. Pan Michał Lehmann oraz Pan Piotr Wetmański złożyli rezygnacje, odpowiednio, z funkcji Wiceprezesa Zarządu Banku oraz Członka Zarządu Banku, jak też ze składu Zarządu Banku. Rezygnacje zostały złożone ze skutkiem natychmiastowym i nie zawierały przyczyn ich złożenia" - poinformował bank w komunikacie.

Michał Lehmann nadzorował w banku Pion Operacji i Usług. Do zarządu trafił dokładnie w tym samym czasie, co Michał Krupiński, czyli latem 2017 roku. Wcześniej był dyrektorem ds. korporacyjnych w PZU.

Z kolei Piotr Wetmański zajmował stanowisko członka zarządu. Z bankiem Pekao związany był od 2017 roku i odpowiadał za zbudowanie strategii banku na lata 2018-2020 oraz jej operacjonalizację.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

"Dodatkowo, w dniu 29 listopada 2019 r., Rada Nadzorcza Banku, po ocenie odpowiedniości, powołała Pana Marcina Gadomskiego w skład Zarządu Banku bieżącej wspólnej kadencji na funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku" - czytamy w komunikacie.

Bank zapewnił również, że nowy wiceprezes spełnia wszelkie warunki, wymagane przepisami prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

U bram rozpad Polski....Mafia rządzi Krajem ....

29-11-2019

PeterW nowym roku cos ,,wypłynie,,, raczej trup w szafie

29-11-2019

ABKszkuja miejsce banasiowi.

Rozwiń komentarze (71)