Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marek Lusztyn nowym prezesem Pekao. Kim jest następca Michała Krupińskiego?

Marek Lusztyn w banku pracuje od prawie dwóch dekad, związany z Pekao jeszcze za czasów, gdy ten należał do włoskiego Unicreditu. Nowy prezes w zarządzie pojawił się prawie 2,5 roku temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bank pekao)
Marek Lusztyn został w piątek powołany na stanowisko prezesa banku Pekao S.A.

Lusztyn w zarządzie od lipca 2017 roku zajmował stanowisko wiceprezesa, nadzorującego pion zarządzania ryzykami, czyli jeden z najistotniejszych nie tylko w banku, ale w każdej instytucji finansowej.

"Do czerwca 2017 pracował w Unicredit SpA (w Mediolanie) na stanowisku Senior Vice President, obejmującym globalną odpowiedzialność za zarządzanie ryzykiem rynkowym i ryzykiem kredytowym portfela handlowego Grupy Unicredit" - tak swojego nowego prezesa opisuje sam bank Pekao.

Lusztyn był również członkiem Komitetu Wykonawczego Pionu Rynków Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej Grupy Unicredit. Tam również był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że przed repolonizacją Pekao należał do włoskiej grupy Unicredit. Dopiero w 2017 roku, przy udziale m.in. Polskiego Funduszu Rozwoju czy PZU bank ponownie trafił w polskie ręce.

Michał Krupiński był prezesem banku Pekao od czerwca 2017 roku
Michał Krupiński już nie jest prezesem Pekao. Znamy następcę

W latach 2010-2013 Marek Lusztyn pracował w oddziale Unicreditu w Monachium, a wcześniej przez dwa lata stacjonował w Londynie. Wszędzie odpowiadał za kwestie zarządzania ryzykiem.

W latach 2000-2008 Marek Lusztyn pracował jako dyrektor Wydziału Ryzyka Rynkowego, a później dyrektor zarządzający Departamentem Ryzyka Finansowego w Banku Pekao S.A.

Nowy prezes banku ma stopień doktora, który zdobył w 2000 roku na Szkole Głównej Handlowej. Jest także absolwentem amerykańskiego University of Illinois (Executive MBA, 2009) oraz francuskiej szkoły biznesu INSEAD (2012). W 2019 ukończył prowadzony przez Singularity University w Dolinie Krzemowej program menadżerski w zakresie innowacyjności i nowych technologii.

Marek Lusztyn jest również członkiem rad nadzorczych dwóch spółek zależnych banku Pekao S.A - Pekao Investment Banking S.A. oraz Pekao Leasing Sp. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

Karlo79I kogo to obchodzi ? Czy wy (media) jesteście od tego żeby pisać o każdym nowym członku zarządu czy prezesie w firmach ??...jeszcze proszę opisać jego … Czytaj całość

29-11-2019

fggfgfCiekawe kiedy pojawi się na Nowogrodzkiej z ofertą kredytowania wież na koszt klientów.

29-11-2019

Kamil T .Przygotował już ofertę nie do odrzucenia dla Srebrnej .

Rozwiń komentarze (109)