Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Marek Lusztyn nowym prezesem Pekao. Kim jest następca Michała Krupińskiego?

109
Podziel się:

Marek Lusztyn w banku pracuje od prawie dwóch dekad, związany z Pekao jeszcze za czasów, gdy ten należał do włoskiego Unicreditu. Nowy prezes w zarządzie pojawił się prawie 2,5 roku temu.

Marek Lusztyn został w piątek powołany na stanowisko prezesa banku Pekao S.A.
Marek Lusztyn został w piątek powołany na stanowisko prezesa banku Pekao S.A. (bank pekao)

Lusztyn w zarządzie od lipca 2017 roku zajmował stanowisko wiceprezesa, nadzorującego pion zarządzania ryzykami, czyli jeden z najistotniejszych nie tylko w banku, ale w każdej instytucji finansowej.

"Do czerwca 2017 pracował w Unicredit SpA (w Mediolanie) na stanowisku Senior Vice President, obejmującym globalną odpowiedzialność za zarządzanie ryzykiem rynkowym i ryzykiem kredytowym portfela handlowego Grupy Unicredit" - tak swojego nowego prezesa opisuje sam bank Pekao.

Lusztyn był również członkiem Komitetu Wykonawczego Pionu Rynków Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej Grupy Unicredit. Tam również był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że przed repolonizacją Pekao należał do włoskiej grupy Unicredit. Dopiero w 2017 roku, przy udziale m.in. Polskiego Funduszu Rozwoju czy PZU bank ponownie trafił w polskie ręce.

W latach 2010-2013 Marek Lusztyn pracował w oddziale Unicreditu w Monachium, a wcześniej przez dwa lata stacjonował w Londynie. Wszędzie odpowiadał za kwestie zarządzania ryzykiem.

W latach 2000-2008 Marek Lusztyn pracował jako dyrektor Wydziału Ryzyka Rynkowego, a później dyrektor zarządzający Departamentem Ryzyka Finansowego w Banku Pekao S.A.

Nowy prezes banku ma stopień doktora, który zdobył w 2000 roku na Szkole Głównej Handlowej. Jest także absolwentem amerykańskiego University of Illinois (Executive MBA, 2009) oraz francuskiej szkoły biznesu INSEAD (2012). W 2019 ukończył prowadzony przez Singularity University w Dolinie Krzemowej program menadżerski w zakresie innowacyjności i nowych technologii.

Marek Lusztyn jest również członkiem rad nadzorczych dwóch spółek zależnych banku Pekao S.A - Pekao Investment Banking S.A. oraz Pekao Leasing Sp. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(109)
Major
5 lata temu
Śmierdzi układem na kilometr. Jako to jest możliwe że 23 letni szczyl bez doświadczenia zostaje od razu dyrektorem. Młodszy referent na najniższej krajowej! Pekao nie ma żadnej ścieżki rozwoju liczy się tylko układ towarzyski .Awans zależy od oparcia sprawy i siebie o bufet.
szpak
5 lata temu
dziobał bociana... bociana dziobał szpak, a potem były jeszcze trzy zmiany.... ILE RAZY BYŁ POLAK DZIOBANY ?????????.... przez nielota....
xx
5 lata temu
będzie 10 x szybciej zasuwał na nowogrodzka niz poprzednik.
POLAK wcale n...
5 lata temu
Karuzela stanowisk nadal się kręci a chłopcy dobrze się bawią. Zuchy. Co jeden to zdolniejszy niczym Banaś.
Ggg
5 lata temu
Jest kryształ mam nadzieję
...
Następna strona