Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Michał Krupiński już nie jest prezesem Pekao. Znamy następcę

294
Podziel się:

Michał Krupiński złożył rezygnację z funkcji prezesa banku Pekao. Jego miejsce ma zająć dotychczasowy wiceprezes Marek Lusztyn. Bank w komunikacie wyjaśnił, że dotychczasowy prezes chce rozwijać swoją karierę za granicą.

Michał Krupiński był prezesem banku Pekao od czerwca 2017 roku
Michał Krupiński był prezesem banku Pekao od czerwca 2017 roku (WP.PL, Krzysztof Olszewski/WP)

"Prezes Banku Pekao Michał Krupiński złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem natychmiastowym. Rada nadzorcza powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Marka Lusztyna, który do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie kierował pracami zarządu" - czytamy w komunikacie.

"Ponadto w dniu 29 listopada 2019 r. rada nadzorcza banku powołała (...) pana Marka Lusztyna, na funkcję prezesa zarządu banku, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz z chwilą uzyskania takiej zgody" - poinformował bank.

Marek Lusztyn był dotychczasowym wiceprezesem banku nadzorującym działalność Pionu Zarządzania Ryzykami. Będzie kierował pracami zarządu również do czasu uzyskania zgody KNF.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Michał Krupiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył program MBA na Columbia University Graduate School of Business. Biegle posługuje się językami obcymi: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Nazywany niegdyś "złotym dzieckiem PiS" w 2006 r. został najmłodszym, 25-letnim wiceministrem skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W rządzie był współautorem, a potem odpowiadał za realizację programu dla energetyki.

W 2015 roku Krupiński został prezesem PZU, w którym m.in. odpowiadał za proces przejęcia z rąk UniCredit banku Pekao. W 2017 roku stanął na czele zrepolonizowanego banku, zastępując Luigiego Lovaglio.

O Krupińskim głośno zrobiło się na początku 2019 roku, gdy wyszły na jaw jego wizyty przy Nowogrodzkiej i spotkania z prezesem PiS. Później wyjaśnień od prezesa domagała się rada nadzorcza banku. Więcej na ten temat pisaliśmy w money.pl kilka miesięcy temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(294)
natolińczyk
4 lata temu
A może jakiś smród przy gościu? Może za chwilę wyjdą jakieś machloje? Przecież miał finansować wieże Kaczyńskiego, brał udział w rozmowach.
Aneta
4 lata temu
Jak ktoś dobrze sobie radzi to go werbują. Taka prawda. Ja jestem również zwerbowana i dobrze na tym wychodzę. Jeżeli zmienia pracę na inną, to bardzo dobrze o nim świadczy jako o fachowcy. Wiem to, po sobie.
ERYK ANTYKLER...
4 lata temu
RADA NADZORCZA PEKAO SA POWINNA MU SIĘ BLISKO PRZYJRZEĆ.
,,,,,,,,,,,,,...
4 lata temu
KACZY PĘD NA WŁADZĘ ZRUJNUJE WSZYSTKO I WSZYSTKICH,,JUŻ NIEDŁUGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
,,,,,,,,,,,,,...
4 lata temu
KACZY PĘD NA WŁADZĘ ZRUJNUJE WSZYSTKO I WSZYSTKICH,,JUŻ NIEDŁUGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona