Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Michał Krupiński już nie jest prezesem Pekao. Znamy następcę

Michał Krupiński złożył rezygnację z funkcji prezesa banku Pekao. Jego miejsce ma zająć dotychczasowy wiceprezes Marek Lusztyn. Bank w komunikacie wyjaśnił, że dotychczasowy prezes chce rozwijać swoją karierę za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Michał Krupiński był prezesem banku Pekao od czerwca 2017 roku (Fot: Krzysztof Olszewski/WP)

"Prezes Banku Pekao Michał Krupiński złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem natychmiastowym. Rada nadzorcza powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Marka Lusztyna, który do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie kierował pracami zarządu" - czytamy w komunikacie.

"Ponadto w dniu 29 listopada 2019 r. rada nadzorcza banku powołała (...) pana Marka Lusztyna, na funkcję prezesa zarządu banku, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz z chwilą uzyskania takiej zgody" - poinformował bank.

Marek Lusztyn był dotychczasowym wiceprezesem banku nadzorującym działalność Pionu Zarządzania Ryzykami. Będzie kierował pracami zarządu również do czasu uzyskania zgody KNF.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Luigi Lovaglio, odwołany prezes Pekao
Pekao: Prezes Lovaglio odwołany. Na jego miejsce wejdzie Michał Krupiński

Michał Krupiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył program MBA na Columbia University Graduate School of Business. Biegle posługuje się językami obcymi: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Marzec 2007. Premier Jarosław Kaczyński i wiceminister skarbu Michał Krupiński, obecny prezes Pekao.
Prezes Banku Pekao na Nowogrodzkiej. Miał spotykać się w sprawie inwestycji Srebrnej

Nazywany niegdyś "złotym dzieckiem PiS" w 2006 r. został najmłodszym, 25-letnim wiceministrem skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W rządzie był współautorem, a potem odpowiadał za realizację programu dla energetyki.

Na "taśmach Kaczyńskiego" pada nazwisko prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego.
Rada Nadzorcza Pekao chce wyjaśnień. Pyta Krupińskiego o Srebrną

W 2015 roku Krupiński został prezesem PZU, w którym m.in. odpowiadał za proces przejęcia z rąk UniCredit banku Pekao. W 2017 roku stanął na czele zrepolonizowanego banku, zastępując Luigiego Lovaglio.

O Krupińskim głośno zrobiło się na początku 2019 roku, gdy wyszły na jaw jego wizyty przy Nowogrodzkiej i spotkania z prezesem PiS. Później wyjaśnień od prezesa domagała się rada nadzorcza banku. Więcej na ten temat pisaliśmy w money.pl kilka miesięcy temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

AnnTeraz następny sobie porządzi a poprzednik dostanie wielomilionową odprawę. Karuzela stanowisk się kręci.

29-11-2019

BubuLody kręcim, lody PIS-tacjowe

29-11-2019

GcJeden z niewielu fachowców.. Za kompetentny pewnie.. No i byl art w niemieckiej prasie, to sie prezesik wsciekl

Rozwiń komentarze (294)