Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rada Nadzorcza Pekao chce wyjaśnień. Pyta Krupińskiego o Srebrną

73
Podziel się

Członkowie Rady Nadzorczej, w tym główni akcjonariusze Pekao, zwrócili się do zarządu z pytaniami o zaangażowanie banku w inwestycję z Srebrną w Warszawie – dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Na "taśmach Kaczyńskiego" pada nazwisko prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego.
Na "taśmach Kaczyńskiego" pada nazwisko prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego. (Materiały prasowe)
bEiSdwjp

PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju mają być szczególnie zainteresowani wyjaśnieniami zarządu, którego prezesem jest Michał Krupiński, kwestii roli jaką odegrać miał bank Pekao w budowie wieżowców przy Srebrnej – wynika z informacji źródła "DGP" zbliżonego do banku Pekao.

Jak informuje dziennik, obie instytucje wciąż nie komentują tych doniesień. W poniedziałek przedstawiciele banku zapewniali, że wszystko odbywało się zgodnie ze standardami. Podkreślał, że ten nie udzielił 300 mln zł kredytu pod budowę wież, o których mowa na tzw. "taśmach Kaczyńskiego".

Prawnik po publikacji "taśm Kaczyńskiego": doszło do oszustwa

bEiSdwjr

Dziennik przypomina jednak, że z godnie z literą prawa bankowego, nie tylko zarząd banku, ale również jego Rada Nadzorcza jest odpowiedzialna m.in. za weryfikację podejmowania i wykonania decyzji związanych z bieżącym zarządzaniem bankiem.

Z tego powodu główni udziałowcy chcą poznać wszelkie szczegóły powiązań ze spółką Srebrna.

bEiSdwjx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiSdwjS
KOMENTARZE
(73)
Proszę nie in...
2 lata temu
Ojciec CHRZESTNY KimUnJest trzęsie wszystkim????
Xerxes
2 lata temu
Zabieram stamtąd kasę ,coś śmierdzi. Albo nie , zadzwonię do Banasia ! O!
karmel
2 lata temu
Mnie zastanawia czemu ktos nie przeanalizuje prostej sprawy: - banki zyją z kredytów miedzy innymi, - banki udzielają kredytów, - nikt nie ma takich pieniedzy zeby to ogarnac bez kredytu
bEiSdwjT
masiv
2 lata temu
Pekao nie jest w tej kwestii wyjątkowe - banki od dawien dawna udzielają kredytów na inwestycje, bo - nie uwierzycie - to jest dobry biznes :)
Vaki
2 lata temu
A czemu nie robi się afer wokół innych wielomilionowych inwestycji? Przecież jest dokładnie to samo... ktoś prosi o kredyt i ktoś daje.
...
Następna strona