Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Dzietność w Polsce spada. Co zrobi rząd? "Mamy zbadane potrzeby polskich rodzin"

- W polityce prorodzinnej i demograficznej ważne są nie tylko świadczenia finansowe, takie jak 500 czy 300 plus, choć one istotnie wpłynęły na poprawę sytuacji finansowej rodzin – przyznała w programie "Money. To się Liczy” Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej. – Ważne są programy rządowe, w których centrum jest rodzina. Włączamy w nie samorządy, organizacje pozarządowe i pracodawców. Rodzice dzieci do lat 3. potrzebują opieki w żłobkach, dlatego jest program "Maluch+”, który pozwolił stworzyć 200 tysięcy nowych miejsc w placówkach. Budżet tego programu będzie zwiększany i wyniesie 1,5 mld zł. Pieniądze będą pochodzić z dwóch źródeł: z budżetu państwa oraz ze środków europejskich. Pracujemy też nad tym, by rodzice coraz mniej za żłobek płacili. Mamy zbadane potrzeby polskich rodzin, wiemy, że na pierwszym miejscu jest własne mieszkanie jako to największe marzenie, a na kolejnych stabilna praca i dostępność żłobków i przedszkoli.

KOMENTARZE
(25)
Pestka
9 miesięcy temu
Bo to nie tak, że najpierw się dorabiasz a potem masz dzieci. Tylko najpierw masz dzieci a potem się dorabiasz mając dodatkową motywację. Taki PiS wyleciał by z rządów w trzy minuty nie zapewniwszy tanich mieszkań w kupnie lub socjalnych.
ppp
3 lata temu
nie niespada dzietnosc,absolutnie chyba ,zeu tych juz po 40+,widze same matki z dziecmi malymi gdzie sie nie obejrze,tam matka z dzieckiem,wlasciwie sie zastanawiam,czy jeszcze sa bezdzietni od 19+,troche z rodzinami wyjedza
Ooo
3 lata temu
Menagment of expectation.
pam
3 lata temu
Teraz jak PiS da 500 zł. miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko i 2.300 na trzecie dziecko nie będą potrzebne żłobki i przedszkola, bo kobietom nie będzie się opłacało pracować.
Stracona
3 lata temu
Jak bym miała mieszkanie własnościowe bez kredytu, to bym się zdecydowała na dziecko. Nie mam, wynajmuję. od pół roku zarabiam dychę i cały czas gonię marzenie o mieszkaniu w kredycie co najmniej 50/50. Mówię o stolicy. Na dziecko już nie starczy czasu, bo za stara wtedy będę.
...
Następna strona