Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Easy Jet zwalnia pilotów i zamyka bazy

4
Podziel się

Linie lotnicze Easy Jet zamierzają zwolnić 727 pilotów i zamknąć 3 bazy w Wielkiej Brytanii.

Easy Jet zwalnia pilotów.
Easy Jet zwalnia pilotów. (NurPhoto via Getty Images)
bErrIziZ

Jak podaje "The Guardian", linie Easy Jet zlikwidują swoje bazy w Stansted, Southend i Newcastle. Pracę straci co trzeci pilot, w sumie 727 osób.

"To bardzo trudna decyzja i wyjątkowo trudny czas dla linii lotniczych i całej branży" - powiedział Johan Lundgren, dyrektor wykonawczy Easy Jet. " Koncentrujemy się na robieniu tego, co jest właściwe dla firmy oraz jej długoterminowego zdrowia i sukcesu, abyśmy mogli chronić miejsca pracy w przyszłości".

Linie Easy Jet nadal pozostają obecne na rynku brytyjskim, gdzie mają 163 samoloty w 11 bazach. Przed pandemią obsługiwały ponad 50 milionów pasażerów rocznie. Firma prognozuje, że sytuacja nie wróci do normy wcześniej, niż w 2023 roku.

bErrIzjb
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zdaniem związku zawodowego pilotów Balpa, zwolnienie pilotów to "przesadna reakcja".

"Wiemy, że lotnictwo znajduje się w środku kryzysu koniunkturalnego i spodziewaliśmy się, że easyJet ogłosi tymczasowe środki, które pomogą linii lotniczej odzyskać siły" - powiedział sekretarz generalny Balpa, Brian Strutton.

bErrIzjh

Linie Easy Jet uruchomiły procedury prawne, które mają dać im dostęp do kolejnych 450 mln funtów pożyczki na przetrwanie kryzysu. Wcześniej firma pożyczyła z angielskiego banku narodowego 600 mln funtów.

Dwa tygodnie temu firma wznowiła część zawieszonych lotów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErrIzjC
KOMENTARZE
(4)
lotnik
rok temu
Linie lotnicze bankrutują, porty lotnicze opustoszałe i już nigdy nie wróci ruch lotniczy do stanu jak przed tą i zapewne kolejną pandemią, a pis chce budować jakiś nikomu niepotrzebny CPK, podczas gdy już wybudowany właśnie przez pis port w Radomiu od lat stoi pusty, bo nikt nie chce tam latać.
Niech zwolnią...
rok temu
To się zemści na samolotach. Albo 777. A w airbusie niech zwolnią 380.
Do budy pistr...
rok temu
Pora na was !!
bErrIzjD
Easy come, ea...
rok temu
Biznes lotniczy będzie się zbierał co najmniej 2 lata, wg optymistycznych prognoz, a wg bardziej wyważonych 3 do 4. Tanie latanie to przeszłość.