Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
28.02.2020 13:05

Echo Investment kupi trzy nieruchomości należące do Tesco

Echo Investment podpisało przedwstępne umowy zakupu trzech centrów handlowych należących do grupy Tesco. Na działkach położonych w Poznaniu, Łodzi i Krakowie może powstać łącznie ok. 240 tys. m2 powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Echo Investment chce zagospodarować działki, na których znajdują się markety Tesco. Chodzi o lokalizacje w trzech miastach (Fot: Burrows)

Cena netto wyniesie łącznie co najmniej 42,5 mln euro. Zawarcie umów przyrzeczonych powinno nastąpić nie później niż na początku 2021 r

- Duże polskie miasta są już mocno zurbanizowane, w związku z czym dostępność terenów z jasną sytuacją prawną, dobrze skomunikowanych, objętych planami zagospodarowania przestrzennego lub o wyraźnym przeznaczeniu, jest ograniczona. Chcąc pozyskać duże, bardzo atrakcyjne działki bierzemy pod uwagę zakup centrów handlowych starszej generacji, których lokalizacja wpisana jest już na stałe w tkankę miasta, a której my możemy nadać nowe funkcje - powiedziała członek zarządu Echo Investment odpowiedzialna za dział inwestycji Małgorzata Turek.

Sklepy Tesco w Polsce - z każdym miesiącem jest ich coraz mniej
Tesco zamyka kolejne sklepy. To już 36 placówek do zamknięcia w tym roku

Działki znajdują się w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Deweloper planuje przeznaczyć wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok 4 tys. mieszkań, powierzchnia handlowo-usługowa, natomiast w Krakowie - także biurowa.

Obejrzyj: Koronawirus. Wiceminister ma radę dla Polaków wracających z Włoch

Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych istniejącymi centrami handlowymi będzie zarządzało Echo Investment. Przestrzeń biurowa i sklep Tesco w Krakowie będzie funkcjonować bez zmian, także w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu. Obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac. Ponadto Echo Investment zamierza stworzyć przestrzeń dla obecnych najemców w planowanych projektach wielofunkcyjnych.

Pracę ma stracić 1,3 tys. osób
Tesco zamyka sklepy. Publikujemy pełną listę

- Grunty należące do spółek z grupy Tesco są doskonale zlokalizowane i idealnie wpisują się w strategię Echo Investment rozwoju mieszkaniowej części biznesu - informuje deweloper w komunikacie.

To kolejna transakcja Echo Investment z Tesco. Pod koniec ubiegłego roku deweloper odkupił od tej sieci handlowej teren w Warszawie przy ul. KEN, obok stacji metra Kabaty. Obszar ten zostanie przekształcony w miastotwórczy projekt, tzw. destination, odzwierciedlający charakter dzielnicy przede wszystkim w kontekście zieleni i sąsiedztwa Lasu Kabackiego, przypomniano.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budownictwo, nieruchomości, handel detaliczny, wiadomości, tesco
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-02-2020

GgggSzczególnie w lodzi obok śmierdzącego stadionu żydzewa.

29-02-2020

GuliA co z budynkiem po tesco Poznań Mragowska? Od kilku lat stoi pustu, a to świetna lokalizacja. Moglby byc inny sklep

01-03-2020

OloGdzie mieszkasz? Na "Tesco" ul. Mrozonki 15/2

Rozwiń komentarze (3)