Notowania

sklepy
30.05.2019 16:58

Tesco zamyka kolejne sklepy. To już 36 placówek do zamknięcia w tym roku

Tesco zamyka kolejne sklepy. Do listy 32 przeznaczonych do likwidacji, o której sieć informowała na początku roku, dołączyły cztery kolejne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Sklepy Tesco w Polsce - z każdym miesiącem jest ich coraz mniej

Brytyjska sieć Tesco w lutym informowała o planach zwolnień grupowych (1300 osób) w związku z likwidacją 32 sklepów w całej Polsce. Najwięcej placówek miało zniknąć z mapy województwa wielkopolskiego. Wówczas tłumaczono, że proces ma doprowadzić do poprawy wyników finansów firmy w Polsce.

Najwyraźniej to nie wystarczyło. Jak czytamy w komunikacie prasowym, "Tesco poinformowało dziś swoich pracowników o decyzji o zamknięciu czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce".

Sklepy, które przeznaczono do likwidacji znajdują się w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) i Olsztynie (ul. Pstrowskiego). Z kolei centrum dystrybucyjne, które zniknie z mapy Polski zlokalizowane jest w Poznaniu.

Oglądaj też: Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej, niż manufaktura skarpetek

Odpowiedzialny za działanie brytyjskiej sieci w Polsce Martin Behan wyjaśnia, że ograniczanie liczby sklepów "ma na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej”.

Tesco w rok zamknęło w Polsce 62 sklepy i nie otworzyło żadnego nowego.
Tesco nigdzie nie zamyka tylu sklepów, co w Polsce. Sprzedaż w dół

Bardzo podobne powody zamykania kilkudziesięciu sklepów Behan podawał w pierwszym kwartale 2019 r. - Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają na poziom zyskowności całej firmy w Polsce - mówił wówczas.

Zamknięcie czterech sklepów zmniejszy ich łączną liczbę w Polsce do 349. Dla porównania w 2015 r. było ich około 450.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-05-2019

PatriotWolne od handlu niedziele zaczynaja procentować. Coraz wiecej sklepów pada i coraz wiecej ludzi traci prace. Oto efekt "dobrej zmiany" PiS … Czytaj całość

15-06-2019

PozdrawiamBardzo dobrze. Niech robią miejsca dla polskiego Dina, a brytyjskie Tesco, niemiecki lidl i portugalska biedronka niech się wynosi.

30-05-2019

sokW biedrze brakuje pracowników , i nawet lepiej zarabiają !!!

Rozwiń komentarze (330)