Notowania

przepisy
11.06.2019 11:15

Egzamin na prawo jazdy. Zmiany przepisów w 2019 r.

Zasady dotyczące egzaminu na prawo jazdy ulegną zmianom. Dotyczyć będą one zarówno kursantów, jak i egzaminatorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Egzamin na prawo jazdy - zmiany w 2019 r.

Egzamin na prawo jazdy. Zmiany w 2019 r.

Egzamin na prawo jazdy w 2019 r. czeka kilka ważnych zmian. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało nowelizacje przepisów dotyczących egzaminatorów oraz przyszłych kierowców.

Po zmianie przepisów egzaminatorzy będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

Jak informuje w komunikacie resort infrastruktury, dzięki ograniczeniu liczby egzaminów do ośmiu egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na "spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców" - podaje PAP.

Zobacz: Prawo jazdy. Kolejna ważna zmiana dla kierowców. Zapłaci każdy

Kolejna z zaplanowanych zmian w egzaminie na prawo jazdy zakłada, że instruktorzy, egzaminatorzy oraz wykładowcy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci. Wystarczyć będzie podpis, czyli imię i nazwisko oraz nr uprawnień.

Egzamin na prawo jazdy. Kiedy proponowane zmiany zostaną wprowadzone?

Zgodnie z argumentacją ministerstwa, "zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu". Tym samym, jedną z kolejnych zmian będzie wyznaczenie konkretnej godziny przeprowadzenia egzaminu na prawo jazdy.

Jak zapowiada resort infrastruktury, nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy wejdą w życie 1 lipca 2019 r. Wyjątkiem będą te, które dotyczą pracy egzaminatora oraz wyznaczania konkretnych godzin egzaminów.

Ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, zgodnie z zapowiedziami pozostałe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2019

MarekCiesze sie ze to juz dawno za mna, bo jak patrze co teraz wymyslają to się nie dziwie ze ludzie kupuja zagranica albo z dokumencika te kolekcjonerskie … Czytaj całość

11-06-2019

Grzegorz instruktorWięc ministerstwo nic nie robi tylko udaje i wprowadza zmiany które są do niczego niepotrzebne wielkimi coś tam nie będę musiał mieć pieczątki wow.Na … Czytaj całość

13-06-2019

PjNajpierw obowiązkowe szkolenia z kultury osobistej i kontaktu z klientem.chamstwo ,arogancja to normy w WORDACH.Zadaniem egzaminatora jest … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)