Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Ekolodzy blokują magazyny McDonald's w Wielkiej Brytanii. Dostawy do 1,3 tys. restauracji zagrożone

28
Podziel się:

Akcja aktywistów w Wielkiej Brytanii niepokoi amerykańskiego giganta. Sieć przeprasza klientów za niedogodności. Protesty uniemożliwiają dostawy do restauracji.

Ekolodzy blokują magazyny McDonald's w Wielkiej Brytanii. Dostawy do 1,3 tys. restauracji zagrożone
Aktywiści z Animal Rebellion używali ciężarówek i bambusowych konstrukcji do blokowania punktów dystrybucji (GETTY, Yui Mok - PA Images)

Protestujący na rzecz praw zwierząt ustawili blokady w czterech centrach dystrybucyjnych McDonald's w całej Wielkiej Brytanii - informuje "The Guardian". Akcja jest bardzo uciążliwa dla sieci, bo zagraża działalności około 1300 restauracji w tym kraju.

Aktywiści z Animal Rebellion używali ciężarówek i bambusowych konstrukcji do blokowania punktów dystrybucji w Hemel Hempstead, Basingstoke, Coventry i Heywood w Greater Manchester od około 4.30 rano w sobotę

Zobacz także: Rezygnują z drugiej dawki szczepionki na COVID-19. Dr Grzesiowski przemówił do wyobraźni

Animal Rebellion powiedział, że pozostanie w zakładach przez co najmniej 24 godziny, powodując "znaczące zakłócenia" w łańcuchu dostaw firmy.

Kerri Waters, która jest członkinią Animal Rebellion od jej powstania, czyli od 2,5 roku, rozmawiała z dziennikarzem "The Guardian" w Heywood, gdzie wraz z około 20 innymi aktywistami blokowała magazyny.

Aktywistka ma nadzieję, że akcja akcja sprawi, że ludzie zatrzymają się i pomyślą o działalności sieci. Jak dodał, jako zwykła kobieta z klasy robotniczej nie chce takim jak ona odebrać pracy.

- Jeśli jednak będziemy nadal konsumować tak, jak to robimy, będzie to miało poważny wpływ na przyszłe pokolenia. Dziś mamy możliwość tworzenia mięs i produktów mlecznych w wersji roślinnej lub hodowlanej - wyjaśniała organizatorka protestu.

Protestujący zdają sobie sprawę z tego, że mogą zostać aresztowani. Zdecydowani są jednak pozostać na miejscu, bo muszą dokonać ogromnej zmiany, "w przeciwnym razie nie będzie już przyszłości" - uważają.

Aktywiści czekają na rozmowy, w przeciwnym razie zapowiadają, że nadal będą blokować dostawy do 1300 restauracji McDonald's. Rzecznik sieci zdaje sobie sprawę ze skali problemu.

Jak powiedział, centra dystrybucyjne stoją w obliczu zakłóceń. Firma ocenia teraz wpływ na dostawy do restauracji i pozycji menu. Rzecznik przeprosił też klientów sieci za wszelkie spowodowane protestem niedogodności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Aros
rok temu
Zwierzęta mają prawa ...hm tak możliwe . A my mamy prawo je jeść . Nawet powiem więcej to nasze pożywienie . I wyjdę na ulice jeśli ktośi zabierze moje jedzenie . Nie obchodzi mnie że ktoś je zabija i sprzedaje takie życie .
Centrino
rok temu
Nazywanie macdonalda restauracją to taka hipokryzja trochę :)
wgm
rok temu
Dziś mamy możliwość tworzenia mięs i produktów mlecznych w wersji roślinnej...no tak mięso tylko dla wybranych , reszta niech zamienniki żre...
Nosił wilk ra...
rok temu
Pies zerwał się ze smyczy i zaczął kąsać chlebodawców?
Tik
rok temu
Wsztystkim ekoterrorystow przwierćmy wiertarkami na wylot
...
Następna strona