Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Ekspansja na zachodni rynek. Polski jednorożec przejmuje niemieckiego lidera

11
Podziel się:

Docplanner, który w Polsce działa pod nazwą ZnanyLekarz, przejmuje niemiecką firmę Jameda, która zajmuje się łączeniem lekarzy i pacjentów na tamtejszym rynku. Dla firmy oznacza to znaczący wzrost pacjentów i klientów. W najbliższych latach DocPlanner zamierza zainwestować w niemiecki rynek nawet ćwierć miliarda euro.

Ekspansja na zachodni rynek. Polski jednorożec przejmuje niemieckiego lidera
Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz (Docplanner)
bESkzjFN

Z należącej do tej pory do Hubert Burda Media platformy Jameda korzystało 8 mln pacjentów i ok. 17 tys. lekarzy. Przejęcie firmy będzie dla DocPlanner okazją do powiększenia grupy użytkowników.

- Jesteśmy dumni, że do naszych działań włącza się zespół Jameda, który otwiera nam swoje drzwi do lekarzy i pacjentów na rynku niemieckim. Wierzymy, że doświadczenie i pasja zespołu niemieckiego w połączeniu z globalną wiedzą wpłyną znacząco na to, w jakim świecie i w jakiej rzeczywistości wszyscy będziemy podejmować decyzje dotyczące najważniejszego aspektu naszego życia - mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.

Inwestycja w niemiecki rynek

Pełne przejęcie Jamedy ma nastąpić 1 stycznia 2022 roku. DocPlanner deklaruje, że w ciągu 2-3 najbliższych lat zainwestuje na niemieckim rynku ćwierć miliarda euro. Zamierza zatrudnić 200 dodatkowych osób i zoptymalizować obie platformy.

bESkzjFP
Zobacz także: NBP ośmiesza się w internecie, a kurs złotego leci na łeb na szyję
- Docplanner i Jameda pasują do siebie zarówno pod względem historycznym, zaczynaliśmy jako serwisy do opiniowania lekarzy, jak i rozwoju w tym samym kierunku, oferując lekarzom rozwiązania SaaS. Jameda mocno wierzy w znaczenie relacji, opartych na zaufaniu, pomiędzy lekarzami a pacjentami, dlatego wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania cyfrowe, których zadaniem jest ich wspieranie - mówi dr Florian Weiss, dyrektor generalny Jameda.
bESkzjFV

Startup za miliard dolarów

DocPlanner stał się pierwszą w historii polską firmą technologiczną, której wartość światowi inwestorzy wycenili na ponad 1 miliard dolarów. Tym samym dołączył do grona "jednorożców".

Twórcą pomysłu jest Mariusz Gralewski. DocPlanner oferuje lekarzom i placówkom medycznym oprogramowanie, które ułatwia zorganizowanie optymalnego przepływu pacjentów i ograniczenia odwoływanych wizyt. Pacjentom daje możliwość poznania opinii o konkretnych lekarzach oraz zarezerwowania wizyty przez internet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESkzjGq
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
WOLNY
2 dni temu
Warunek powodzenia to całkowite odcięcie się od Polski i Polaków. Inaczej Rodacy utopią ją w klerykalnym katolickim szlamie, który jest nieodłączną częścią życia polskich zawistnych katolików.
leń
2 dni temu
czy dobrze zrozumiałem że przejęli firmę za 1,1mln pln.? Rozumiem że firma jest tak słabo rozpoznawalna w pl. ze teraz bedzie codziennie coś o niej na wp. Można i tak, bo ja o niej pierwszy raz słyszałem.
Dziadek
2 dni temu
Przejąć całe Niemcy bez jednego wystrzału.
bESkzjGr
Byznesmen
2 dni temu
Ja 10 lat temu przejąłem dwa śmietniki na Alexsander Platz za butelkę Vodki.
pszczyna1088
2 dni temu
Eee gdyby przejęli Siemensa, AEG, Boscha ! to by było coś