Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|
aktualizacja

80 mln euro dla polskiego DocPlanner. Teraz globalna ekspansja

17
Podziel się:

Założona przez Mariusza Gralewskiego platforma do umawiania wizyt lekarskich w internecie, firma DocPlanner dostała olbrzymie pieniądze na rozwój. 80 mln euro w piątej rundzie inwestycyjnej to sukces. W projekt zaangażowały się znane marki na rynku finansowym.

Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl.
Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl. (docplanner)

Goldman Sachs Private Capital Investing i One Peak Partners to nazwy, które w świecie finansów znaczą, że inwestycja ma duże szanse na sukces. To właśnie między innymi te fundusze zdecydowały się dofinansować polski startup DocPlanner, zarejestrowany obecnie w Holandii (DocPlanner SubHoldings BV), a znany u nas z serwisu znanylekarz.pl.

I to dofinansować niebagatelną kwotą. Spółka dostała w piątej rundzie inwestycyjnej 80 mln euro, a łącznie z poprzednimi rundami zebrała już tych euro aż 130 mln. Co tak przyciągnęło uwagę dużego kapitału?

Twórcą pomysłu jest Mariusz Gralewski. DocPlanner oferuje lekarzom i placówkom medycznym oprogramowanie, które ułatwia zorganizowanie optymalnego przepływu pacjentów i ograniczenia odwoływanych wizyt. Pacjentom daje możliwość poznania opinii o konkretnych lekarzach oraz zarezerwowania wizyty przez internet.

Zobacz też: Czym jest blockchain? "Gdyby istniał sto lat temu, nie byłoby afery reprywatyzacyjnej"

Jak podano, DocPlanner obsługuje już 1,5 miliona rezerwacji miesięcznie, zatrudniając tysiąc osób w sześciu krajach. Obecnie szuka kolejnych stu pracowników.

Świat stoi otworem

Rezerwacje wizyt za pomocą serwisu dostępne są w aż 20 krajach świata. W dziesięciu z nich spółka deklaruje, że jest rynkowym liderem. Chodzi o Polskę, Turcję, Hiszpanię, Włochy, Czechy, Meksyk, Brazylię, Kolumbię, Argentynę i Chile.
Z serwisu korzysta już 30 mln pacjentów, a w bazie dostępnych jest 2 mln "aktywnych" lekarzy. Za granicami kraju DocPlanner pojawił się w 2013 roku w Czechach, w 2014 i 2015 roku kolejnych czterech europejskich krajach w tym w Niemczech, w 2016 w Hiszpanii.

- Obecna runda finansowania pojawia się w najlepszym momencie w historii grupy DocPlanner. Tempo wzrostu w naszym kluczowym obszarze działalności przyspiesza i widzimy coraz więcej możliwości w naszym otoczeniu, zarówno pod kątem segmentu klientów, jak i oferty produktowej - mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl.

W Polsce spółka ZnanyLekarz zarobiła w 2017 roku 3,3 mln zł przy przychodach 22,7 mln zł. Przychody wzrosły wtedy o połowę rok do roku.

Środki pozyskane w obecnej rundzie inwestycyjnej pozwolą zwiększyć udziały na głównych rynkach w Europie i Ameryce Łacińskiej poprzez ofertę opartą o SaaS (z ang. Software as a Service, oprogramowanie jako usługa). "Firma będzie też kontynuować prace badawczo-rozwojowe, po to by oferowane lekarzom i klinikom oprogramowanie było jeszcze bardziej innowacyjne" - podała DocPlanner.

- Po ostatniej rundzie mocno skupiliśmy się na dynamicznym rozwoju operacyjnym, ugruntowaniu pozycji na nowych rynkach oraz na technologii marketplace i rozwiązaniu SaaS. Obecnie chcemy się koncentrować na nowych obszarach wzrostu. To ekscytujący czas dla całej grupy DocPlanner, pacjentów, lekarzy oraz naszych partnerów - ocenia.

Firma rozważa akwizycje młodych, innowacyjnych firm, działających na podobnym rynku. Chodzi o branżę oprogramowania w chmurze. "Po pomyślnych przejęciach i integracjach z uprzednimi konkurentami w Turcji i Hiszpanii (odpowiednio w 2014 i 2016 r.) DocPlanner rozważa takie możliwości, które posłużą jako uzupełnienie inicjatyw mających na celu rozwój organiczny spółki" - napisano w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Krystian Andr...
5 lata temu
Do stworzenia aplikacji na androida wystarczy około 80 tys złotych a on stworzy aplikacją o takiej właśnie mocy równie dobrze można to przekazać zwyczajnym informatykom za takie pieniądze tworzy się jedne z najdroższych filmów w kraju kolejna pralnia pieniędzy i powiem wam że zapłacicie z tego własnym ofe. Wiecie jedni mogą przejść na emeryturę w wieku 30 lat.
heheszek
5 lata temu
a apka mobilna wyglada jakby ja ktos wyrzezbil na kolanie w ciagu 2 godzin
Lekarz Znany ...
5 lata temu
1,5 mln wizyt miesięcznie na 20 krajów daje 75 tys wizyt na kraj średnio miesięcznie. 2 miliony aktywnych lekarzy w bazie, przy 1,5 miliona wizyt miesięcznie daje MNIEJ NIŻ JEDNĄ WIZYTE MIESIECZNIE NA LEKARZA. Ja przyjmuę 20-25 pacjentów dziennie. Telefonicznie lub mailowo lub osobiście ludzie rejestrują się ŁATWIEJ BO I POGADAJĄ I WYJAŚNIĄ I DOPYTAJĄ... żadne tam internety. To złudzenie Kochani! Nie wierzcie w to, a już nie inwestujcie w to. Porażka. Moje dane w znanym lekarzu od 10 lat nieaktualne. Chcieli mi co miesiąc automatycznie z karty kredytowej pobierać 200 zł za BYCIE W ZNANYM LEKARZU I REJESTRACJE ON-LINE pacjentów? Niecałą jedną poradę miesięcznie średnio jak widać. Kiepsko. Niestety dopiero sztuczna inteligencja i ROZMOWA z nim jakoś to usprawnią. A same kalendarze wizyt? Bez sensu. Tylko mi nie mówcie, że korzystacie z on-line różnych tam xxx-medów, bo i tak większość 90% dzwoni i ustala wszystko z recepcjonistką (infolinią)….
kolo
5 lata temu
Czy to ten sam Goldman co ten z artykulu Goldman Sachs, lucyfer z Wall Street?
dfwa
5 lata temu
Goldman Sachs Private Capital Investing i One Peak Partners to samo zlo dla naszego kraju