Notowania

gospodarka
16.09.2019 20:41

Ekwador. Dane prawie wszystkich obywateli wyciekły

Dane niemal wszystkich obywateli Ekwadoru znalazły się na ogólnodostępnym serwerze - pinformuje BBC. Baza zawierała między innymi nazwiska, informacje finansowe i dane osobiste prawie 17 milionów osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Youtube.com)
Wśród danych, które znalazły się na publicznym serwerze, były osobiste numery identyfikacyjne, numery telefonów, dane stanu cywilnego, informacje o wykształceniu czy przebiegu pracy zawodowej.

Wyciek odkryli specjaliści z firmy vpnMentor.

"Wyciekło wiele poufnych informacji personalnych, umożliwiających identyfikację na poziomie indywidualnym" - napisali przedstawiciele firmy.

Wśród danych, które znalazły się na publicznym serwerze, były osobiste numery identyfikacyjne, numery telefonów, dane stanu cywilnego, informacje o wykształceniu czy przebiegu pracy zawodowej.

Obejrzyj: Totalizator Sportowy inwestuje w technologie. Wygrałeś? Nagrodę dostaniesz bezpośrednio na kartę

Wyciekły również dane klientów jednego z największych banków Ekwadoru i kilku lokalnych firm.

Na publicznych serwerach znaleziono łącznie 18 GB danych w różnych plikach, zapisanych na serwerze chmurowym Amazona obsługiwanym przez ekwadorską firmę marketingową i analityczną Novaestrat. Firma nie odpowiedziała na prośbę BBC o komentarz.

Zdaniem ekspertów wyciek może być szczególnie niebezpieczny ze względu na swoją skalę. Dotyczy prawie wszystkich obywateli kraju.

Dane mogą być wykorzystane przez miejscowe gangi, bo zawierają informacje o bogatych obywatelach Ekwadoru, jak ich adresy domowe, czy mają dzieci i jakimi samochodami jeżdżą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, dane, cyberprzestępczość
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2019

Rysiek z Tarnowa18 GB to więcej mają średniej jakości gry a nie dane 18 milionów ludzi

16-09-2019

Stop Hejt!Cejrowski miał się tam przenosić, jego dane też wyciekły?

17-09-2019

AnonimowyTo 1000 znaków na łebka, wystarczy

Rozwiń komentarze (4)