Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Kuczera
|

Elon Musk doczekał się odpowiedzi ONZ. 6,6 mld dolarów na walkę z głodem na świecie

17
Podziel się:

David Beasley, dyrektor programu żywnościowego ONZ i były gubernator Południowej Karoliny, odpowiedział na zaczepki ze strony Elona Muska. Właściciel Tesli oświadczył, że jest gotów sfinansować posiłki dla ubogiej części społeczeństwa. Beasley postanowił wyjaśnić, jak wygląda cała procedura i ile jest gotów zrobić ONZ w ramach "World Food Programme".

Elon Musk doczekał się odpowiedzi ONZ. 6,6 mld dolarów na walkę z głodem na świecie
Elon Musk doczekał się odpowiedzi ONZ. 6,6 mld dolarów na walkę z głodem na świecie (Flickr)

David Beasley, który jest dyrektorem programu żywnościowego ONZ, opublikował na Twitterze link do streszczenia raportu, który prezentuje, w jaki sposób organizacja chce rozdystrybuować posiłki wśród biedniej części społeczeństwa.

Z dokumentu opublikowanego przez Beasleya wynika, że ONZ w ramach swojego programu żywnościowego jest gotowa sfinansować jedzenie o wartości 6,6 mld dolarów. Wsparcie mogłoby trafić do 40 mln osób w 43 krajach, które są na "krawędzi głodu". W ten sposób ONZ zamierza zapobiec temu, co sama organizacja określa mianem "katastrofy".

Elon Musk doczekał się odpowiedzi ONZ. 6,6 mld dolarów na walkę z głodem na świecie

David Beasley już wcześniej zaczepiał Elona Muska. W jednym z wywiadów zapraszał miliarderów, wymieniając właściciela Tesli z imienia i nazwiska, do walki z głodem na świecie. Ten w ostatnich godzinach mu odpowiedział. Musk wyraził gotowość wspierania programu ONZ, ale chciał dokładnego rozpisania tego, co zamierza zrobić organizacja i w jaki sposób - przypomina CNN.

Zobacz także: Załamanie złotego. Co dalej z polską walutą?

Beasley w odpowiedzi na twitterowy wpis Muska, przedstawił dokument, w którym znajdziemy dokładne plany ONZ. Wynika z nich, że "World Food Programme" ma obejmować 3,5 mld dolarów, które wydane zostaną na bezpośredni zakup i dostarczenie żywności. 2 mld dolarów miałyby zostać przeznaczone na "gotówkę i vouchery żywnościowe", a kolejnych 700 mln dolarów przewidziano na "nowe programy żywnościowe", które będą dostosowane do "warunków krajowych".

"Wszystko tak, aby pomoc dotarła do najsłabszych" - czytamy w dokumencie przedstawionym przez Beasleya.

Kolejne 400 mln dolarów miałoby zostać przeznaczonych na "zarządzanie operacjami, administrację i odpowiedzialność", a także koordynowanie łańcuchów dostaw - informuje CNN.

"Świat płonie. Ostrzegałem przed burzą nadchodzącą z powodu COVID-19, konfliktów, zmian klimatycznych i teraz ze względu na przerwy w łańcuchach dostaw. To wszystko jest TUTAJ" - napisał na Twitterze dyrektor programu żywnościowego ONZ.

"Ten kryzys wymaga pilnego, bezprecedensowego działania, ale można go uniknąć" - dodał David Beasley w osobnym tweecie, oznaczając przy tym Elona Muska.

"Prosiłeś o jasny plany i otwarcie dokumentów. Oto jest! Jesteśmy gotowi porozmawiać z tobą i każdym innym, kto myśli poważnie o ratowaniu życia" - stwierdził w kolejnym wpisie Beasley, zaczepiając po raz kolejny Muska, którego majątek wart jest ok. 288 mld dolarów.

Elon Musk wywołany do tablicy

Ostatni wpis Beasleya to ciąg dalszy wydarzeń, które swój początek miały w październiku, gdy dyrektor programu żywnościowego ONZ w CNN poprosił miliarderów o "jednorazowe podjęcie działań" w walce z głodem na świecie.

Beasley stwierdził, że przekazanie 6 mld dolarów, które stanowią ledwie 2 proc. majątku Muska, może rozwiązać problem. "Jeśli WFP może dokładnie opisać w tym wątku na Twitterze, jak 6 mld dolarów rozwiąże problem głodu na świecie, to sprzedam akcje Tesli już teraz i zrobię to" - skomentował sytuację Musk.

"Ale musi to być oparte na otwartej księgowości i rachunkach, tak aby opinia publiczna dokładnie widziała, jak wydawane są pieniądze" - dodał właściciel Tesli.

- Chętnie odpowiemy na wszystko, o co poprosi. Nie mogę się doczekać dyskusji z nim, bo jej stawką jest ludzkie życie - powiedział w CNN szef programu żywnościowego prowadzonego przez ONZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
GICC
2 lata temu
Kluczowa jest tu otwarta księgowość. Właśnie dlatego pewnie do darowizny nie dojdzie.
joles
2 lata temu
Musk prosimy cię daj dobry przykład, że bogactwo może być dobrze spożytkowane dla dobra ludzkości - dla ciebie te 6 mld to nic.
Igor
2 lata temu
ONZ "może też sfinansować", to co robiili do tej pory?
Yfu
2 lata temu
Ale ten gość chyba nie zrozumiał Muska. Chodziło o to że zniknie głód. A w jego przypadku nie zniknie nakarmią ludzi przez nie wiem 2-4lata.a potem co? Chodziło o to że Musk wykłada.gotowke i w tych regionach gdzie jest głód powstają pola, zieleń, sady, woda i dzięki tym wylozonym pieniądza ci ludzie nigdy już nie zaznają głodu bo będą hodować je sobie. Tylko nie da się tego zrobić po kartele które zarabiają na tym spala te pola, zatrują studnie zwłokami zwierząt lub nawet ludzi i już plan bąbki strzelil
Kasę przejedz...
2 lata temu
Mapa