Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

LOT pokazał zimową siatkę. Poleci do prawie 100 miast

6
Podziel się:

Prawie 100 połączeń zaoferuje w sezonie zimowym PLL LOT. Narodowy przewoźnik będzie latać po Europie oraz na Sri Lankę, do Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

LOT pokazał zimową siatkę. Poleci do prawie 100 miast
W sezonie zimowym samoloty PLL LOT polecą do prawie 100 miast (Adobe Stock, rebius)

Jak przekazał przewoźnik, rejsy na sezon zimowy są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Pasażerowie mogą wybierać spośród prawie 100 połączeń – w tym rejsów krajowych, do Europy oraz wybranych kierunków w Ameryce Północnej i Azji.

Nasza oferta na zimę jest wypadkową popytu i przepisów wjazdowych w poszczególnych krajach. Kontynuując sukces oferty turystycznej, proponujemy naszym Pasażerom połączenia do Colombo na Sri Lance, Miami czy Dubaju, który cieszy się ogromną popularnością – podobnie jak połączenia do Stanów Zjednoczonych. Nie zapominamy również o siatce regularnej – jest ona ułożona tak, aby zapewnić optymalną ofertę zarówno połączeń bezpośrednich, jak i tranzytowych przez Warszawę

– podkreślił członek zarządu PLL LOT Michał Fijoł.

Od początku sezonu zimowego samoloty polskiego przewoźnika wykonują regularne połączenia do Europy Zachodniej – m.in. Berlina, Paryża, Wiednia, Londynu i Luksemburga. W rozkładzie nie zabraknie również Zurychu czy Kopenhagi.

Zobacz także: LOT na skraju bankructwa, popłyną miliardy? Horała: to drobiazg

W Europie Środkowo-Wschodniej rejsy odbędą się m.in. do Budapesztu, Zagrzebia czy Lublany. Ostatnio narodowy przewoźnik uruchomił regularne połączenia do Tirany oraz wznowił loty do Charkowa. PLL LOT kursuje też do Pragi. Od grudnia, raz w tygodniu, uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Zieloną Górą a Lwowem. Wśród oferowanych połączeń spółka wymienia też rejsy do Tallina, Oslo, Barcelony i Madrytu.

W ramach połączeń dalekodystansowych LOT, dzięki zniesieniu restrykcji wjazdowych, zaproponuje więcej rejsów do USA. Nowy Jork zyskał codzienne połączenie z Warszawą, loty do Chicago odbywać się będą sześć razy w tygodniu z Warszawy, a raz w tygodniu – z Krakowa. Rejsy do Miami ruszą 10 grudnia z częstotliwością trzech połączeń tygodniowo. Dodatkowo przewoźnik uruchamia sprzedaż biletów na sezon letni z Krakowa do Newarku.

LOT poleci do prawie 100 miast

W ramach oferty rejsów średnio- i dalekodystansowych w sezonie zimowym pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się na Sri Lankę (pierwszy rejs zaplanowano na 7 grudnia) czy do Dubaju, dokąd LOT zwiększył częstotliwość z 3 do 4 rejsów tygodniowo. W zimowej siatce przewoźnika znalazły się też m.in.: Kanada (Toronto), Korea (Seul) oraz Japonia (Tokio).

LOT będzie obsługiwał zimą także połączenia krajowe między Warszawą a lotniskami regionalnymi. Przewoźnik poleci także z Krakowa i Lublina do Gdańska, a także z Krakowa do Olsztyna.

Bilet można zamienić na voucher

Jak przekazała spółka, pasażerowie, których rejsy nie wrócą do zimowego rozkładu, mają możliwość zmiany rezerwacji. Bilety można np. bezpłatnie wymienić na rejs w innym terminie czy skorzystać z wyboru nowej trasy podróży – w przypadku konieczności dopłaty do wyższej klasy rezerwacyjnej, LOT pokryje 200 PLN/50 EUR z wyliczonej kwoty.

Bilet można zamienić na voucher - ważny przez 12 miesięcy od daty wystawienia - na wszystkie połączenia dostępne w siatce LOT-u na następne 12 miesięcy, a także wystąpić o zwrot środków. Decyzję można podjąć w ciągu roku od daty zakupu biletu, a rezerwacją można zarządzać samodzielnie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie LOT.com.

W komunikacie podano, że mając na uwadze niepewność związaną z podróżowaniem w czasach pandemii, przewoźnik zniósł opłaty za dokonanie zmian w rezerwacji. Pasażerowie mają możliwość bezpłatnej zmiany daty i/lub kierunku podróży dowolną liczbę razy. Nowa oferta dotyczy biletów zakupionych do 31 grudnia br. na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie, w tym również najtańszej opcji Saver.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Ania
2 lata temu
Kiedy wrócą loty do Stuttgartu z Warszawy?
Tomuś
2 lata temu
Czemu LOT nie ma połączeń do Rzymu. Czyżby umowa z Ryanair i Wizair??? Rezygnacja z tak obleganego połączenia?????
Bilety bilety
2 lata temu
Czy można się dorzucić na kampanię pinokia zaznaczając dodatkową opcję?
Red Pill
2 lata temu
Jak zobaczę to uwierzę.Na razie mieszkając w UK nigdy nie miałem połączenia z LOT'em do Poznania. Widać nasz rodzime linie lotnicze nie chcą pieniędzy od swoich obywateli.
TIR
2 lata temu
strategicznym kierunkiem jest (tu mówi radio) Tirana