Trwa ładowanie...
bDSMxPDV

Notowania

Pll Lot – Wszystkie wiadomości

132
08.03.2021 12:04

LOTNICTWO
 / 
Boeingi 737 MAX wracają do użytkowania. Część pasażerów nie chce nimi latać. Na zwroty pieniędzy nie mają co liczyć

Po dwóch latach uziemienia Boeingi 737 MAX, z których udziałem doszło do dwóch tragicznych katastrof lotniczych, stopniowo wracają do użytku. Aż 80 proc. pasażerów przyznaje, że nie będzie czuło się w nich komfortowo i bezpiecznie. Linie lotnicze, które eksploatują maszyny, nie będą jednak musiały zwracać pasażerom za ewentualne niewykorzystane bilety.

369
24.02.2021 14:05

LATANIE
 / 
PLL LOT na skraju bankructwa. Co dalej ze spółką?

Strumień publicznych pieniędzy popłynie do Polskich Linii Lotniczych LOT, by spółkę uratować. Mają dostać 3 mld zł dofinansowania, Komisja Europejska dała zielone światło. - Pieniądze płyną, bo to są przede wszystkim instrumenty kredytowe. Wszystkie linie na świecie, co najmniej wszystkie duże linie europejskie, korzystają z pomocy swoich rządów. I to często znacznie większej niż PLL LOT - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister infrastruktury. - Pomoc rządu pozwoli przetrwać LOT-owi trudny, pandemiczny okres, który uderza w biznes lotniczy. Rynek będzie nieco wyczyszczony z konkurencji, bo nie wszystkie podmioty przetrwają, LOT będzie mógł nawet szybciej niż przed epidemią podjąć ekspansję i się rozwijać - dodał.

17
21.01.2021 15:26

LOT
 / 
Wiceminister aktywów państwowych: nie możemy stwierdzić na pewno, że LOT został uratowany

Nie możemy jeszcze dzisiaj stwierdzić na pewno, że LOT został uratowany - uważa wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Dodał, że w post-covidowej rzeczywistości utrzymają się tylko silne spółki, stąd pomoc publiczna dla narodowego przewoźnika.

6
20.01.2021 12:02

ZWOLNIENIA
 / 
PLL LOT podpisał porozumienie ze związkami ws. zwolnień. Odejdzie nie więcej niż 300 pracowników

PLL LOT podpisały porozumienie ze wszystkimi związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia - podaje PAP. W pierwszym półroczu 2021 r. przewoźnik ma dostosować zatrudnienie do "post-covidowej rzeczywistości".

25
19.01.2021 12:25

TRANSPORT
 / 
Loty z Poznania do Warszawy całkowicie zawieszone. Decyzja PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie zawiesiły loty z Poznania do Warszawy, a inne połączenia czekają cięcia. Pandemia koronawirusa pogłębia kryzys linii lotniczych.

bDSMxPDX
17
25.12.2020 9:54

WIADOMOŚCI
 / 
Boeingi 737 MAX wrócą do latania. ULC w połowie stycznia ma wydać zgodę na ich "odmrożenie"

Publikacja ostatecznej wersji dyrektywy dotyczącej przywrócenia do latania samolotów typu Boeing 737-MAX, ma przywrócić je do służby. 5 MAX-ów w swojej flocie ma PLL LOT. Enter Air - dwa. Po głośnych katastrofach z ich udziałem samoloty zostały uziemione.

5
23.12.2020 7:24

POMOC
 / 
3 mld zł dla LOT-u. Szef PFR: to uzasadnione

Zdaniem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa pomoc dla LOT-u warta 3 mld zł jest uzasadniona. Tłumaczy to faktem, że przed pandemią spółka zarabiała na siebie. PFR wypłaci spółce 1,8 mld zł pożyczki, reszta kwoty to bezzwrotna dotacja od państwa.

36
22.12.2020 9:39

CPK
 / 
Horała: 3 mld zł dla LOT-u to mało. Bo Lufthansa dostała więcej

- Dziś na posiedzeniu rządu stanie temat 3 mld zł pomocy dla LOT-u – twierdzi wiceminister Horała. Jego zdaniem kwota to niewielka, bo niemiecka Lufthansa dostanie od swojego rządu 9 mld euro.

66
07.12.2020 15:14

LOTNICTWO
 / 
LOT na skraju bankructwa, popłyną miliardy? Horała: to drobiazg

Polskie Linie Lotnicze LOT w tarapatach finansowych. Wicepremier Jacek Sasin zapowiada wielomiliardowy pakiet pomocowy dla spółki, do sprawy w programie "Money. To się liczy" odniósł się Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. - Powiedzmy sobie szczerze, każda linia lotnicza ma obecnie problemy. Pakiet pomocy publicznej dla Lufthansy to jest, o ile się orientuję, 9 mld euro, więc LOT przy tym to drobiazg. Oczywiście takie wsparcie będzie potrzebne. LOT bardzo racjonalnie podszedł do kryzysu, ograniczył koszty, przeprowadził trudne negocjacje z leasingodawcami, ale na koniec, jak wszyscy narodowi przewoźnicy w Europie, będzie potrzebował wsparcia - powiedział Horała. - To jest też szansa. Są tacy, którzy tego wsparcia nie dostaną i upadną. Kiedy kryzys się skończy, a on z pewnością się skończy, to pozostanie wolne miejsce na rynku. Ci, którzy dobrze wyjdą z bloków, którzy przetrwają ten kryzys, będą mogli szybciej zyskiwać i się rozwijać. Ten zasiew pod przyszłe plony trzeba zrobić już teraz - podkreślił minister w rozmowie z money.pl.

bDSMxPEd
53
14.11.2020 20:41

GOSPODARKA
 / 
Rząd szykuje kroplówkę dla PLL LOT. "Wielomiliardowa pomoc"

- Przygotowaliśmy w MAP potężny pakiet wsparcia dla PLL LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej dla tej firmy - zapowiedział w sobotę wieczorem wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

7
11.10.2020 11:01

PLL LOT
 / 
Koronawirus. LOT zapowiada loty do blisko 60 miast

LOT musiał dostosować zimowy rozkład rejsów do bieżącej sytuacji epidemicznej. Nowa siatka połączeń to około 60 proc. kierunków, oferowanych przez przewoźnika tym samym okresie ubiegłego roku.

217
08.10.2020 11:28

LOTNICTWO
 / 
LOT wnioskuje o gigantyczną pomoc. Na drodze może stanąć Komisja Europejska

PLL LOT złożył w ubiegłym tygodniu do Ministerstwa Aktywów Państwowych wniosek o udzielenie pomocy publicznej. Jak potwierdził money.pl, chodzi o 1 mld euro. Wniosek jest "roboczy" i kwota może się jeszcze zmienić. Zwłaszcza, że Komisja Europejska obwarowała zgodę na wypłatę publicznych pieniędzy przewoźnikom lotniczym bardzo twardymi warunkami.

55
06.10.2020 10:52

PLL LOT
 / 
Koronawirus uziemił dreamlinery. Trzy Boeingi przezimują w Rzeszowie

Trzy polskie samoloty 787 dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT do wiosny będą uziemione na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

bDSMxPEe
1
03.09.2020 15:10

EPIDEMIA
 / 
Zakaz lotów. LOT poleci po Polaków? Horała: nie ma takiej potrzeby

Rząd zakazał lotów do 44 krajów, nie można z nich również przylecieć do Polski. Czy PLL LOT ponownie zorganizują akcje "lot do domu"? - Nie ma takiej potrzeby. Zakazy lotów do różnych krajów obowiązują nieprzerwanie od początku epidemii koronawirusa. To rzeczywistość, która trwa od wielu miesięcy. Decyzje o otwieraniu i zamykaniu kierunków lotów są podejmowane na bieżąco, w oparciu o sytuację epidemiczną, ale to zawsze są zwyczajne loty rejsowe - powiedział w programie "Newsroom" Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. - Wcześniej zorganizowane czartery mogą swoje loty odbyć, jest też mechanizm indywidualnych zgód, kilka takich zostało udzielonych, by ci, którzy wykupili bilety i są za granicą, mogli stamtąd wrócić. Są też inne opcje, w przypadku Europy choćby transport kołowy czy kolejowy, aż wreszcie loty przesiadkowe - dodał.

18
30.07.2020 15:00

WAKACJE
 / 
Koronawirus. Odwołane loty rejsowe do Czarnogóry. LOT uruchamia sześć lotów czarterowych

PLL LOT odwołał wszystkie połączenia z Czarnogórą po 4 sierpnia - informuje spółka w komunikacie. Co z Polakami wypoczywającymi w tym kraju? Narodowy przewoźnik uruchomi dla nich sześć czarterowych rejsów specjalnych.

23
29.07.2020 15:15

COVID-19
 / 
Koronawirus w siedzibie LOT-u. Firma mówi o "paru osobach", pracownicy skarżą się na procedury

PLL LOT przyznaje: koronawirusa wykryto u kilku pracowników biurowych. - Wszyscy pracownicy siedziby zostali skierowani na badania przesiewowe - informuje firma w przesłanym do money.pl oświadczeniu. Rozmawialiśmy z kilkoma pracownikami centrali. Narzekają na problemy z procedurami i dodają: do pracy przychodzili ludzie z objawami.

26
02.07.2020 11:29

LOTNICTWO
 / 
PFR pomoże uratować LOT? Prezes odpowiada

- Żaden wniosek o pomoc ze strony LOT do Polskiego Funduszu Rozwoju nie wpłynął, ale jeśli tak się stanie, to będziemy traktować go tak samo, jak w przypadku innych dużych firm - tak o ewentualnej pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju dla PLL LOT mówi prezes Funduszu Paweł Borys. Jak jednak podkreśla w programie "Money. To Się Liczy", po pomoc z tarczy finansowej nie zgłosiła się żadne ze spółek Skarbu Państwa. Dopytywany jednak o inną formę ratowania PLL LOT, - na przykład bezpośrednią inwestycję PFR w polskiego przewoźnika - Paweł Borys nie odpowiedział wprost. - Poruszamy się w pewnych ramach pomocy publicznej - powiedział jedynie. I dodał, że branża lotnicza to sektor, który jako pierwszy odczuł skutki epidemii i prawdopodobnie jako ostatni z kryzysu wyjdzie.

26
26.06.2020 15:14

PLL LOT
 / 
Zamieszanie w PLL LOT. Spółka tłumaczy się awarią systemu

W środę 23 czerwca na stronach LOT-u pojawił się komunikat, że wszystkie loty do 31 sierpnia br. zostały odwołane. Pasażerowie snują domysły o bankructwie linii. Przedstawiciele spółki zapewniają w rozmowie z money.pl, że to tylko awaria systemu, a bilety i pieniądze pasażerów są bezpieczne.