Trwa ładowanie...
bDTWaEZN

Notowania

Samoloty – Wszystkie wiadomości

4
21.10.2020 12:05

LOTNISKA
 / 
Porty Lotnicze mają nowego prezesa. Minister infrastruktury powołał nowy zarząd

Mariusz Szpikowski nie jest już szefem PP "Porty Lotnicze". Na stanowisku prezesa zastąpi go Stanisław Wojtera.

217
08.10.2020 11:28

LOTNICTWO
 / 
LOT wnioskuje o gigantyczną pomoc. Na drodze może stanąć Komisja Europejska

PLL LOT złożył w ubiegłym tygodniu do Ministerstwa Aktywów Państwowych wniosek o udzielenie pomocy publicznej. Jak potwierdził money.pl, chodzi o 1 mld euro. Wniosek jest "roboczy" i kwota może się jeszcze zmienić. Zwłaszcza, że Komisja Europejska obwarowała zgodę na wypłatę publicznych pieniędzy przewoźnikom lotniczym bardzo twardymi warunkami.

2
22.09.2020 16:43

KORONAWIRUS
 / 
Kryzys w branży lotniczej. Szef Airbusa nie wyklucza jeszcze większych zwolnień

Program dobrowolnych odejść może okazać się niewystarczający. Dyrektor generalny Airbusa ostrzegł, że sytuacja branży wciąż się pogarsza., więc koncern nie wyklucza zwolnień przekraczających zapowiedzianą redukcję 15 tys. miejsc pracy.

1
17.09.2020 13:26

LOTNICTWO
 / 
Raport: Boeing ukrywał wadę. W dwóch katastrofach zginęło prawie 350 osób

Boeing ukrywał ważne informacje o modelu 737 MAX, co doprowadziło do dwóch katastrof, w których zginęło prawie 350 osób. Do takich wniosków doszła komisja Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu, która przez 18 miesięcy prowadziła śledztwo. Koncern odpowiada, że zmienia "kulturę bezpieczeństwa"

1
19.08.2020 14:22

SAMOLOTY
 / 
Enter Air ma porozumienie z Boeingiem dotyczące odszkodowania i dostawy samolotów

Enter Air zawarł z Boeingiem pakiet umów, w ramach którego rozlicza odszkodowanie za straty poniesione w wyniku uziemienia samolotów Boeing 737-8 Max oraz przesuwa dostawę czterech wcześniej zamówionych samolotów,

bDTWaEZP
135
09.08.2020 8:20

LOTNISKO
 / 
W Polsce powstało nowe lotnisko. Dołożyła się fabryka mebli

W Suwałkach otwarto nowe lokalne lotnisko. Będą mogły z niego korzystać samoloty przewożące do 50 osób, a także śmigłowce, szybowce, motolotnie oraz awionetki. Koszt całej inwestycji to 27 mln zł.

6
10.07.2020 8:27

DOLINA LOTNICZA
 / 
Skrzydlate spółki zaraziły się wirusem. Dolina Lotnicza zahibernowana

Na lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce, będące centrum podkarpackiego lotnictwa, powoli wraca życie. Ale skrzydlata branża, skupiona właśnie w południowo-wschodniej Polsce, dopiero budzi się z pandemicznego letargu.

04.07.2020 13:45

LOTNICTWO
 / 
Boeing 787 Dreamliner. Wymiary, liczba miejsc i podstawowe parametry

Boeing 787 Dreamliner to popularny typ samolotów, który w swojej flocie mają dziesiątki linii lotniczych na całym świecie, w tym również PLL LOT. Jakie cechy ma, ilu pasażerów pomieści i co warto o nim wiedzieć?

9
03.07.2020 15:46

TRANSPORT
 / 
Odwołane loty. RPO przypomina rządowi, że rozporządzenie o zakazie lotów powinien być publikowany wcześniej

Odleci czy nie odleci? Dosłownie za pięć dwunasta rząd dwukrotnie opublikował rozporządzenia, w których przedłużył zakaz lotów do kilku państw. Pasażerowie w ostatniej chwili dowiedzieli się, że nie odlecą. To, że mieli w ręku ważny bilet, zupełnie niczego nie zmieniało.

bDTWaEZV
1
02.07.2020 15:50

USA
 / 
Amerykańska linia lotnicza przeprasza pracowników: zatrudniamy 8 tys. stewardess za dużo, musimy zwalniać

Jeszcze parę miesięcy temu stewardessy mogły przebierać w ofertach pracy - zwłaszcza w USA, gdzie do samolotów ludzie wchodzili tak często jak Polacy do autobusów. To się zmieniło i jak przyznają największe linie lotnicze w USA: na odwrócenie sytuacji poczekamy lata.

3
19.06.2020 15:55

WAKACJE
 / 
Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej

Od 1 lipca loty ponownie w pełnym składzie pasażerów. - To jest kluczowa informacja z jednej strony dla siatki połączeń, bo biura turystyczne już zapowiadają, że ofert będzie mniej. Zapełnienie samolotów daje możliwość rozszerzenia oferty. Z drugiej strony będzie to miało wpływ na ceny, te na razie są na poziomie z zeszłego roku. Z biur już płyną informacje, że przy pełnym obłożeniu samolotów ceny będą niższe niż przed rokiem - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Klaudyna Fudala, wakacje.pl. - Bułgaria czy Albania już za 1800 zł od osoby, pozostałe popularne kierunki, czyli Egipt, Grecja, Turcja - średnio płaci się 2-2,5 tys. zł. Nie jest to więc cena wygórowana w porównaniu z zeszłym rokiem - dodała.

73
19.06.2020 15:36

SAMOLOTY
 / 
Samoloty znowu pełne ludzi. Emilewicz: 1 lipca koniec obostrzeń co do liczby pasażerów

Od końca maja obowiązuje w Polsce przepis, który z uwagi na zachowanie reżimu sanitarnego pozwala na wypełnienie samolotów w 50 procentach. Od 1 lipca zostanie zniesiony a samoloty będą mogły latać ze stuprocentowym obłożeniem - zapowiedziała Jadwiga Emilewicz.

19
17.06.2020 15:18

TURYSTYKA
 / 
Podróżujesz za granicę? Sprawdziliśmy, w których krajach możesz mieć problemy

Na polskie lotniska wrócili pierwsi pasażerowie. Loty nadal są jednak limitowane. Nie polecimy m.in do Wielkiej Brytanii, Szwecji i Portugalii, ale też do Grecji czy Chorwacji. Wyprawa na Południe Europy samochodem to z kolei droga przez mękę. Słowacy wymagają zgód od swojej policji na przejazd, a Węgrzy przepuszczają tylko tranzyt humanitarny.

bDTWaEZW
6
15.06.2020 10:30

TRANSPORT
 / 
Ryanair wznawia połączenia. Będzie latał na 200 trasach z i do Polski

Od 1 lipca Ryanair wznowi loty, ale niektóre trasy będą dostępne już w ostatnim tygodniu czerwca.

21
12.06.2020 12:49

LOTNICTWO
 / 
Większość związków zawodowych w LOT podpisało porozumienie. Dwa stanowczo się jednak sprzeciwiają

Władze LOT-u porozumiały się w sprawie wynagrodzeń dla pracowników z trzema spośród pięciu działających w spółce związków zawodowych. O porozumienie może być trudno, gdyż dwa związki zawodowe mówią wprost: te warunki są nie do przyjęcia.

98
07.06.2020 11:42

GRANICE
 / 
Podróże zagraniczne. Od niedzieli obowiązuje przedłużony zakaz międzynarodowego pasażerskiego ruchu lotniczego

W niedzielę 7 czerwca zaczęło obowiązywać najnowsze rozporządzenie rządu w sprawie ruchu pasażerskiego i lotów międzynarodowych. Ponadto rząd ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, by granice miały zostać otwarte w połowie czerwca.

1
04.06.2020 17:31

AMAZON
 / 
Amazon wynajmuje 12 Boeingów. Chce zwiększyć szybkość dostaw

Amerykański koncern Amazon wynajmie 12 samolotów Boeing 767. Zostaną one dostosowane do transportu cargo przez Air Transport Services Group. Pierwszy wyleasingowany samolot rozpoczął loty już w maju.

01.06.2020 12:08

LATANIE
 / 
Pasażer będzie musiał zapłacić dwa razy więcej za latanie? Jest warunek

- Jeśli wejdzie przepis, że trzeba będzie wyłączyć co drugie miejsce w samolocie, to pasażer będzie musiał zapłacić dwa razy więcej za bilet – mówi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air. Gość programy "Money. To się liczy" zaznaczył, że mało kogo będzie na to stać. – Jeśli jednak nie będzie trzeba wyłączać foteli, to biorąc pod uwagę bardzo tanie paliwo, wzrost cen nie będzie drastyczny lub nie będzie wzrostu wcale – dodał. Pandemia koronawirusa spowodowała największy od dekad kryzys w branży lotniczej. Linie lotnicze, w odpowiedzi na rządowe restrykcje wielu państw, musiały wstrzymać regularne połączenia. Tam, gdzie możliwy już jest powrót do latania, należy spełnić rygorystyczne zasady sanitarne. Od 1 czerwca rząd zniósł ograniczenia w krajowych podróżach lotniczych. Dziś po 2,5-miesięcznej przerwie samoloty PLL LOT pierwszy raz poderwą się do rozkładowych rejsów krajowych.