Notowania

gospodarka
30.12.2019 16:54

Elon Musk: tunel próżniowy będzie gotowy w 2020 roku

Podziemny tunel dla samochodów elektrycznych pod Las Vegas ma być gotowy w przyszłym roku - zapowiedział amerykański miliarder Elon Musk, założyciel Boring Company.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Elon Musk wybuduje tunel pod Las Vegas.

"Boring Company kończy pierwszy komercyjny tunel w Vegas, który będzie przebiegał od Convention Center do Strip , a następnie będzie pracować nad innymi projektami" - poinformował na Twitterze Elon Musk.

Na trasie liczącej ponad 1,6 km. powstanie próżniowy tunel, którym będą jeździć autonomiczne, elektryczne samochody. Dla gości centrum konferencyjnego przejazdy mają być bezpłatne.

To pierwszy tunel w planowanej sieci podziemnego transportu, która ma objąć m.in. słynną ulicę kasyn, centrum Las Vegas oraz lotnisko McCarran International Airport.

Oglądaj też: Gra o termin oddania lotniska w Radomiu. "Widzą kontrakt i łapczywie chcą go wziąć"

Nowa sieć transportowa ma pozwolić na szybkie przemieszczanie się w obrębie miasta i omijanie korków. Wartość projektu szacowana jest na od 35 mln do 55 mln dolarów.

Pod koniec zeszłego roku firma Elona Muska zakończyła projekt testowego tunelu próżniowego dla metropolii Los Angeles. Nowatorskie projekty komunikacyjne realizuje też w Chicago, Waszyngtonie i Baltimore.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, elon musk, transport
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2019

m-53Nie bardzo rozumiem jak to ma działać. W próżniowym tunelu te autonomiczne samochody muszą być hermetyczne. Śluza na początku i na końcu, odcinek zbyt … Czytaj całość

30-12-2019

Zajcew55Chodzi pewnie o zwykły tunel... Ale że firma Muska wymyśliła i testuje hyperloop, czy jak to się nazywa... I tam ma być próżnia.... To się autorowi … Czytaj całość

31-12-2019

Przeciwnik OgraniczniomChodzi tylko o to żeby pobierał opłaty!!! Prywatna droga jak u nas dla przykładu Kulczyk!!! To jest czyste ograniczanie wolności, powoli a oddamy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)