Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|
aktualizacja

Elon Musk zakażony koronawirusem. Choruje drugi raz

Podziel się:

Szef Tesli prawdopodobnie po raz kolejny zaraził się koronawirusem. Jak pisze na Twitterze, przechodzi chorobę "prawie bez objawów". Elon Musk często bagatelizował zagrożenie wynikające z pandemii COVID-19. W mediach społecznościowych narzekał na obostrzenia i zamykanie sklepów, czy zakładów pracy.

Elon Musk zakażony koronawirusem. Choruje drugi raz
Elon Musk podejrzewa u siebie koronawirusa (Flickr)

"Prawdopodobnie znowu to mam (westchnienie), ale prawie bez objawów" - napisał Musk na Twitterze po tym, jak zaczął podejrzewać u siebie zakażenie koronawirusem.

Ponowne zakażenie

To już drugi raz, kiedy szef Tesli podejrzewa u siebie zakażenie koronawirusem. W listopadzie 2020 roku spekulował, że zaraził się wirusem, ale wyniki testów tego ostatecznie nie potwierdziły.

"Otrzymuję bardzo różne wyniki z różnych laboratoriów, ale najprawdopodobniej mam umiarkowany przypadek Covid" - napisał wtedy na Twitterze.

Musk bagatelizuje pandemię

Amerykański miliarder znany jest ze swojego sceptycznego stosunku do pandemii koronawirusa i zagrożenia, jakie powoduje COVID-19.

W marcu 2020 roku napisał w mediach społecznościowych, że "panika z powodu koronawirusa jest głupia". Działo się to tuż po tym, jak w ciągu zaledwie dwóch tygodni akcje Tesli potaniały o 20 proc.

Związane z pandemią obostrzenia Musk nazywał "faszystowskimi", a konieczność pozostania w domu na kwarantannie była, jego zdaniem, "łamaniem konstytucyjnych praw".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl