Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Emilewicz broni Polskiego Ładu. "Zmiana w szeregach Zjednoczonej Prawicy powinna przyspieszyć prace"

335
Podziel się:

Według byłej wicepremier i b. szefowej resortu rozwoju, Jadwigi Emilewicz wyrzucenie Porozumienia z koalicji rządzącej przyspieszy prace nad Polskim Ładem. Nie zgadza się również z opinią Jarosława Gowina, że reforma ta zniszczy przedsiębiorczość.

Emilewicz broni Polskiego Ładu. "Zmiana w szeregach Zjednoczonej Prawicy powinna przyspieszyć prace"
Jadwiga Emilewicz, Mateusz Morawiecki (KPRM, Krystian Maj)

Według Jadwigi Emilewicz, która udzieliła wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, Polski Ład zwiera wiele rozwiązań, na które czekają Polacy, to m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł czy kwestie związane z budownictwem mieszkaniowym, jak np. rządowe gwarancje kredytowe dla kupujących mieszkanie bez wkładu własnego, czy możliwość budowy domów do 70 mkw. bez pozwolenia.

Przyznała, że przedsiębiorcom obciążenia podatkowe wzrosną, ale nie stracą oni finalnie na Polskim Ładzie, ponieważ utrzymanie szybkiego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego zwiększy ich łączne dochody.

Zobacz także: Polski Ład. Podatki powinny wzrosnąć? Ekonomista: Tak, to dobry czas

Rząd już dziś uruchamia Program Inwestycji Strategicznych, dzięki któremu "zamówienia publiczne będą realizowały małe i średnie polskie firmy, co w znacznej mierze zapewni szybką odbudowę gospodarki i podtrzyma dobrą koniunkturę" - powiedziała.

Podkreśliła, że nie rozumie, dlaczego kilka tygodni po podpisaniu porozumienia dotyczącego realizacji Polskiego Ładu Jarosław Gowin zaczął kwestionować program - zwłaszcza że prace nad projektami ustaw wciąż trwają i pewne elementy można jeszcze korygować.

- Różnice zdań wewnątrz koalicji są rzeczą normalną. Jeśli koalicjanta traktujemy poważnie, to nawet przy rozbieżnościach w sprawach naprawdę istotnych powinno się szukać kompromisów. I tego byłemu wicepremierowi zdecydowanie zabrakło - komentowała w rozmowie z PAP.

- Zmiana w szeregach Zjednoczonej Prawicy powinna przyspieszyć prace nad Polskim Ładem, a przede wszystkim – usprawnić zarządzanie w państwie - oceniła.

Zapytania o to, jaka będzie rola Porozumienia w polityce, powiedziała, że była współautorem tego projektu politycznego i bardzo w niego wierzyła, ale obecnie ma bardzo duże wątpliwości.

- Nie potrafię dziś powiedzieć, o czym i dla kogo jest Porozumienie - wskazała. Zauważyła, że na początku obecnej kadencji partię reprezentowało 20 posłów i senatorów, natomiast obecnie jest ich sześciu.

- Jeżeli sami politycy przestali wierzyć w ten projekt, to jak mają w niego uwierzyć wyborcy? - zapytała retorycznie. Dodała, że lider partii w ciągu minionego roku samodzielnie nie zrealizował ważnych społecznie i gospodarczo projektów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(335)
Kot
3 lata temu
Emilewicz to taka farbowana lisica Jej dzieciom należał się wyjazd na narty bez licencji innym nie
przemo
3 lata temu
co za brednie " przedsiębiorcom obciążenia podatkowe wzrosną, ale nie stracą oni finalnie na Polskim Ładzie, ponieważ utrzymanie szybkiego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego zwiększy ich łączne dochody." skoro tak to działa to powinienem mieć pretensje że pis nie podnosi obciążeń podatkowych o 100% ? skoro zwiekszenie podatków o 50 spowoduje większe zyski to pytam dla czego tylko o 50% chcecie mi podniesć podatki a nieo 100% chce zarabiać więcej pracując mniej wiec najlepiej od razu o 200% podnieście mi koszty
Obserwator
3 lata temu
Jadźka ma parcie na władzę - wszystko zrobi dla kariery... żeby jeszcze za tym szły wiedza i umiejętności...
Gdańsk
3 lata temu
Miałam cichą nadzieję, że już o niej nie usłyszę. Niestety...
Twój nick
3 lata temu
Już czuję się taki "zaopiekowany"
...
Następna strona