Trwa ładowanie...
bDIxMdHF

Notowania

Jadwiga Emilewicz – Wszystkie wiadomości

68
13.01.2021 16:09

EPIDEMIA
 / 
Rządowe obostrzenia. Poseł Zjednoczonej Prawicy: zupełnie tego nie rozumiem

Aktywność na świeżym powietrzu powinna zostać przywrócona? - Zgadzam się z tym. Nasza udawana walka z covidem, mówię udawana, bo myśmy nie przygotowali właściwych narzędzi, nie wyciągamy wniosków z przypadków państw, które świetnie sobie dały radę, więc działamy dość chaotycznie. Przebywanie na wolnym powietrzu - trudno się tu zarazić, po co my to blokujemy? Główne miejsca zakażeń to pomieszczenia zamknięte. Po co my to wszystko wyczyniamy? Zupełnie tego nie rozumiem - powiedział w programie "Newsroom" Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ, obecnie poseł Porozumienia. - Nie przygotowaliśmy systemu testowania, który byłby na tyle wydolny, żebyśmy wiedzieli, co dzieje się z tą epidemią. Nie mamy żadnego rozeznania, jaki jest stan przechorowania społeczeństwa - dodał.

9
13.01.2021 14:53

TURYSTYKA
 / 
Powrót do szkoły. "Obawiam się, może to wywołać trzecią falę"

Jadwiga Emilewicz na nartach z dziećmi, prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski komentuje. - Stare powiedzenie mówi: przykład idzie z góry. Jeżeli szanujemy innych, szanujmy siebie. Kto postępuje w ten sposób, jest nieodpowiedzialny - powiedział Krajewski w programie "Newsroom". Prezes Porozumienia Zielonogórskiego został też zapytany o powrót dzieci z klas 1-3 do szkół. - Obawiam się. To jest bardzo trudna decyzja, trzeba spróbować, ale obawiam się, że niestety pojawi się trzecia fala zachorowań i bardzo szybko dzieci wrócą do domów. Trzecia fala może się zacząć od szkół, może tam zostać sprowokowana. Pamiętajmy, że między styczniem a marcem jest najwięcej zachorowań. Bezpośredni kontakt, a później powrót do domów, kontakt z rodzicami i dziadkami, to może przyczynić się do wzrostu zachorowań - podkreślił Jacek Krajewski w rozmowie z WP.

294
13.01.2021 10:12

KORONAWIRUS
 / 
Synowie Emilewicz na stoku. Była wicepremier się tłumaczy

Jak podało TVN 24, synowie Jadwigi Emilewicz wzięli udział w zgrupowaniu narciarskim jako zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Była wicepremier wydała oświadczenie.

10
17.12.2020 8:37

RESTRYKCJE
 / 
Koronawirus. Będą nowe zakazy? Emilewicz: to bardzo możliwe

Jeszcze w czwartek rząd będzie ogłaszał dalsze decyzje związane z pandemią koronawirusa w Polsce. - Nie zdziwiłoby mnie rozszerzenie restrykcji - powiedziała Jadwiga Emilewicz, była wicepremier.

14
16.12.2020 15:18

NOMINACJE
 / 
Jadwiga Emilewicz poza rządem. Jej współpracownicy trafili do banków

Byli wicepremierzy rozwoju Krzysztof Mazur i Robert Nowicki nie pozostali długo bez pracy. Tuż po rozstaniu z rządowymi stanowiskami znaleźli zatrudnienie odpowiednio w PKO Banku Polski oraz w Banku Gospodarstwa Krajowego - podaje Onet. Mazur i Nowicki byli blisko związani z byłą wicepremier i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz.

bDIxMdHH
5
14.12.2020 16:07

FERIE ZIMOWE
 / 
Stoki i hotele do otwarcia? Emilewicz komentuje

- Wydaje się, że nie byłoby najgorzej, gdyby była możliwość korzystania z otwartych stoków w warunkach zdroworozsądkowych. Bez tłoczenia się w jednym miejscu, jeśli te stoki będą otwarte dla tych, którzy nie muszą korzystać z bazy hotelowej. Tak działają one dzisiaj w Austrii, we Włoszech, w Szwajcarii - mówiła w programie "Newsroom" WP Jadwiga Emilewicz, była minister rozwoju. Emilewicz odniosła się też do kontrowersji wokół wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego (którego hotel w Zakopanem chciał, według medialnych doniesień, przyjmować gości mimo zakazu). - Znając pana ministra, jestem przekonana, że nie doszło do żadnego przekroczenia prawa. I hotel zachowuje się zgodnie z prawem i przyjmuje tylko te osoby, które są do tego uprawnione. To nie jest tak, że działa podziemie hotelarskie i hotele są przepełnione - stwierdziła.

21
14.12.2020 15:48

HANDEL
 / 
Zakaz handlu do uchylenia? Emilewicz mówi jasno

Sieci sklepów apelują do rządu o pozwolenie - przynajmniej czasowe - na handel we wszystkie niedziele. Miałoby to pomóc rozładować kolejki i tłok w sklepach, a co za tym idzie - zmniejszyć możliwość zakażenia się koronawirusem na zakupach. Co na to Jadwiga Emilewicz, była minister rozwoju? - Dowiedzieliśmy się właśnie, jak restrykcyjny będzie lockdown na święta w Niemczech. Podobne rozwiązania są już wprowadzone we Włoszech. Pan premier wypowiedział się w sprawie niedziel handlowych w sposób jednoznaczny. A ja przypomnę, że obecnie mamy sytuację wyjątkową i w ramach tej sytuacji została podjęta decyzja o niedzieli handlowej 6 grudnia. Niemniej widzimy po koszykach zakupowych, że nawyki zakupowe Polaków zostały dostosowane do zamkniętych niedziel - tłumaczyła w programie "Newsroom WP". - Mamy nadzieję, że grudzień pozwoli nieco zrekompensować straty z jesieni. Poza tym nadzieja na szczepionkę jest nadzieją na to, że będziemy mogli mówić o koronawirusie w czasie przeszłym - dodała.

106
05.11.2020 19:29

JADWIGA EMILEWICZ
 / 
Jadwiga Emilewicz wydała na nagrody 12 mln złotych

Jak podaje Interia, była wicepremier i minister rozwoju wydała na nadrody dla urzędników 12 mln złotych w niespełna rok. "Pracowali dzień w dzień, po godzinach, nocą" - tłumaczy Jadwiga Emilewicz.

3
22.10.2020 9:05

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem Jadwiga Emilewicz i Janusz Palikot

Dziś w programie pytamy o ochronę gospodarki przed druga falą epidemii. Gościem będzie Jadwiga Emilewicz. W drugiej części o swoim nowym biznesie mówi Janusz Palikot. Zapraszamy od 9.15.

bDIxMdHN
994
15.10.2020 7:52

JADWIGA EMILEWICZ
 / 
Emilewicz rozdała pracownikom nagrody. W ostatnim dniu pracy

6 mln zł nagród dostali pracownicy Ministerstwa Rozwoju. Pieniądze przyznała im w ostatnim dniu swojego urzędowania wicepremier Jadwiga Emilewicz – dowiedział się dziennikarz RMF FM. Nagrody trafiły na konta ponad tysiąca osób. - Nie przyznałam nagród nikomu z politycznego kierownictwa. Dostali je tylko urzędnicy, którzy wykonywali bardzo ciężką pracę przy tarczach antykryzysowych - zapewnia Emilewicz.

85
29.09.2020 17:05

MINISTERSTWO ROZWOJU
 / 
Krzysztof Mazur odchodzi z rządu. Emocjonalne pożegnanie wiceministra

- Nie byłoby porozumienia "dwóch Jarosławów" oraz przeniesienia wyborów na 28 czerwca bez ogromnego zaangażowania Jadwigi Emilewicz - pisze Krzysztof Mazur, zastępca Emilewicz w resorcie rozwoju, informując o swoim odejściu z ministerstwa. - Trwale poróżniła się z liderem swojej partii, co pociągnęło za sobą jej odejście z Porozumienia w ostatnią sobotę. I ja odszedłem razem z nią - dodaje.

4
27.09.2020 15:17

RZĄD
 / 
Zjednoczona Prawica nie zapomina o Jadwidze Emilewicz. "Talenty zostaną wykorzystane"

Wszystko wskazuje na to, że Jadwiga Emilewicz będzie musiała się pożegnać z funkcją wicepremiera, ale jest dla niej miejsce w Zjednoczonej Prawicy - zapewnił wiceminister SWiA Paweł Szefernaker.

11
26.09.2020 14:58

RZĄD
 / 
Jadwiga Emilewicz poza Porozumieniem. "To była jej decyzja"

"Jej postępowanie w różnych sytuacjach świadczyło o stopniowym odchodzeniu od programu naszego ugrupowania" - tak odejście wicepremier z partii Porozumienie skomentowała rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka.

bDIxMdHO
14
26.09.2020 8:36

RZĄD
 / 
Jadwiga Emilewicz odchodzi z partii Gowina

To już przesądzone. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz opuszcza szeregi Porozumienia. Polityk nie ukrywa, że jej decyzja ma związek z coraz większą różnicą zdań pomiędzy nią, a szefem partii Jarosławem Gowinem.

1
23.09.2020 21:52

JADWIGA EMILEWICZ
 / 
Nagroda money.pl. Emilewicz: Służba publiczna nabrała zupełnie innego znaczenia

Nagroda money.pl 2020 w kategorii człowiek roku została przyznana wszystkim anonimowym twórcom tarcz finansowych oraz antykryzysowych. - Wzruszający moment i czuję się nieswojo, gdyż jestem reprezentantem tych wszystkich anonimowych twórców tarcz. To prawda, że wszystkie ustawy, wszystkie tarcze, które przygotowywaliśmy, ta pomoc, to zasługa ogromnego poświęcenia służby publicznej. Ona w okresie pandemicznym nabrała zupełnie innego znaczenia - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz podczas uroczystej gali rozdania nagród money.pl. - Tarcze by nie powstały, gdyby nie praca wielu osób. Pracując, przełamaliśmy też wiele barier międzyresortowych. Ciągle żyjemy w czasie niepewności, wciąż daleko do sukcesu. Lepszym znakiem trudnych czasów, co pokazały działania ZUS, to fakt, że pewne świadczenia nie muszą być w wersji papierowej, wszystko możemy powoli przenosić do wersji cyfrowej. Co ważne, nagroda jest grupowa, ale nie pochodzi od nas, przedstawicieli administracji - dodała.

29
23.09.2020 15:49

GOSPODARKA
 / 
Krajowy Plan Odbudowy. Emilewicz tłumaczy, jak może skorzystać Polska

- Do Polski trafi rekordowa kwota na wsparcie rozwoju społecznego i gospodarczego. Jednym z tych elementów, który może trafić na polski rynek, są środki z funduszu odporności i odbudowy. To jest kwota około 60 mld euro - mówiła w rozmowie z money.pl wicepremier Jadwiga Emilewicz. - Aby one trafiły do przedsiębiorców, musimy przygotować Krajowy Plan Odbudowy - wytłumaczyła. Jak podkreśliła, te pieniądze mają służyć transformacji w stronę gospodarki niskoemisyjnej i pomóc w transformacji cyfrowej. Czy na realizację programu nie wpłynie planowana rekonstrukcja rządu? - Nie wiemy, jak będzie wyglądał rząd. Wiemy jedno: rząd będzie tworzył obóz Zjednoczonej Prawicy. Bez względu na to, jak będą wyglądały przyszłe resorty, ten plan powinien jak najszybciej zostać skonstruowany. Przygotowujemy go tak, żeby ewentualnym zmiennikom przekazać "pałeczkę" i nie było cienia straty czasu, aby środki jak najszybciej trafiły do przedsiębiorców i gospodarki - wyjaśniła wicepremier.

304
23.09.2020 13:45

IMPACT2020
 / 
Impact'20. Krajowy Plan Odbudowy: rząd odsłania karty

Krajowy Plan Odbudowy to program reform i inwestycji, który daje nową szansę na dynamiczny rozwój Polski i poprawę jakości życia Polaków - zapewniła wicepremier Jadwiga Emilewicz podczas Impact'20 Connected Edition. Rząd również ujawnił szczegóły nowego programu.

9
23.09.2020 13:16

IMPACT2020
 / 
Impact'20. Emilewicz przewiduje, że 2022 roku Polska wróci do sytuacji sprzed pandemii

Mam nadzieję, że w 2022 roku wrócimy do sytuacji z końca 2019 - wierzy wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Podczas kongresu Impact'20 Connected Edition wyraziła przekonanie, że przyszły rok będzie okresem znacznego przyspieszenia gospodarczego.