Trwa ładowanie...
bECIWqGd
Notowania
Przejdź na

Zakaz handlu do uchylenia? Emilewicz mówi jasno

Sieci sklepów apelują do rządu o pozwolenie - przynajmniej czasowe - na handel we wszystkie niedziele. Miałoby to pomóc rozładować kolejki i tłok w sklepach, a co za tym idzie - zmniejszyć możliwość zakażenia się koronawirusem na zakupach. Co na to Jadwiga Emilewicz, była minister rozwoju? - Dowiedzieliśmy się właśnie, jak restrykcyjny będzie lockdown na święta w Niemczech. Podobne rozwiązania są już wprowadzone we Włoszech. Pan premier wypowiedział się w sprawie niedziel handlowych w sposób jednoznaczny. A ja przypomnę, że obecnie mamy sytuację wyjątkową i w ramach tej sytuacji została podjęta decyzja o niedzieli handlowej 6 grudnia. Niemniej widzimy po koszykach zakupowych, że nawyki zakupowe Polaków zostały dostosowane do zamkniętych niedziel - tłumaczyła w programie "Newsroom WP". - Mamy nadzieję, że grudzień pozwoli nieco zrekompensować straty z jesieni. Poza tym nadzieja na szczepionkę jest nadzieją na to, że będziemy mogli mówić o koronawirusie w...

rozwiń
0
0
21
Podziel się
Komentarze (21)
zobacz więcej komentarzy (21)
bECIWqGp
KOMENTARZE
(21)
Anatol
9 miesięcy temu
Proszę mi powiedzieć ile da finansowo centrom handlowym i supermarketom to przywrócenie niedziel handlowych? Przecież to nie poprawi radykalnie poobijanego po pandemi handlu? Po co w ogóle ciągle bić się o tą ustawę, komu tak ona przeszkadza? Bo na pewno nie klientom, którzy się do niej przyzwyczaili.
Aleksy
9 miesięcy temu
Mega zdziwiony jestem, że Bujara i reszta solidarności pozwoliła na ten handlowy 6 grudnia. Boję, że jak ta covidowa gorączka ustąpi to ruszą z akcją zaostrzenia tej ustawy i wtedy będzie koniec, nie tylko żabek, carrefourów czy abc otwartych w niedziel, a i w ogóle handlu.
Borur
9 miesięcy temu
Tu akurat Emilewicz ma rację, wszyscy w Europie zaostrzają covidowe restrykcje tylko my dajemy centrom handlowym i supermarketom dodatkową niedziele handlową w grudniu. Chyba w myśl zasady „hulaj dusza, covidu nie ma”.
bECIWqGH
maciejm
9 miesięcy temu
mśp leży i kwiczy części już nie ma to można wracać do handlu w niedziele...cele widać zostały zrealizowane
znafca
9 miesięcy temu
Mój znajomy pracuje w szpitalu 3 a nawet 4 niedziele i w soboty nie ma wolnego -musi, zaś sąsiadka w firmie zaiwania przez cały rok12/12 ma dwa wekendy wolne a dwa pracuje i co i nic tak jest ,a jak to komuś nie pasuje to niech zadba o wszystkich a nie tylko o handel
...
Następna strona