Trwa ładowanie...
bDJqFlVh

Notowania

Lockdown – Wszystkie wiadomości

1
04.03.2021 6:41

LOCKDOWN
 / 
Niemcy przedłużają lockdown i luzują obostrzenia

Angela Merkel i premierzy krajów związkowych podjęli w środę wieczorem decyzję o przedłużeniu lockdownu w Niemczech do 28 marca. Jednocześnie kraj wprowadza luzowanie obostrzeń.

144
03.03.2021 10:13

WIDEO
 / 
Trzecia fala wzbiera, rośnie ryzyko lockdownu. "Na poziomie branż to spustoszenie"

- Oby nie - odpowiada Marcin Nowacki, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, na pytanie, czy będzie w Polsce trzeci lockdown. - Konsekwentnie postulujemy, żeby funkcjonować w otwartej gospodarce w pełnym reżimie sanitarnym i obostrzeniach - mówi Nowacki w programie "Money. To się liczy". Jak podkreśla, zamknięcie ma poważne konsekwencje dla dotkniętych nim sektorów. - Na poziomie mikro i poszczególnych branż to jest spustoszenie. Konsekwencje problemu na poziomie mikro będą widoczne też na poziomie makro, tylko z opóźnieniem - mówi. I dodaje: - Jeśli nie jesteśmy w stanie pokazać, że w restauracjach czy innych zamkniętych miejscach były ogniska koronawirusa, a takich danych nie ma, to myślę, że można tam w obostrzeniach funkcjonować.

3
03.03.2021 9:03

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Koniec z lockdownami?

Dziś w programie tematem lockdown i jego konsekwencje dla biznesu. Gościem będzie Marcin Nowacki, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W drugiej części o nowych cyfrowych usługach administracji publicznej mówi Justyna Orłowska, pełnomocnik premiera ds. GovTech. Zapraszamy od 9.15.

17
02.03.2021 15:19

KONSTANTY RADZIWIŁŁ
 / 
Robią dyskoteki nie zważając na pandemię. Wojewoda zapowiada interwencję

Klub "Basen Piwny" w Warszawie od kilku miesięcy - mimo lockdownu i zakazu takich zabaw - regularnie organizuje imprezy. Co na to wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł? - Dochodzą nas informacje, że tu i ówdzie pojawiają się nielegalne miejsca, gdzie ludzie się gromadzą. Nie umiem teraz powiedzieć, czy któraś ze służb odwiedzała to miejsce. Zapewniam, że po tej rozmowie poproszę o to, żeby służby tam się wybrały - zadeklarował Radziwiłł w programie "Newsroom WP". Jak dodał, wśród służb, które są wysyłane do lokali łamiących obostrzenia, są nie tylko sanepid i policja, ale też np. straż pożarna i nadzór budowlany. - Chodzi o to, żeby znaleźć sposób na to, żeby takie miejsce zamknąć nie tylko z tego powodu, że organizuje nielegalną dyskotekę, ale też dlatego, że np. jest jakiś problem z dopuszczeniem do użytkowania budynku - wyjaśnił.

15
02.03.2021 11:10

LOCKDOWN
 / 
Koronawirus w Niemczech. Lockdown prawdopodobnie przedłużony do 28 marca

Lockdown w Niemczech prawdopodobnie zostanie przedłużony do 28 marca. W środę Angela Merkel spotka się w tej sprawie na wideokonferencji z przywódcami wszystkich 16 landów.

bDJqFlVj
19
01.03.2021 19:25

GOSPODARKA
 / 
Władza obiecywała miliony dla Warmii i Mazur. Właśnie się z tego wycofuje

Pod koniec ubiegłego tygodnia jeden z posłów klubu parlamentarnego PiS obiecywał 300 mln zł dla gmin z Warmii i Mazur. Teraz okazuje się, że rząd wcale takich planów nie ma. I z zapowiedzi się wycofuje.

92
01.03.2021 18:31

GOSPODARKA
 / 
Koronawirus w Polsce. Lockdown w kolejnych regionach? Decyzja pod koniec tygodnia

Pod koniec tygodnia rząd ma zakomunikować ewentualnie kolejne decyzje dotyczące obostrzeń w Polsce. Być może będą one dotyczyć nowych województw. Rzecznik rządu tłumaczy jednak, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

5
01.03.2021 11:33

KORONAWIRUS NA MAZURACH
 / 
Lockdown na Warmii i Mazurach. W ich ślady mogą pójść kolejne województwa

Pomorskie i Lubuskie to kolejne dwa województwa, które mogą zostać objęte ostrzejszymi restrykcyjnymi.

12
01.03.2021 11:32

LOCKDOWN
 / 
Mazurscy hotelarze protestują. Będą rozdawać jedzenie

W poniedziałek hotelarze z Warmii i Mazur będą protestować pod kancelarią premiera. Zamierzają rozdawać jedzenie, które kupili dla gości, zanim ogłoszono lokalny lockdown.

bDJqFlVp
54
01.03.2021 8:48

KORONAWIRUS
 / 
Branża weselna do odmrożenia w kwietniu lub w maju? Zależy od pogody

Kiedy młode pary będą mogły świętować wesela w gronie choćby najbliższej rodziny i przyjaciół? "Celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej i część eventów rodzinnych przeniesiemy na otwartą przestrzeń" – powiedziała Olga Semeniuk. Trudno powiedzieć, czy to już w kwietniu, czy dopiero w połowie maja.

113
27.02.2021 11:50

KORONAWIRUS
 / 
Zmiany od soboty. Zakaz noszenia przyłbic. Obowiązuje też w pracy

Nowe obostrzenia. Od 27 lutego zmieniają się przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa. Zakazane jest już noszenie przyłbic. Obowiązuje on także w miejscu pracy.

2
27.02.2021 10:24

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus i nowe obostrzenia. Lockdown w warmińsko-mazurskiem. Maseczki już obowiązkowe

Od 27 lutego w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Rząd w obawie przed trzecią falą pandemii koronawirusa zdecydował się na zaostrzenie przepisów. Co się zmienia?

17
26.02.2021 20:30

NOWE OBOSTRZENIA
 / 
Nowe obostrzenia. Jest rozporządzenie

Kwarantanna dla przekraczających granice, zakaz używania przyłbic i szalików do osłony twarzy, oraz regionalny lockdown. Na Warmii i Mazurach hotele będą zamknięte, ale lista wyjątków jest długa.

bDJqFlVq
28
26.02.2021 14:42

HOTELE
 / 
Warmia i Mazury. Wracają obostrzenia. "Hotelarze będą musieli wypraszać gości"

- Po to, abyśmy mogli w miesiącach letnich normalnie funkcjonować, czyli w tych miesiącach, które są najlepsze dla branży turystycznej, musimy podejść do nowych obostrzeń z pełną odpowiedzialnością. Trzeba jak najszybciej przerwać transmisję koronawirusa. Wierzę w solidność i odpowiedzialność przedsiębiorców z naszego regionu. Jak tak do tego podejdziemy, jestem pewien, że w niedługim czasie będziemy mogli normalnie funkcjonować. Hotelarze, niestety, będą musieli wypraszać gości. To wynika wprost z rozporządzeń. Nie ma tu innego wyboru – mówił w programie "Newsroom" Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

4
26.02.2021 14:33

FIRMY
 / 
Lockdown na Warmii i Mazurach. "Jest to uciążliwe dla mieszkańców i przedsiębiorców"

- Skupiamy się przede wszystkim na ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Musimy zatroszczyć się o łóżka w szpitalach, respiratory i przerwanie transmisji wirusa w społeczeństwie. Temu mają służyć obostrzenia, które niewątpliwie są uciążliwe dla mieszkańców i przedsiębiorców. Jest to potrzebne, jeśli chcemy wrócić do funkcjonowania społecznego, jakie jest w pozostałej części naszego kraju – mówił w programie "Newsroom" Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. Przypomnijmy, od soboty zamknięte zostaną m.in. hotele, baseny oraz centra handlowe. Wszystko dlatego, że region jest obecnie największym ogniskiem zakażeń, również tzw. brytyjską odmianą koronawirusa.

75
26.02.2021 12:32

GOSPODARKA
 / 
Ma milion przychodu mniej i apel do państwa. "Otwórzmy wszystko albo zastosujmy pełny lockdown"

- Dwa lata temu w grudniu osiągnęliśmy przychód na poziomie 1,06 mln zł. W 2020 r. w grudniu do kasy wpłynęło 55 tys. zł. O zyskach i stratach więcej mówić nie będę, ale to pokazuje skalę zapaści - mówi Maciej Nowaczyk, właściciel jednej z bardziej znanych we Wrocławiu restauracji La Maddalena. Drugiego lokalu musiał się pozbyć, zwalniając 30 osób.

5
26.02.2021 11:50

ZDROWIE
 / 
Koronawirus. Rządowe zalecenia niezbyt popularne. Polacy zabrali głos ws. przyłbic i maseczek

Kwestia masek, szalików i przyłbic dzieli Polaków. Blisko 44 proc. jest za tym, by rząd narzucił społeczeństwu używanie skutecznych masek ochronnych, zamiast przyłbic, szalików i chust. Z kolei prawie 45 proc. rodaków uważa wręcz odwrotnie.

5
26.02.2021 10:12

FIRMY
 / 
Niewypłacalność firm. Pandemia rozłożyła przedsiębiorców

W styczniu 2021 r. było o 80 proc. więcej niewypłacalności firm niż przed rokiem. To efekt koronawirusa, obostrzeń i lockdownów.