Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska pozbędzie się węgla, a potem gazu z domów? Emilewicz rozjaśnia rządowy plan

Rząd pracuje nad strategią renowacji, zakłada, że węgiel całkowicie zniknie z polskich domów. - Gaz jest paliwem tranzycyjnym. Trudno sobie wyobrazić przejście z energetyki opartej na węglu do energetyki OZE bez gazu, jako paliwa tranzycyjnego właśnie. Jest on o 40 proc. niżej emisyjny niż węgiel, chociaż też jest paliwem kopalnym - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, była wicepremier. - Wraz z tymi inwestycjami, jak Baltic Pipe czy zwiększone zakupy gazu skroplonego, Polska mocno dywersyfikuje źródło dostaw. To paliwo będzie musiało się pojawić w ciągu najbliższych lat. Trudno wyobrazić sobie ogrzewanie w polskich miastach po wyłączeniu węgla innym paliwem, niż gazem - dodała.

05-03-2021
Tagi:
0
0
378
Podziel się
Komentarze (378)
zobacz więcej komentarzy (378)
KOMENTARZE
(378)
polak
2 lata temu
W pierwszej kolejności PiS-u, w nadchodzących wyborach
Australopitek
2 lata temu
Tej pani przyklei się wąsik i będzie Adolfiną KC Polskiej Zjednoczonej Partii Prawicy.
kot prezesa
2 lata temu
Gaz bedziemy wytwarzac sami z glodu?
emeryt
2 lata temu
Ta pani już pokazała że dla stołka jest gotowa zrobić i powiedzieć wszystko o czym się i Gowin przekonał a jak trzeba to nic nie widzi nic nie słyszy choćby ktoś jej w uszy trąbił.To się nazywa ,,prostytucja polityczna" czy jakoś tak
leźć łazić
2 lata temu
No tak będziemy żyć fasolą, grochem i ogrzejemy domy, a nawet je zasmrodzimy :). P. Emilewicz optuje, by elektrownię wiadom jaka postawić pod oknem pani, druga pod letnią, lub rodzinna rezydencją. A tak na serio, to jaką ona szkołę kończyła? Jak tam z matury? AA czy wiecie, ze jesienią to premier otwierał prywatną kopalnię w jastrzębskim. W Katowicach chcą zamknąć Wesoła, ale otworzyć prywatną sp.zologiczną pt. Brzezinka. Fajne, no nie? A panna Szyler to urodziła sie w Krakowie, cz Nowej Hucie? A wogóle to politolog zna się na prądzie, gazie, czy ogrzewaniu domów? Był czas, że politologia to najpopularnieszy kierunek studiów wszyskie nieuki tam lazły.
...
Następna strona