Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy sfinansują nakłady na zdrowie. Emilewicz: m.in. ośrodki pocovidowe

- Potrzebujemy dużych inwestycji, zwłaszcza teraz po pandemii potrzebne będą nowe terapie, ośrodki rehabilitacji pocovidowej. W Polsce składka jest jedną z najniższych w Europie. Ja brałam udział w rozmowie o jej podwyższeniu już 3-4 lata temu - mówiła o planach podwyższenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców w programie "Newsroom" była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Była szefowa resortu rozwoju szacowała, że zapowiadane zmiany w finansowaniu zdrowia mają wynieść min. 140 mld zł, z czego 70 mld ma pochodzić z unijnego Funduszu Odbudowy.

0
0
63
Podziel się
Komentarze (63)
zobacz więcej komentarzy (63)
KOMENTARZE
(63)
tomekAtomek
rok temu
Pani Jadwigo Emilewicz - Pani jako posłanka ma najlepszą z możliwych opiekę medyczną, My jako drobni przedsiębiorcy niestety nie. Ja jestem za zmianami ale jeśli mam płacić składkę zdrowotną zamiast 380 zł (z której i tak nie korzystam) a płacić składkę np 2 tyś zł której nie mogę odliczyć od dochodu a i tak z niej nie będę korzystał to wolę iść prywatnie! Albo jak płacę to żądam! Terminów, specjalistów i całej opieki jak w krajach na Zachodzie - i wtedy mogę płacić wyższą składkę!!!
gość
rok temu
CO Z TA SKLADKA ZDROWOTNA ? TO NIE MOZE TAK ZOSTAC ??? OPAMIETAJCIE SIE RZADZACY, TO JEST NIERACJONALNE Z ZADNEJ STRONY !!!
Michu
rok temu
Pani Emilewicz niech sie Pani wstydzi zabijac Polski biznes.
Paweł
rok temu
Przepraszam a co z rolnikami de facto obecnie przedsiebiorcami rolnymi. Czy oni nadal beda placic stale sumy w krus? Jak m sie zmiana dla nich. Kiefys gdy drobne gospodarstwa liczyly po 3 krowy i 5 h. Ale teraz po kilkadziesiat sztuk i kilkadxiesiat hektarow. Obrot liczony w dziesiatkach tysiecy i co Oni nadal maja placic 400 zl za kwartal od osoby?! Proponuje wielki strajk osob prowadzacych dzialalnosc za nierowne traktowanie. To jakis socializm a nie demokracja!
SL1
rok temu
Nie mam nic przeciwko podwyższeniu składki, dopóki odlicza się od podatku (nieodliczalne 1,25% bym przebolał). A tutaj składka się idzie w górę, bo podstawa przestaje być ryczałtowa, a odliczenie odpada. Czyli mam płacić na NFZ, ale Morawieckiemu na przekręty i koszty dyletanctwa mam dać jeszcze raz tyle samo (pomijam, że odliczenie odliczenie od podatku jest (było?) niepełne). Podwyższacie podatek. Znowu. Macie ludzi za debili do płacenia za waszą nieudolność i chciwość. Ale "ciemny lud to kupi". Taki schemat?
...
Następna strona