Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Emirates mają swój sposób na kryzys. Samoloty pasażerskie przerabiają na latające ciężarówki

11
Podziel się

Słynące z luksusowych warunków na pokładzie swoich samolotów Emirates zdecydowały się na prawdziwa rewolucje. Przestronne, eleganckie wnętrza przerabiają na przestrzenie ładunkowe i biorą się za powietrzny transport żywności.

Emirates zaskoczyły lotniczych ekspertów.
Emirates zaskoczyły lotniczych ekspertów. (pixabay.com)
bDHRgooR

Po przeróbkach samoloty Emirates SkyCargo mogą przetransportować nawet do 17 ton więcej ładunku w wybranych samolotach Boeing 777-300ER. Zmodyfikowane samoloty mogły do tej pory transportować do 40 ton towarów. Zmianom poddano 10 maszyn tego przewoźnika.

Inżynierowie Emirates zyskali dodatkową ładowność w prosty sposób. Jak informują "Wiadomości handlowe", z samolotów usunęli wszystkie fotele z kabiny klasy ekonomicznej. Ma być to odpowiedź linii na kryzys i nowe potrzeby klientów, którzy szukają szybkiego transportu sprzętu.

Zobacz także: Zobacz też: Niskie stopy procentowe. "RPP nie wypełniła swojego zadania"
bDHRgooT

Głównie chodzi o środki ochrony osobistej, lekarstwa, sprzęt medyczny, żywność i inne potrzebne rzeczy, które trzeba szybko przetransportować. Przemiana samolotu nie jest błyskawiczna. Jak podaje Emirates, wymaga to 640 godzin pracy. Tyle czasu zajmuje usunięcie ponad 300 miejsc i modyfikacja wnętrza połączona z testami nośności.

Firma przekonuje, że konwersja samolotów pasażerskich w małe frachtowce jest znakiem czasów. Oczywiście zmiany są odwracalne i gdy tylko rynek nieco się podniesie możliwe jest przywrócenie wnętrzom pasażerskiego charakteru.

Jak już pisaliśmy w money.pl, koronawirus uderza w linie lotnicze. na całym świecie. Państwa robią co mogą, by ratować przewoźników. Hongkong przeznaczy 5 mld dol. na pakiet pomocowy dla linii lotniczych Cathay Pacific. Firma ma poważne problemy z powodu pandemii.

bDHRgooZ

Cathay Pacific Airlines to główne linie lotnicze Hongkongu. Pandemia koronawirusa odbiła się kondycji finansowej przewoźnika obsługującego loty pasażerskie i cargo - podał "Reuters".

Większość z 126 szerokokadłubowych samolotów zostało uziemionych. Ograniczenia sanitarne spowodowały ograniczenie popytu. Spółka realizowała tylko loty z ładunkiem i niewielką liczbą pasażerów do podstawowych lotnisk, takich jak: Pekin, Los Angeles, Singapur, Sydney, Tokio i Vancouver.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDHRgopu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Demokryt z Ab...
8 miesięcy temu
No i teraz biznesmeni latają razem z kartoflami i cebulą dla związków zawodowych?
Gość
8 miesięcy temu
Janoś, czytałeś to przed publikacją? Przecież momentami to nie jest nawet po polsku.
domus filoma...
8 miesięcy temu
Jak ja robiłem remont i m.in. przewoziłem rury plastikowe 3m to wymontowałem siedzenie i nic o mnie nie piszecie jaki to ze mnie INŻYNIER
bDHRgopv
patriota loka...
8 miesięcy temu
Nad Polską latają już stada samolotów przerobionych na cargo na trasie Europa Zachodnia- Azja pod banderami Etiopii,Indii,Turcji,Wietnamu a nawet z Ameryki Południowej.Nawet Wizzair latał średnimi maszynami do Nowosibirska,Kazachstanu itp.Tylko Polacy nie potrafią zarabiać i uziemili flotę!
Serio
8 miesięcy temu
I to jest bardzo mądre, bo podróże jak "dawniej" NIGDY nie powrócą.