Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Emirates mają swój sposób na kryzys. Samoloty pasażerskie przerabiają na latające ciężarówki

11
Podziel się

Słynące z luksusowych warunków na pokładzie swoich samolotów Emirates zdecydowały się na prawdziwa rewolucje. Przestronne, eleganckie wnętrza przerabiają na przestrzenie ładunkowe i biorą się za powietrzny transport żywności.

Emirates zaskoczyły lotniczych ekspertów.
Emirates zaskoczyły lotniczych ekspertów. (pixabay.com)
bEpPTCPp

Po przeróbkach samoloty Emirates SkyCargo mogą przetransportować nawet do 17 ton więcej ładunku w wybranych samolotach Boeing 777-300ER. Zmodyfikowane samoloty mogły do tej pory transportować do 40 ton towarów. Zmianom poddano 10 maszyn tego przewoźnika.

Inżynierowie Emirates zyskali dodatkową ładowność w prosty sposób. Jak informują "Wiadomości handlowe", z samolotów usunęli wszystkie fotele z kabiny klasy ekonomicznej. Ma być to odpowiedź linii na kryzys i nowe potrzeby klientów, którzy szukają szybkiego transportu sprzętu.

Zobacz także: Zobacz też: Niskie stopy procentowe. "RPP nie wypełniła swojego zadania"
bEpPTCPr

Głównie chodzi o środki ochrony osobistej, lekarstwa, sprzęt medyczny, żywność i inne potrzebne rzeczy, które trzeba szybko przetransportować. Przemiana samolotu nie jest błyskawiczna. Jak podaje Emirates, wymaga to 640 godzin pracy. Tyle czasu zajmuje usunięcie ponad 300 miejsc i modyfikacja wnętrza połączona z testami nośności.

Firma przekonuje, że konwersja samolotów pasażerskich w małe frachtowce jest znakiem czasów. Oczywiście zmiany są odwracalne i gdy tylko rynek nieco się podniesie możliwe jest przywrócenie wnętrzom pasażerskiego charakteru.

Jak już pisaliśmy w money.pl, koronawirus uderza w linie lotnicze. na całym świecie. Państwa robią co mogą, by ratować przewoźników. Hongkong przeznaczy 5 mld dol. na pakiet pomocowy dla linii lotniczych Cathay Pacific. Firma ma poważne problemy z powodu pandemii.

bEpPTCPx

Cathay Pacific Airlines to główne linie lotnicze Hongkongu. Pandemia koronawirusa odbiła się kondycji finansowej przewoźnika obsługującego loty pasażerskie i cargo - podał "Reuters".

Większość z 126 szerokokadłubowych samolotów zostało uziemionych. Ograniczenia sanitarne spowodowały ograniczenie popytu. Spółka realizowała tylko loty z ładunkiem i niewielką liczbą pasażerów do podstawowych lotnisk, takich jak: Pekin, Los Angeles, Singapur, Sydney, Tokio i Vancouver.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpPTCPS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
pu
rok temu
lol
Dratewka
rok temu
E Patriota. LOT juz to zrobi£ 2 tygodnik temu. Samoloty typy Cargo nie przestawa£y lataç z Europy do Ameryki. Trump jak zwykle szczwany. Jak przyjdzie do byznesu. LOT nigdy nie kupi£ samolotow tylko typu Cargo wiéc jest teraz okazja na przysz£osç. Te stare B 767 byly by dobre na przeròbkè ale woleli Condora. Pandemia by£a kub£em zimnej wody.
Dratewka
rok temu
E Patriota. LOT juz to zrobi£ 2 tygodnik temu. Samoloty typy Cargo nie przestawa£y lataç z Europy do Ameryki. Trump jak zwykle szczwany. Jak przyjdzie do byznesu. LOT nigdy nie kupi£ samolotow tylko typu Cargo wiéc jest teraz okazja na przysz£osç. Te stare B 767 byly by dobre na przeròbkè ale woleli Condora. Pandemia by£a kub£em zimnej wody.
bEpPTCPT
up234
rok temu
Skoro pozwoliliście na epidemię ..spowolnienie gospodarcze i bankructwo firm...tym samym ogrom ludzi których było stać na lot samolotem straciło pracę ...nie dziw że pada lotnictwo , sprzedaż aut , ogólnie sprzedaż wszystkiego co dochód przynosi....ludzie się boją, bo żeby przeżyć trzeba mieć pieniądze
patriota loka...
rok temu
Nad Polską latają już stada samolotów przerobionych na cargo na trasie Europa Zachodnia- Azja pod banderami Etiopii,Indii,Turcji,Wietnamu a nawet z Ameryki Południowej.Nawet Wizzair latał średnimi maszynami do Nowosibirska,Kazachstanu itp.Tylko Polacy nie potrafią zarabiać i uziemili flotę!