Notowania

Eobuwie.pl chętne na Rage Age. Szykuje się interesująca transakcja

Eobuwie.pl finalizuje przejęcie marki Rage Age – donosi "Puls Biznesu". Transakcja sprzedaży marki po upadłym Próchniku powinna się domknąć w ciągu miesiąca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Dariusz Miłek, prezes Grupy CCC (Fot: Andrzej Iwanczuki/REPORTER)

O tym, że prawa do marki Rage Age zostaną sprzedane, pisaliśmy na początku czerwca. Naturalnymi kandydatami do przejęcia tej marki wydawała się czołówka bardziej eleganckiej części rynku odzieży męskiej – VRG lub Lancerto – tym bardziej, że obie marki były w jakiś sposób powiązane z Rage Age. Obie spółki otrzymały propozycję zakupu, ale ją podrzuciły.

Rozmowy na temat nabycia Rage Age prowadzi natomiast kontrolowane przez CCC eobuwie.pl – ustalił "Puls Biznesu".
Zdaniem Łukasza Wachełko, analityka Wood & Company, jest to ewidentna realizacja strategii poszerzania produktu i oferty przez eobuwie.pl, ale poprzez dokładanie swoich marek.

- Pytanie, czy CCC z eobuwiem.pl nie mają obecnie zbyt wielu otwartych projektów – tzn. niedawno nabyte Gino Rossi, Modivo, DeeZee i do tego Rage Age. Nie znamy na razie kluczowej informacji, jak cena zakupu, i tego, kto będzie projektował kolekcje marki – wyjaśnił Wachełko w rozmowie z "PB".

Obejrzyj: Podwójne wyróżnienie dla eobuwie. "To zaszczyt dla nas"

Z kolei Piotr Bogusz, analityk Domu Maklerskiego mBanku dodał, że najbardziej oczywistym rozwiązaniem dla Rage Age po przejęciu przez eobuwie.pl wydaje się dołączenie do marki Modivo.

Najstarsza spółka z GPW zniknie z parkietu.
Legendarna firma odzieżowa zniknie z giełdy. Znamy datę

Wspomniane Modivo to platforma sprzedaży mody premium, która działa na siedmiu europejskich rynkach.

Czy spółka rozpatruje połączenie platformy zakupowej Modivo z Rage Age? Biuro prasowe eobuwia odmówiło odpowiedzi na to pytanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: eobuwie, rage age, gospodarka, wiadomości, próchnik
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2019

MarekCo oznacza słowo " poiżaane " ?

31-07-2019

Cena czyni czuba!Kultowa marka?Myślałem,że ten burak chce Adidasa wykupić albo Bossa .

31-07-2019

KlientTandetna marka CCC łączy się z tandetną Rage Age. Nic z tego dobrego nie będzie. Publika już się przekonała do jakości i wzorów obu marek. Jedynie z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)