Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Epidemia koronawirusa. MEN wyda rekomendacje dla dyrektorów szkół

Jak mają reagować szkoły w przypadku koronawirusa? Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotuje wytyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister edukacji Dariusz Piontkowski. (Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przypomniał o zasadach higieny i niechodzenia do szkoły dzieci chorych. Dodał, że MEN opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoru Sanitarnego. - Nie jesteśmy lekarzami - zaznaczył.

Dodał jednak, że wspólnie z resortem zdrowia i GIS wyda rekomendacje dla dyrektorów szkół, co należy zrobić i jak w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego. Zasady bezpieczeństwa MEN przypomni także kuratorom oświaty.

- Dzisiaj zagrożenia nie ma, ale jeśli kiedykolwiek i cokolwiek by się wydarzyło, to przypomnimy szkołom, dyrektorom, jakie przepisy są i co należy zrobić - dodała wiceminister Marzena Machałek.

Linie lotnicze na razie działają normalnie. Nie ma mowy o anulowaniu lotów ani bezpłatnych zwrotach biletów do Włoch
Polacy boją się jechać do Włoch. Linie lotnicze działają normalnie

"Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami" - czytamy w komunikacie na stronie MEN.

Koronawirus da się gospodarkom we znaki. Manewrowanie stopami procentowymi nie pomoże

W okresie powrotów z ferii zimowych i potwierdzonych informacji o kolejnych ogniskach wirusa we Włoszech, rodzą się pytania rodziców dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Czy jeśli wiadomo, że któreś dziecko wróciło z Włoch, szkoła powinna zostać zamknięta?

Lotnisko Szeremietiewo. Pasażerowie lecący z Moskwy do Warszawy.
Koronawirus we Włoszech. Odcięte miasta, blokady na drogach. Ludzie zastanawiają się, czy narty w Alpach to dobry pomysł

"Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół" - uspokaja MEN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2020

TjgajmNauczyciele są nieustannie atakowani wirusami i bakteriami pochodzącymi od uczniów. Ilość dzieci,z jakimi codziennie pracują nauczyciele jest tak … Czytaj całość

26-02-2020

Twój nickPewnie zalecili apele i obowiązkowe rekolekcje

27-02-2020

NauczycielDrodzy rodzice. Zrozumcie proszę że nie jesteśmy waszymi wrogami. Uwielbiamy wasze dzieci, ciągle uczymy się, podnosimy kwalifikacje aby mieć wiedzę, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)