Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Epidemia koronawirusa. MEN wyda rekomendacje dla dyrektorów szkół

10
Podziel się:

Jak mają reagować szkoły w przypadku koronawirusa? Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotuje wytyczne.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Minister edukacji Dariusz Piontkowski. (East News, Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przypomniał o zasadach higieny i niechodzenia do szkoły dzieci chorych. Dodał, że MEN opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoru Sanitarnego. - Nie jesteśmy lekarzami - zaznaczył.

Dodał jednak, że wspólnie z resortem zdrowia i GIS wyda rekomendacje dla dyrektorów szkół, co należy zrobić i jak w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego. Zasady bezpieczeństwa MEN przypomni także kuratorom oświaty.

- Dzisiaj zagrożenia nie ma, ale jeśli kiedykolwiek i cokolwiek by się wydarzyło, to przypomnimy szkołom, dyrektorom, jakie przepisy są i co należy zrobić - dodała wiceminister Marzena Machałek.

"Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami" - czytamy w komunikacie na stronie MEN.

Zobacz także: Koronawirus da się gospodarkom we znaki. Manewrowanie stopami procentowymi nie pomoże

W okresie powrotów z ferii zimowych i potwierdzonych informacji o kolejnych ogniskach wirusa we Włoszech, rodzą się pytania rodziców dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Czy jeśli wiadomo, że któreś dziecko wróciło z Włoch, szkoła powinna zostać zamknięta?

"Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół" - uspokaja MEN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
ODWOŁAC REKOL...
2 lata temu
NASZE MINISTERSTWO ZDROWIA ZARZADZI OBOWIAZKOWE REKOLEKCJE I TO W KOSCIOŁACH,,A POWINNI ODWOŁAĆ WSZYSTKIE ZGROMADZENIA,,,
NIE CHCA WYKR...
2 lata temu
W PIĄTEK DO PORADNI NA SAMYM POŁUDNIU MAZOWSZA PRZYSZŁA MŁODA KOBIETA CHORA Z GORĄCZKĄ ,KASZLEM ,DWA DNI TEMU WRÓCIŁA TERENU POLNOCNYCH WŁOCH,,SAMA OBAWIAŁA SIĘ ZE MA TAKIE OBJAWY WIRUSA JAK WE WŁOSZECH,,ALE NIE REAGOWANO,,DOSTAŁA LEKI TYLKO NA GRYPĘ,,ZADNYCH BADAN,ZADNYCH TESTÓW,,ZADNYCH SKIEROWAŃ,,SAMA BYŁA ZDZIWIONA,,
Ja
2 lata temu
Teraz ???!!!! To trza było miesiąc wcześniej !! Wracający z Włoch np.3 tygodnie w domu !!!
Nauczyciel
2 lata temu
Drodzy rodzice. Zrozumcie proszę że nie jesteśmy waszymi wrogami. Uwielbiamy wasze dzieci, ciągle uczymy się, podnosimy kwalifikacje aby mieć wiedzę, aby kształcić i rozwijać umiejętności waszych dzieci. Czy wy wiecie jak nam jest ciężko? Atakujecie nas, politycy dojeżdżają, nasi dyrektorzy straszą i poniżają. Niektórzy nauczyciele zarabiają tyle co panie sprzątaczki. Nie atakuje nas, wspierające. Prawie co 2 nauczyciel chce odejść z zawodu bo ma dość ataków, marnych pensji za które nie możemy utrzymać naszych rodzin. :(
Belferro
2 lata temu
Za te pieniądze to proszę własnymi rękami walczyć panie "ministsze"....💩💩💩