Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Euro 2020? Polacy już wybrali danie mistrzostw. Kebab przegrał z pizzą

4
Podziel się

Prawie połowa Polaków przyznaje, że nie wyobraża sobie oglądania meczu bez jedzenia. W kwestii ulubionej potrawy najwyżej cenią sobie pizzę, która wyprzedziła m.in tureckiego kebaba.

Euro 2020? Polacy już wybrali danie mistrzostw. Kebab przegrał z pizzą
Euro 2020. Na oglądanie przynajmniej wybranych meczów turnieju czas znajdzie aż 87 proc. badanych Polaków. (Pexels)
bErpNmQB

Włochy po raz kolejny wygrywają z Turcją w czasie Euro. Tym razem stawką był tytuł ulubionej potrawy piłkarskiego turnieju. Polacy nie mieli wątpliwości i jako swojego faworyta wybrali właśnie pizzę, na którą głosowała ponad połowa ankietowanych (52 proc.) przez portal pyszne.pl. Na dalszych miejscach odnotowano m.in. frytki (28 proc.) i kebaba (27 proc.). Poza podium znalazły się z kolei burgery, które wskazał zaledwie co piąty badany (21 proc.).

Co ciekawe - z badania wynika, że co czwarty z nas wierzy w to, że wysoka frekwencja przed telewizorami i na stadionach może przynieść szczęście naszej reprezentacji podczas ważnego meczu. A w czasie spotkania można przecież zgłodnieć...

Ponad 90 proc. Polaków zamierza jeść przed, w trakcie lub po meczu, a prawie połowa przyznaje, że nie wyobraża sobie oglądania sportowego widowiska bez jedzenia.

bErpNmQD

Okazuje się, że ulubionym momentem Polaków na przekąskę jest początek i pierwsza połowa spotkania meczu. A ponieważ lubimy wygodę co czwarty z nas planuje zamówić na mecz jedzenie z dowozem.

Jednocześnie co drugi ankietowany sądzi, że jedzenie czyni mecz ciekawszym. Co trzeci badany wskazuje natomiast, że właśnie podczas rozgrywki zaczyna odczuwać większy apetyt. Nic więc dziwnego, że tyle samo osób twierdzi, że jedzenie w trakcie śledzenia potyczek sportowych to rytuał, bez którego po prostu nie można się obejść.

Raport "Jedzenie a piłkarskie emocje" zrealizowany w lutym 2020 na zlecenie Pyszne.pl przez ARC Rynek i Opinia na reprezentatywnej grupie 1020 Polaków w wieku 18-55 lat metodą CAWI

bErpNmQJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpNmRe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Ohyda
2 miesiące temu
Od kiedy zobaczyłem w jaki sposób odbywa się transport z jednej dużej firmy zaopatrującej tureckie kebaby to tego do ust w życiu nie wezmę. Rzucanie tortillami po zasyfionym, brudnym, śmierdzącym busie ( o izotermie można pomarzyć ), kopanie i zrzucanie bel mięsa na asfalt, toczenie takich bel mięsa po chodniku obsranym przez ptaki, wielokrotnie rozmrożone bele mięsa, to tylko tyle. W życiu więcej tego nie tknę i każdemu odradzam.
Tomek
2 miesiące temu
Pizza najlepsza. Wczoraj wjechała do nas z roomservice. Przywieźli przed meczem tak jak chcieliśmy, była tak ciepła, że można było się poparzyć :)
trzaskowski
2 miesiące temu
to co sprzedaje np .kebab king ma tyle wspólnego z kebabem co kaszanka z kawiorem to jest syf z kapusty i niby mięsa. Pizza trochę lepsza nawet lepsza od tej włoskiej.
bErpNmRf
fondue
2 miesiące temu
Jakie preferencje co do ulubionych form rozrywki takie i gusta kulinarne. Oglądanie godzinami infantylnych kolesi w krótkich spodenkach uganiających się po trawniku za napompowanym gumowym balonem predestynuje niejako do konsumpcji dań równie prostych co monotonnych.