Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro z orzełkiem. Ryszard Petru zaczyna kampanię na rzecz przyjęcia wspólnej waluty

387
Podziel się

- Z jednej strony jedynka "eurowa", z drugiej orzełek - mówił Ryszard Petru podczas konferencji prasowej, na której zaprezentował jak mogłaby wyglądać wspólna waluta po jej przyjęciu w Polsce.

Ryszard Petru i proponowany przez niego wygląd "polskiego" euro
Ryszard Petru i proponowany przez niego wygląd "polskiego" euro (Twitter/Ryszard Petru, Kolaż: Money.pl)
bDSEgEXp

Ryszard Petru (kiedyś Nowoczesna, obecnie Teraz!) wraca do pomysłu przyjęcia przez Polskę wspólnej unijnej waluty. - Rozpoczynamy dzisiaj kampanię społeczną "Teraz euro" - poinformował i zaprezentował wiszący w centrum Warszawy billboard z wizualizację polskiej monety o nominale jednego euro.

W ten sposób lider partii Teraz! odpowiedział na kampanijną "wrzutkę" prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który przyznał, że euro w Polsce musi się pojawić. Dodał jednak, że nie powinno następować to wcześniej niż w momencie osiągnięcia przez Polskę poziomu rozwoju państw zachodnich. Według wyliczeń analityka money.pl Jacka Frączyka, może to nastąpić najwcześniej w 2027 r., choć bardziej prawdopodobna jest połowa XXI wieku.

bDSEgEXr

Według Ryszarda Petru "w ciągu ostatnich 15 lat kolejne ekipy rządowe nie zrobiły nic, aby Polakom kwestie strefy euro przybliżyć". Z tego samego względu, choć 90 proc. obywateli Polski popiera członkostwo we wspólnocie, to obawia się przyjęcia wspólnej waluty.

Zobacz także: Oglądaj: Euro w Polsce. "Pytanie, w jakiej perspektywie możemy dogonić Niemcy"

- Bojaźń wynika z niewiedzy. Tę niewiedzę i obawę wykorzystuje PiS, strasząc Polaków euro - mówił Petru i deklarował, że jest "zwolennikiem szybkiego przyjęcia waluty euro". Chwilę później na Twitterze opublikował pierwsze nagranie "obalające mity". Wyliczał w nim, że wzrost cen po wprowadzeniu euro na Słowacji i Łotwie był znikomy, a Litwini zaczęli płacić za kupowane towary mniej.

bDSEgEXx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSEgEXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(387)
Piotr
2 lata temu
Słowacy płaczą beznadziejny człowieku jesteś nikim
Pietrusiek R.
2 lata temu
Niedoczekanie Twoje !!!
Mr.Jacek
2 lata temu
Srata tata. Facet zrobi wszystko, aby zasinieć. Euro w Polsce? A może złotówka oparta na standardzie złota?
bDSEgEXT
Patriota
2 lata temu
Byłem na Litwie rozmawiałem z zwykłymi ludźmi.....narzekają że drogo w sklepach że do Polski na zakupy jeżdżą bo lepiej zatankować i przejechać granice niż u sb pod nosem ......W Słowacji również narzekają.....A zarobki w porównaniu do cen ? Jaka pensja jest w Niemczech na Wyspach Jaki jest standard życia? Ile kosztuje chleb czy masło? W porównaniu do zarobków.....? Jestem dumnym Polakiem i cieszę się z każdej zlotowki bo jest nasza ;)może zamiast polskiego zacznijmy mówić po niemiecku z rozmachem idąc za duchem Europy..... Petru deportowac za głupie pomysły.....
Kris
2 lata temu
Rysiu idź w p...
...
Następna strona