Notowania

Euro z orzełkiem. Ryszard Petru zaczyna kampanię na rzecz przyjęcia wspólnej waluty

- Z jednej strony jedynka "eurowa", z drugiej orzełek - mówił Ryszard Petru podczas konferencji prasowej, na której zaprezentował jak mogłaby wyglądać wspólna waluta po jej przyjęciu w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter/Ryszard Petru)
Ryszard Petru i proponowany przez niego wygląd "polskiego" euro (Fot: Kolaż: Money.pl)

Ryszard Petru (kiedyś Nowoczesna, obecnie Teraz!) wraca do pomysłu przyjęcia przez Polskę wspólnej unijnej waluty. - Rozpoczynamy dzisiaj kampanię społeczną "Teraz euro" - poinformował i zaprezentował wiszący w centrum Warszawy billboard z wizualizację polskiej monety o nominale jednego euro.

W ten sposób lider partii Teraz! odpowiedział na kampanijną "wrzutkę" prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który przyznał, że euro w Polsce musi się pojawić. Dodał jednak, że nie powinno następować to wcześniej niż w momencie osiągnięcia przez Polskę poziomu rozwoju państw zachodnich. Według wyliczeń analityka money.pl Jacka Frączyka, może to nastąpić najwcześniej w 2027 r., choć bardziej prawdopodobna jest połowa XXI wieku.

Polska musi przyjąć euro, ale nie musi podawać konkretnej daty. Prezes Kaczyński określił warunki
Data przyjęcia euro. Według kryteriów Kaczyńskiego pokolenie 500+ powinno dożyć

Według Ryszarda Petru "w ciągu ostatnich 15 lat kolejne ekipy rządowe nie zrobiły nic, aby Polakom kwestie strefy euro przybliżyć". Z tego samego względu, choć 90 proc. obywateli Polski popiera członkostwo we wspólnocie, to obawia się przyjęcia wspólnej waluty.

Oglądaj: Euro w Polsce. "Pytanie, w jakiej perspektywie możemy dogonić Niemcy"

- Bojaźń wynika z niewiedzy. Tę niewiedzę i obawę wykorzystuje PiS, strasząc Polaków euro - mówił Petru i deklarował, że jest "zwolennikiem szybkiego przyjęcia waluty euro". Chwilę później na Twitterze opublikował pierwsze nagranie "obalające mity". Wyliczał w nim, że wzrost cen po wprowadzeniu euro na Słowacji i Łotwie był znikomy, a Litwini zaczęli płacić za kupowane towary mniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wspólna waluta, euro, petru, przyjęcie euro, euro w polsce, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-05-2019

PiotrSłowacy płaczą beznadziejny człowieku jesteś nikim

02-05-2019

Pietrusiek R.Niedoczekanie Twoje !!!

02-05-2019

Mr.JacekSrata tata. Facet zrobi wszystko, aby zasinieć. Euro w Polsce? A może złotówka oparta na standardzie złota?

Rozwiń komentarze (387)