Notowania

expose
19.11.2019 11:45

Expose Morawieckiego. Opozycja wytyka premierowi nieścisłości

- Przez cztery lata naszych rządów zmniejszyły się nierówności społeczne, wyrwaliśmy 2 mln osób z biedy - mówił podczas expose premier Mateusz Morawiecki. "Expose kłamstw" - komentują na Twitterze posłowie opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Mateusz Morawiecki wygłasza expose w Sejmie. Posłowie opozycji wytykają mu nieścisłości na bieżąco (Fot: Paweł Supernak)

Podczas ogłaszania planów rządu na najbliższe cztery lata premier Morawiecki dużo mówi o rodzinie i dokonaniach, które ma na swoim koncie jego rząd.

- Już teraz udaje nam się walczyć z nierównościami. Wskaźnik Giniego, w 4 lata poziom nierówności jest taki jak w Danii. Wyrwaliśmy 2 mln Polaków z biedy - mówił Mateusz Morawiecki.

Takie dane szybko skontrowała Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej. Posłanka opozycji wskazuje, że dane GUS mówią co innego.

"Premier Morawiecki mówi, że wyrywa rodziny ze skrajnego ubóstwa. Tymczasem w 2018 r. wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie, Z 4,3 % żyjących na poziomie minimum egzystencji w 2017 do 5,4 proc. w 2018. Dane GUS" - napisała na Twitterze parlamentarzystka.

To realizacja porannej zapowiedzi Borysa Budki, który w Radiu Zet mówił, że "bajki premiera Morawieckiego" będą weryfikowane na bieżąco.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa przemawia podczas pikniku rodzinnego w Mroczy.
Poziom ubóstwa wzrósł. Pierwszy raz odkąd PiS objął władzę

"Po trzech latach spadku zasięgu skrajnego ubóstwa w Polsce, rok 2018 przyniósł pogorszenie statystyk. Stało się to pierwszy raz, odkąd PiS objęło władzę. I to mimo coraz większych wydatków z budżetu na socjal. Najlepszym tego przykładem jest program 500+, dodatkowo rozszerzony w tym roku" - informowaliśmy wówczas w naszym serwisie.

Z kolei PSL zwraca uwagę, że Morawiecki chwalił się wzmocnieniem polskiej przedsiębiorczości. Jako przykład podają wzrost składek ZUS.

Koalicja Obywatelska w sieci komentuje wystąpienie Morawieckiego pod hasłem "expose kłamstw" i na bieżąco punktuje nieścisłości.

Obrywa się za zapowiedzi dotyczące służby zdrowia, budownictwa mieszkaniowego, zrównoważonego budżetu i wielu innych obszarów życia publicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

emerytExpose przedstawił klaszczącej gawiedzi Baron Munchausen

19-11-2019

Brawo PISNARESZCIE PO LATACH MAMY RZĄD KTÓRY DBA O POLSKĘ O POLAKÓW

19-11-2019

WEWEBRAWO PANIE PREMIERZE !!!!

Rozwiń komentarze (372)