Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fabryka aut w Tychach przedłuża przerwę w produkcji

Tyska fabryka Fiat Chrysler Automobiles przedłużyła okres zawieszenia produkcji do 10 kwietnia. Według pierwotnych założeń miała ruszyć z końcem marca, ale wiadomo już, że znacznie więcej czasu potrzeba do powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
FCA zamknęło praktycznie wszystkie swoje fabryki samochodów

- Dyrekcja FCA Poland SA informuje, że z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 zmuszona jest do dalszego wydłużenia okresu tymczasowego zawieszenia działalności produkcyjnej. Tymczasowe zawieszenie będzie obowiązywać w okresie od 30 marca do 10 kwietnia 2020 r. – poinformowała w poniedziałkowym komunikacie dyrekcji fabryki, o czym informuje PAP.

W nowym wariancie zakłada się, że wznowienie pracy ma nastąpić po świętach wielkanocnych.

Jak podali przedstawiciele zakładu, pracownikom, którzy w związku z tymczasowym zawieszeniem produkcji nie będą świadczyć pracy, zostanie udzielony zaległy urlop wypoczynkowy. W następnej kolejności będzie im zaproponowana możliwość skorzystania z urlopu bieżącego lub innych wynikających z przepisów zwolnień od pracy.

Beata Tyszkiewicz walczy o zdrowie. Troszczą się o nią córki
Beata Tyszkiewicz walczy o zdrowie. Troszczą się o nią córki

"W pozostałych przypadkach - jeżeli pracownik był gotów do wykonywania pracy - przysługiwać będzie wynagrodzenie za czas przestoju" - napisano w komunikacie FCA Poland w Tychach.

W dniach zawieszenia działalności produkcyjnej będzie pracować wyłącznie niezbędny personel wskazany przez bezpośrednich przełożonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, fabryka aut, tychy, fiat chrysler automobiles, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

logicznyA nie mogą liczyć na pełne wynagrodzenie jak nauczyciele ? Nie wierzę , że zostaną inaczej potraktowani bo byłoby to moim zdaniem bardzo … Czytaj całość

24-03-2020

lodzianinnie ma dostaw czesci z chin !!

Rozwiń komentarze (2)