Notowania

"Fakt": Szef KNF jeździ autem za 600 tysięcy. KNF zaprzecza

Gdy Jacek Jastrzębski został szefem Komisji Nadzoru Finansowego uznano, że warte ok. 200 tys. zł zł auto jest zbyt liche, by go wozić - pisze "Fakt". KNF zaprzecza informacjom tabloidu wskazując, że tabloid pomylił modele samochodów i podał nieprawdziwe koszty utrzymania floty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jacek Jastrzębski przewodniczy KNF od listopada 2018 r. (Fot: Radek Pietruszka)

Aktualizacja godz. 11.28

Jak przypomina "Fakt", cztery lata temu kierownictwo KNF kupiło pięć nowych srebrnych limuzyn Peugeot 508. W listopadzie zeszłego roku przewodniczącym Komisji został Jacek Jastrzębski. - Nakazał departamentowi administracji wynająć w zewnętrznej firmie samochód wyłącznie dla siebie – mówi informator gazety z urzędu. Ile kosztuje taki luksus? "Fakt" utrzymuje, że urząd płaci za auto szefa 10 tys. zł miesięcznie. Sama KNF nie odpowiedziała na pytania gazety w tej sprawie.

Po publikacji "Faktu", a także po omówieniu jej przez money.pl, stanowisko w tej sprawie zamieścił Jacek Barszczewski z departamentu komunikacji społecznej KNF. "Z BMW 520 zrobili BMW M5, a to - jak każdy, kto się interesuje motoryzacją wie - b. duża różnica" - napisał na twitterze (pisownia oryginalna).

- Podano nieprawdziwe, blisko dwukrotnie zawyżone koszty najmu, a 5-letnie Peugeoty 508 z floty uknf wyceniono na 200.000 zł za sztukę, co może budzić zdziwienie nawet wśród zagorzałych fanów francuskiej motoryzacji - ironizuje Barszczewski i zapowiada kroki prawne.

Jak pisaliśmy w maju, wcześniej szef KNF jeździł oplem astrą z 2011 roku, której jest współwłaścicielem.

Zmiana na stanowisku przewodniczącego nadzoru finasowego odbyła się w atmosferze skandalu. Były szef KNF Marek Chrzanowski został zatrzymany pod zarzutem przekroczenia uprawnień w trakcie rozmowy z Leszkiem Czarneckim. Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na dwa miesiące.

Zatrzymanie i aresztowanie Marka Chrzanowskiego to efekt nagrania rozmowy, którą były szef KNF odbył z Leszkiem Czarneckim. W czasie spotkania Chrzanowski miał zaproponować właścicielowi Getin Noble Bank i Idea Bank wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera KNF. Warski: ryba mocno zepsuła się od głowy

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2019

wyku*wista zmianaCo jakiś czas jesteśmy informowani o takich luksusach. A to wcześniejsze loty Kuchcińskiego, których miało być 6, później 21, a ostatecznie było ich … Czytaj całość

17-08-2019

BubaPan płaci pani płaci my wszyscy za to płaci my A szlachta się dobrze bawić...

17-08-2019

KrzysiekBardzo dobrze niech korzystają puki mogą bo już niebawem ludzie się obudzą i wystawia dobrej zmianie dobrą opinię

Rozwiń komentarze (58)