Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera knf
26.01.2019 06:48

Były szef KNF Marek Chrzanowski opuścił areszt

Po dwóch miesiącach były szef Komisji Nadzoru Finansowego opuścił areszt śledczy w Katowicach. Marek Chrzanowski jest podejrzany o przekroczenie uprawnień w związku z rozmową z właścicielem Getin Banku Leszkiem Czarneckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Chrzanowski wyszedł z aresztu w sobotę tuż po 6 rano (Fot: Lukasz Kalinowski/East News)

Podejrzany opuścił katowicki areszt w sobotę po godzinie 6 rano, wyjeżdżając z terenu placówki samochodem.

Były szef KNF został zatrzymany pod zarzutem przekroczenia uprawnień w trakcie rozmowy z Leszkiem Czarneckim. Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. O przedłużenie aresztu wnioskował Katowicki oddział Prokuratury Krajowej.

Wniosek nie podobał się obrońcom Chrzanowskiego, którzy kwestionowali już pierwszą decyzję o aresztowaniu byłego szefa KNF, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali także to, czy w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.
22 stycznia w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód odbyło się posiedzenie dotyczące przedłużenia aresztu dla Chrzanowskiego, na którym sąd odrzucił wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu.

Zatrzymanie i aresztowanie Marka Chrzanowskiego to efekt nagrania rozmowy, którą były szef KNF odbył z Leszkiem Czarneckim. W czasie spotkania Chrzanowski miał zaproponować właścicielowi Getin Noble Bank i Idea Bank wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, marek chrzanowksi, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2019

GośćByło do przewidzenia gdyby to był członek PO siedziałby do sprawy a po sprawie jeszcze 15 lat . Ukochany sąd Ziobry w ukochanych Katowicach dba o … Czytaj całość

26-01-2019

Sołtys BeataTe dwa miesiące to dla picu aby pisi elektorat po ciemku to kupił , ale ten Czarnecki to też scierwwo także oco w tym wszystkim chodziło to raczej nie … Czytaj całość

26-01-2019

Poczkajmy , oliwa wypłynie....Grilowanie młodego chłopaka. Prawda wyjdzie na wierzch.

Rozwiń komentarze (269)