Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Były szef KNF Marek Chrzanowski opuścił areszt

269
Podziel się

Po dwóch miesiącach były szef Komisji Nadzoru Finansowego opuścił areszt śledczy w Katowicach. Marek Chrzanowski jest podejrzany o przekroczenie uprawnień w związku z rozmową z właścicielem Getin Banku Leszkiem Czarneckim.

Marek Chrzanowski wyszedł z aresztu w sobotę tuż po 6 rano
Marek Chrzanowski wyszedł z aresztu w sobotę tuż po 6 rano (East News, Lukasz Kalinowski/East News)
bDZhJkLF

Podejrzany opuścił katowicki areszt w sobotę po godzinie 6 rano, wyjeżdżając z terenu placówki samochodem.

Były szef KNF został zatrzymany pod zarzutem przekroczenia uprawnień w trakcie rozmowy z Leszkiem Czarneckim. Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. O przedłużenie aresztu wnioskował Katowicki oddział Prokuratury Krajowej.

bDZhJkLH

Wniosek nie podobał się obrońcom Chrzanowskiego, którzy kwestionowali już pierwszą decyzję o aresztowaniu byłego szefa KNF, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali także to, czy w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.
22 stycznia w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód odbyło się posiedzenie dotyczące przedłużenia aresztu dla Chrzanowskiego, na którym sąd odrzucił wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu.

Zatrzymanie i aresztowanie Marka Chrzanowskiego to efekt nagrania rozmowy, którą były szef KNF odbył z Leszkiem Czarneckim. W czasie spotkania Chrzanowski miał zaproponować właścicielowi Getin Noble Bank i Idea Bank wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZhJkMi
KOMENTARZE
(269)
Nie wierzę
2 lata temu
Nie jestem w stanie zrozumieć jak mogli wypuścić osobę podejrzaną o złożenie oferty korupcyjnej na 40 000 000 zł... :O
Agencja ochro...
2 lata temu
Niech żyje kasa, kasa i swoboda. Niech żyje zabawa oraz dwórka młoda. O areszt występuje prokuratura a ta może występować trochę lepiej, lub trochę gorzej. Kto chce awans, to wyżej .. nie podskoczy. Jak do tego, można liczyć jeszcze na sędziego, to zgodnie z powiedzeniem: Kto ma owce, ten ma co chce. Jedno jest pewne, sytuacja była krytyczna, gdyby chłopak dłużej posiedział i zaczął opowiadać, to jak z tego wybrnąć - wszystkie służby i pisoboty to mogło być za mało.
zastanawiam s...
2 lata temu
ciekawe skad Pan Glapinski to wiedzial?
bDZhJkMj
Marian
2 lata temu
Przecież nie może być inaczej.Inaczej mogłoby być ,gdyby był z "totalnej opozycji".
yoga
2 lata temu
Zachodziły obawy że złe okoliczności w sprawie tej afery mogą ujrzeć światło i nie ma co dłużej przetrzymywac podejrzanego by nie ujawnił mocodawców.
...
Następna strona