Notowania

wiadomości
25.01.2019 16:00

Chrzanowski wychodzi z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie prokuratury

Były szef KNF Marek Chrzanowski definitywnie wychodzi z aresztu. Sąd Okręgowy w Katowicach odrzucił zażalenie prokuratury na postanowienie sądu pierwszej instancji o nieprzedłużaniu Chrzanowskiemu aresztu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Chrzanowski ma zarzut przekroczenia uprawnień

Były szef KNF w sobotę rano po dwóch miesiącach opuści areszt. Sąd Okręgowy w Katowicach odrzucił zażalenie katowickiego oddziału Prokuratury Krajowej i nie przedłużył aresztu o kolejny miesiąc. W czwartek prokuratura złożyła zażalenie na wtorkową decyzję sądu, który nie przychyli się wtedy do wniosku o wydłużenie aresztu dla Marka Chrzanowskiego.

Zobacz też: "Interesuje nas prawda, nawet jeśli będzie boleć". Wiceminister o nowych wątkach w aferze KNF

Były szef KNF został zatrzymany pod zarzutem przekroczenia uprawnień w trakcie rozmowy z Leszkiem Czarneckim. Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. O przedłużenie aresztu wnioskował Katowicki oddział Prokuratury Krajowej.

Wniosek nie podobał się obrońcom Chrzanowskiego, którzy kwestionowali już pierwszą decyzję o aresztowaniu byłego szefa KNF, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali także to, czy w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.

22 stycznia w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód odbyło się posiedzenie dotyczące przedłużenia aresztu dla Chrzanowskiego, na którym sąd odrzucił wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu.

Zatrzymanie i aresztowanie Marka Chrzanowskiego to efekt nagrania rozmowy, którą były szef KNF odbył z Leszkiem Czarneckim. W czasie spotkania Chrzanowski miał zaproponować właścicielowi Getin Noble Bank i Idea Bank wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, pieniądze, chrzanowski, knf, afera knf, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2019

Mój nickno i rozeszło się po kościach...

25-01-2019

Dlaczego?To afera KNF nie będzie rozliczona?

25-01-2019

rfA pan Chrzanowski to mataczyć nie będzie?

Rozwiń komentarze (287)