Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Chrzanowski wychodzi z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie prokuratury

288
Podziel się

Były szef KNF Marek Chrzanowski definitywnie wychodzi z aresztu. Sąd Okręgowy w Katowicach odrzucił zażalenie prokuratury na postanowienie sądu pierwszej instancji o nieprzedłużaniu Chrzanowskiemu aresztu.

Marek Chrzanowski ma zarzut przekroczenia uprawnień
Marek Chrzanowski ma zarzut przekroczenia uprawnień (East News)
bDAHupvV

Były szef KNF w sobotę rano po dwóch miesiącach opuści areszt. Sąd Okręgowy w Katowicach odrzucił zażalenie katowickiego oddziału Prokuratury Krajowej i nie przedłużył aresztu o kolejny miesiąc. W czwartek prokuratura złożyła zażalenie na wtorkową decyzję sądu, który nie przychyli się wtedy do wniosku o wydłużenie aresztu dla Marka Chrzanowskiego.

Zobacz także: Zobacz też: "Interesuje nas prawda, nawet jeśli będzie boleć". Wiceminister o nowych wątkach w aferze KNF

Były szef KNF został zatrzymany pod zarzutem przekroczenia uprawnień w trakcie rozmowy z Leszkiem Czarneckim. Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. O przedłużenie aresztu wnioskował Katowicki oddział Prokuratury Krajowej.

bDAHupvX

Wniosek nie podobał się obrońcom Chrzanowskiego, którzy kwestionowali już pierwszą decyzję o aresztowaniu byłego szefa KNF, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali także to, czy w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.

22 stycznia w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód odbyło się posiedzenie dotyczące przedłużenia aresztu dla Chrzanowskiego, na którym sąd odrzucił wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu.

Zatrzymanie i aresztowanie Marka Chrzanowskiego to efekt nagrania rozmowy, którą były szef KNF odbył z Leszkiem Czarneckim. W czasie spotkania Chrzanowski miał zaproponować właścicielowi Getin Noble Bank i Idea Bank wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

bDAHupwd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAHupwy
wiadomości
pieniądze
KOMENTARZE
(288)
Mój nick
2 lata temu
no i rozeszło się po kościach...
Dlaczego?
2 lata temu
To afera KNF nie będzie rozliczona?
rf
2 lata temu
A pan Chrzanowski to mataczyć nie będzie?
bDAHupwz
job
2 lata temu
Kogoś to dziwi? Przecież z dwa tygodnie temu pan Prezes NBP zapowiedział, że za parę dni pan Chrzanowski opuści więzienie. Czy to już są powiązania z gatunku mafijne czy "zwykły" zbieg okoliczności.....?
Hugo
2 lata temu
Prezes NBP Adam Glapiński jeszcze przed decyzją sądu opowiadał w TV, że Chrzanowski w tym miesiącu wyjdzie na wolność. Skąd wiedział........? Takie to niezależne sądy obecnie mamy.
...
Następna strona