Notowania

Marek Chrzanowski wychodzi na wolność. Sąd nie przedłużył aresztu

Katowicki sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury, która chciała przedłużenia o kolejny miesiąc tymczasowego aresztu dla Marka Chrzanowskiego. Były szef KNF pozostawał w areszcie od końca listopada, gdy został zatrzymany pod zarzutem przekroczenia uprawnień w trakcie rozmowy z Leszkiem Czarneckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prokuratura wnioskowała o przedłużenie aresztu dla Marka Chrzanowskiego o miesiąc (Fot: Mariusz Gaczynski/East News)

We wtorek 22 stycznia w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód odbyło się posiedzenie aresztowe dotyczące przedłużenia aresztu dla byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztu.

O tym, że prokuratura chce przedłużenia o miesiąc aresztu wobec byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w money.pl.

Spokój za 40 mln

Przypomnijmy, że Marek Chrzanowski został aresztowany 27 listopada, po wybuchu tzw. "afery KNF". Były przewodniczący Komisji miał proponować Leszkowi Czarneckiemu wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. Prokuratura chciała, by ten środek zapobiegawczy przedłużyć.

Zobacz też: "Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony

Ten wniosek nie spodobał się obrońcom byłego szefa KNF. Już za pierwszym razem wnioskowali o uchylenie aresztu, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali również, że w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.

Decyzja sądu jest ciekawa w kontekście wypowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego. Podczas konferencji prasowej na początku stycznia tygodniu stwierdził on bowiem, że "z jego informacji wynika, że Marek Chrzanowski jeszcze w tym miesiącu opuści areszt". Pisaliśmy o tym w money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, marek chrzanowski, areszt, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

MalwinaTylko skąd Pan Glapiński wiedział o tym fakcie już 2 tygodnie temu?

22-01-2019

spin16Glapiński to wizjoner , dwa tygodnie temu już to przewidział

22-01-2019

bajor100No i Glapa mia rację :)

Rozwiń komentarze (477)