Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Adam Glapiński "zwalnia" byłego prezesa KNF z aresztu. Roman Giertych sugeruje "ręczne sterowanie"

245
Podziel się

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński próbował w trakcie konferencji prasowej po posiedzeniu RPP rozwiać wątpliwości ws. afery Komisji Nadzoru Finansowego. Zamiast tego wywołał kolejną - zasugerował, że wie, jaką decyzję ws. aresztu dla byłego prezesa tej instytucji podejmie sąd.

Roman Giertych komentuje słowa Adama Glapińskiego
Roman Giertych komentuje słowa Adama Glapińskiego (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDKcPQSZ

- Nie Marek Ch., a Marek Chrzanowski - w ten sposób pytanie dziennikarza o byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego przerwał Adam Glapiński. A następnie dodał, że ten "w tym miesiącu wyjdzie z aresztu". O komentarz do tej wypowiedzi poprosiliśmy mec. Romana Giertycha, pełnomocnika Leszka Czarneckiego - bankiera, który nagrał rozmowę z propozycją korupcyjną Chrzanowskiego.

- To ciekawe, że prezes NBP wie już, że Marek Chrzanowski nie będzie miał przedłużonego aresztu. Świadczyłoby to o ręcznym sterowaniu działań prokuratury przez wysoko postawionych w strukturze władzy świadków. W moim przekonaniu nadal istnieją podstawy do stosowania aresztu wobec podejrzanego Marka Ch. - powiedział Giertych.

Zobacz także: Zobacz też: Afera KNF. Warski: ryba mocno zepsuła się od głowy
bDKcPQTb

Przypomnijmy, że 13 listopada "Gazeta Wyborcza" opisała spotkanie ówczesnego szefa Komisji Nadzoru Finansowego i bankiera Leszka Czarneckiego. Ten pierwszy zaproponował zatrudnienie wskazanego przez siebie prawnika, co miało zagwarantować bezpieczeństwo banków Czarneckiego. Bankier uznał to za próbę skorumpowania go. Po kilku miesiącach poinformował "Gazetę Wyborczą" o kulisach spotkania i udostępnił nagranie rozmowy.

Po ujawnieniu afery, szef KNF podał się do dymisji, ale zanim został aresztowany, pojawił się w swoim biurze. Funkcjonariusze CBA przeszukali siedzibę Komisji dopiero kilka godzin później. Były urzędnik usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił 29 listopada na 2 miesiące do aresztu.

bDKcPQTh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKcPQTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(245)
go13
2 lata temu
Przecież dzisiaj Polska to folwark PiS-u.
Waserman
2 lata temu
Zygam na taki kraj
wanio70
2 lata temu
Ręka rękę myje i się jakoś żyje.Tak kurdupel ze swoją świtą doprowadził moją ukochaną Polskę do upadku.To co się dzieje teraz to jakiś koszmar niebywały.Czy to się dzieje naprawdę,czy to tylko sen.Ludzie opamiętajcie się.Do czego Nas to doprowadzi?
bDKcPQTD
Oto
2 lata temu
bezczelność i buta nietykalnego pisowskiego czynownika przekracza granicę przyzwoitości i odsłania mechanizmy chorego państwa PiS.
Polo
2 lata temu
Czyżby bali się że Chrzanowski może zacząć mówić o finansach Porozumienia Centrum, PiS no i całej tej śmietanki Przekretasow
...
Następna strona