Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
knf
09.01.2019 18:03

Adam Glapiński "zwalnia" byłego prezesa KNF z aresztu. Roman Giertych sugeruje "ręczne sterowanie"

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński próbował w trakcie konferencji prasowej po posiedzeniu RPP rozwiać wątpliwości ws. afery Komisji Nadzoru Finansowego. Zamiast tego wywołał kolejną - zasugerował, że wie, jaką decyzję ws. aresztu dla byłego prezesa tej instytucji podejmie sąd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Roman Giertych komentuje słowa Adama Glapińskiego (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Nie Marek Ch., a Marek Chrzanowski - w ten sposób pytanie dziennikarza o byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego przerwał Adam Glapiński. A następnie dodał, że ten "w tym miesiącu wyjdzie z aresztu". O komentarz do tej wypowiedzi poprosiliśmy mec. Romana Giertycha, pełnomocnika Leszka Czarneckiego - bankiera, który nagrał rozmowę z propozycją korupcyjną Chrzanowskiego.

- To ciekawe, że prezes NBP wie już, że Marek Chrzanowski nie będzie miał przedłużonego aresztu. Świadczyłoby to o ręcznym sterowaniu działań prokuratury przez wysoko postawionych w strukturze władzy świadków. W moim przekonaniu nadal istnieją podstawy do stosowania aresztu wobec podejrzanego Marka Ch. - powiedział Giertych.

Zobacz też: Afera KNF. Warski: ryba mocno zepsuła się od głowy

Przypomnijmy, że 13 listopada "Gazeta Wyborcza" opisała spotkanie ówczesnego szefa Komisji Nadzoru Finansowego i bankiera Leszka Czarneckiego. Ten pierwszy zaproponował zatrudnienie wskazanego przez siebie prawnika, co miało zagwarantować bezpieczeństwo banków Czarneckiego. Bankier uznał to za próbę skorumpowania go. Po kilku miesiącach poinformował "Gazetę Wyborczą" o kulisach spotkania i udostępnił nagranie rozmowy.

Po ujawnieniu afery, szef KNF podał się do dymisji, ale zanim został aresztowany, pojawił się w swoim biurze. Funkcjonariusze CBA przeszukali siedzibę Komisji dopiero kilka godzin później. Były urzędnik usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił 29 listopada na 2 miesiące do aresztu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2019

macGiertych jak zwykle ... brednie.

09-01-2019

go13Przecież dzisiaj Polska to folwark PiS-u.

09-01-2019

WasermanZygam na taki kraj

Rozwiń komentarze (245)