Notowania

Afera KNF. Dwumiesięczny areszt dla Marka Ch.

Były szef KNF został aresztowany na dwa miesiące. Jest podejrzany o przekroczenie uprawnień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Gaczynski/East News)
Afera ma związek z rozmową byłego przewodniczącego KNF z Leszkiem Czarneckim.

Informację o decyzji Sądu Rejonowego Katowice-Wschód przekazał obrońca podejrzanego Radosław Baszuk. Jak podaje portal TVN24, prokuratura domagała się aresztowania Ch., obawiając się matactwa w związku z grożącą mu karą 10 lat więzienia.

Jednak zdaniem obrońców byłego szefa KNF, nie było podstaw do takiej decyzji. Mają domagać się odstąpienia od decyzji o areszcie.

Zobacz także: Mieszkanie zamiast lokaty. Polacy inwestują w nieruchomości

W połowie listopada „Gazeta Wyborcza” opublikowała nagrania zrobione przez biznesmena Leszka Czarneckiego. Według biznesmena, Ch. proponował mu spokój dla jego banków w zamian za 40 mln zł łapówki.

Za zarzucany czyn grozi za od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Obrońca byłego szefa KNF poinformował w środę przed wznowieniem przesłuchania, że Ch. nie przyznaje się do winy.

Marek Ch. został we wtorek zatrzymany przez CBA i doprowadzony do prokuratury w Katowicach. Podstawą zatrzymania była ekspertyza nośników dostarczonych przez Leszka Czarneckiego, której dokonało ABW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, Marek Ch., areszt, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2018

rudaJELENIA GUBIĄ ŚLADY! Jest także zjawisko powszechne, które można traktować jako swego rodzaju matkę innych niesprawiedliwości. Tym zjawiskiem jest … Czytaj całość

29-11-2018

kurcichoPo wyborach braknie cel.

29-11-2018

anakinzaraz dostanie śniadanie kontynentalne.

Rozwiń komentarze (126)