Notowania

Marek Chrzanowski na dłużej w areszcie? Jest wniosek prokuratury

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski może pozostać w areszcie dłużej. Jak dowiedziało się radio RMF FM, prokuratura złożyła już w tej sprawie wniosek. Ma on zostać rozpatrzony na posiedzeniu sądu 22 stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Chrzanowski może pozostać w areszcie dłużej niż 2 miesiące

Przypomnijmy, że Marek Chrzanowski został aresztowany po wybuchu tzw. "afery KNF". Były przewodniczący Komisji miał proponować Leszkowi Czarneckiemu wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. Teraz prokuratura chce, by ten środek zapobiegawczy przedłużyć.

Zobacz też: "Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony

Taki wniosek z pewnością nie spodoba się obrońcom byłego szefa KNF. Już za pierwszym razem wnioskowali o uchylenie aresztu, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali również, że w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.

Co ciekawe, wniosek prokuratury poddaje w wątpliwość informacje prezesa NBP Adama Glapińskiego. Podczas konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu stwierdził on bowiem, że "z jego informacji wynika, że Marek Chrzanowski jeszcze w tym miesiącu opuści areszt". Pisaliśmy o tym w money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, finanse, gospodarka polska, marek chrzanowski, knf, areszt
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2019

???Ale glapś obiecał że wyjdzie. Umowa to umowa.

15-01-2019

majkaWidac postanowil zaczekac na kumpla Glepinskiego.

15-01-2019

kacOczywiście, że ta złodziejska morda powinna zostać w pierdlu!!! Ale ja bym mu dał do towarzystwa jeszcze kilku cwaniaków....

Rozwiń komentarze (118)