Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marek Chrzanowski na dłużej w areszcie? Jest wniosek prokuratury

118
Podziel się

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski może pozostać w areszcie dłużej. Jak dowiedziało się radio RMF FM, prokuratura złożyła już w tej sprawie wniosek. Ma on zostać rozpatrzony na posiedzeniu sądu 22 stycznia.

Marek Chrzanowski może pozostać w areszcie dłużej niż 2 miesiące
Marek Chrzanowski może pozostać w areszcie dłużej niż 2 miesiące (East News)
bDHIIGid

Przypomnijmy, że Marek Chrzanowski został aresztowany po wybuchu tzw. "afery KNF". Były przewodniczący Komisji miał proponować Leszkowi Czarneckiemu wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. Teraz prokuratura chce, by ten środek zapobiegawczy przedłużyć.

bDHIIGif
Zobacz także: Zobacz też: "Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony

Taki wniosek z pewnością nie spodoba się obrońcom byłego szefa KNF. Już za pierwszym razem wnioskowali o uchylenie aresztu, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali również, że w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.

Co ciekawe, wniosek prokuratury poddaje w wątpliwość informacje prezesa NBP Adama Glapińskiego. Podczas konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu stwierdził on bowiem, że "z jego informacji wynika, że Marek Chrzanowski jeszcze w tym miesiącu opuści areszt". Pisaliśmy o tym w money.pl.

bDHIIGil

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHIIGiG
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(118)
???
2 lata temu
Ale glapś obiecał że wyjdzie. Umowa to umowa.
majka
2 lata temu
Widac postanowil zaczekac na kumpla Glepinskiego.
kac
2 lata temu
Oczywiście, że ta złodziejska morda powinna zostać w pierdlu!!! Ale ja bym mu dał do towarzystwa jeszcze kilku cwaniaków....
bDHIIGiH
zunia
2 lata temu
Dlaczego służby podległe Kamińskiemu opóźniły rewizję domu i biura Chrzanowskiego? Dowiemy się, jaka była przyczyna ? Samochód się popsuł? Grypa dopadła funkcjonariuszy? A może co innego?
henryk
2 lata temu
A to mu się Glapa przysłużył.Chrzanowski podniesie stawkę.
...
Następna strona